REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lancia na 64. Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie

Lancia Fulvia fot. Lancia
Lancia Fulvia fot. Lancia
Lancia
Lancia

REKLAMA

REKLAMA

Lancia Thema, Voyager i Flavia Cabrio. Trzy pierwsze modele zrodzone z aliansu nowej Lancii i nowego Chryslera na prestiżowym „wybiegu" 64. Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Na frankfurckim stoisku Lancii podziwiać można także modele Musa oraz Delta wchodzące w skład najpełniejszej obecnie gamy pojazdów klasy Premium - poczynając od segmentu B, a na pełnowymiarowych MPV skończywszy.

REKLAMA

To właśnie motyw „dwoistego ducha" związku Lancii i Chryslera jest motorem koncepcji wystroju przestrzeni wystawowej. Wszystkie nowe pojazdy marki Lancia wychodzą naprzeciw pragnieniom klienta o powrót przyjemności posiadania bez obnoszenia się z zamożnością; klienta zdolnego akceptować diametralnie różne pojęcia - jak tradycja i innowacja, racjonalność i emocje czy indywidualność i świadomość społeczna.

REKLAMA

Gwiazdą stoiska jest Thema - pierwszy globalny flagowiec, który łącząc dwa światy urósł do roli paradygmatu nowej Lancii. Tak jak pierwsza Thema z roku 1984 - ten nowy sedan klasy Premium mierzy w najtrudniejszy lecz także najbardziej prestiżowy segment rynku jako oferta prawdziwie alternatywna. I tu wkracza  Lancia Thema. Ten globalny flagowiec łączy klasyczne amerykańskie pojęcie wielkości, komfortu i obecności na drodze - z kunsztem włoskiego rzemiosła, poczuciem spokoju i dostojności wielkich Lancii oraz najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami komfortu i bezpieczeństwa, „ubranymi" w  materiały i tkaniny wysokiej jakości. 

Zobacz też: Pierwsza jazda: Nowa Lancia Ypsilon

REKLAMA

W ten to właśnie sposób prestiżowy sedan Lancii staje się czymś specjalnym, gdzie wyobrażenie codziennego „środka transportu" zmienia się w niespotykaną wcześniej przyjemność podróżowania. W europejskich salonach sprzedaży Lancia Thema dostępna będzie już od października bieżącego roku w trzech poziomach wyposażenia - Gold, Platinum oraz Executive i wyborem trzech jednostek napędowych: benzynowym V-6 o pojemności 3,6 litra i mocy 286 KM w parze z 8-stopniową przekładnią automatyczną oraz silnikami Diesla V-6 o mocy 190 oraz 240 KM i pojemności 3,0 litrów - współpracującymi z automatyczną przekładnią pięciostopniową.

Drugą nowością w gamie Lancii jest nowy Voyager - konstrukcja firmy Chrysler, która radykalnie zmieniła oblicze motoryzacji, tworząc nie tylko nową nazwę „MPV" - ale i nowy świat przyjemności wspólnego podróżowania. To prawdziwa ikona kategorii MPV (pojazdów wielofunkcyjnych) z historią sięgającą 27 lat i trzynastu milionów sztuk sprzedanych w 120 krajach całego globu. Efektem zmian jest „Podróżnik", który  kontynuując  linię odchodzącej Lancii Phedra - zapisuje nową stronę w dziejach tej  kategorii. Pokazywany na stoisku Lancii we Frankfurcie Voyager w wersji modelowej Gold napędzany jest 2,8-litrowym silnikiem Diesla o mocy 163 KM (Euro 5). Nadwozie w kolorze  Dark Charcoal uzupełnia wnętrze w delikatnej, czarnej skórze, a wyposażenie obejmuje system DVD dla środkowego i tylnego rzędu siedzeń, nawigację GPS, bezkluczykowy system dostępu oraz kamerę cofania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lancia Voyager dostępna będzie w europejskich salonach sprzedaży już od października bieżącego roku w wersji wyposażenia Gold i wyborem dwóch jednostek napędowych: benzynowym V-6 o pojemności 3,6 litra i mocy 286 KM współpracującym z 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz silnikiem  Diesla V-6 o mocy 163 i pojemności 2,8 litra - w parze z automatyczną przekładnią sześciostopniową.

Fuzja idei i talentów Chryslera oraz Lancii powoduje, że nowe konstrukcje powstawać mogą nieporównywalnie szybciej. Doskonałym przykładem jest przyciągająca wzrok Lancia Flavia Cabrio - kwintesencja jazdy „z wiatrem we włosach" w cztery osoby, wyróżniająca się trójwarstwowym, białym lakierem karoserii i wnętrzem ze szlachetnej skóry. Napędzana 175-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 2,4 litra w zestawie z 6-stopniową przekładnią automatyczną, Flavia Cabrio posiada imponujące wyposażenie seryjne.

Ypislon

Ważne miejsce na stoisku Lancii we Frankfurcie zajmuje nowy Ypsilon. Samochód ten pokazywany jest w trzech wersjach modelowych: 1,2-litrowej, 69-konnej Gold oraz Gold i Platinum napędzanych innowacyjnym silnikiem TwinAir o pojemności 0,9 litra i mocy 85 KM. Po dwudziestu pięciu latach historii i mając „na koncie" ponad półtora miliona pojazdów na drogach, nowy „mini flagowiec" Lancii stanowi odbicie typowej dla swych poprzedników indywidualności, demonstrując  wyrazisty charakter uwodzący urodą i elegancją oraz awangardowe rozwiązania napędu, które dzięki technologiom TwinAir, MultiJet II i Start&Stop obniżają zużycie paliwa i emisję spalin. Unikalne w tej klasie pojazdów wyposażenie, m.in. system telematyczny „Blue&Me-TomTom LIVE", system „Smart Fuel" czy asystent parkowania Magic Parking, reflektory Bi-ksenonowe (HID) i lampy tylne LED - pozwala zapewnić  niespotykany dotąd poziom komfortu.

Zobacz też: Test Lancia Delta: Najpiękniejsza w klasie

Wejściu nowej Lancii towarzyszy rozwój ikon modelowych, czego dowodem jest nowa Delta. Modernizowana ostatnio jako model roku 2011 i pokazywana we Frankfurcie nowa Lancia Delta posiada silnik Turbo Jet o pojemności 1,4 litra (Euro 5) typu Bi-Fuel o mocy 120 KM. Na rynkach europejskich Lancia Delta dostępna będzie w trzech poziomach wyposażenia: Steel, Silver i Gold.

Nowa Lancia Ypsilon Fot. Lancia
Lancia Delta Fot. Moto.wieszjak.pl
Lancia Fulvia fot. Lancia
Lancia
Lancia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA