REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Audi A1 jako nowy model w segmencie aut kompaktowych skierowane jest do nowoczesnej grupy klientów – ludzi młodych, z metropolii, przywiązujących wagę do stylu życia. fot. Audi
Audi A1 jako nowy model w segmencie aut kompaktowych skierowane jest do nowoczesnej grupy klientów – ludzi młodych, z metropolii, przywiązujących wagę do stylu życia. fot. Audi

REKLAMA

REKLAMA

Dzięki Audi A1 grupa Volkswagena planuje podbić segment małych aut premium, w którym do tej pory królowało MINI, produkowane przez koncern BMW.

Obok dwóch linii wyposażenia Attraction i Ambition, Audi oferuje w Audi A1 pakiet media style, obejmujący przede wszystkim infotainment oraz stylistykę wnętrza. Oferta wyposażenia dodatkowego daje niezliczone możliwości dopasowania A1 do własnego stylu – nawet łuk dachu może być lakierowany w różnych kolorach. Klienci mogą zamówić wiele elementów już po zakupie Audi A1, w zależności od panującego trendu i nastroju.

REKLAMA

Zobacz też: MINI WRC

REKLAMA

Oferta systemów infotainment i multimedia Audi A1 pochodzi z klasy wyższej. Należy do niej m.in. MMI Navigation plus, które wyznacza nowe standardy w segmencie samochodów kompaktowych. Wzoruje się ono na rozwiązaniach stosowanych w modelach Audi wyższych klas – np. otwierany monitor na desce rozdzielczej, czy panel sterowania bazujący na logice MMI. W oparciu o radio Concert, pakiet connectivity oferuje możliwość doposażenia auta w system nawigacji Audi z mapą. W ofercie Audi A1 znajduje się również Bose Surround Sound System o mocy 465W.

Do wyposażenia seryjnego Audi A1 należy system stabilizacji toru jazdy ESP z elektroniczną blokadą poprzeczną osi przedniej, który wspomaga precyzyjne i sportowe zachowanie samochodu oraz zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

W gamie jednostek napędowych Audi A1 znalazły się cztery silniki czterocylindrowe. Moc dwóch jednostek wysokoprężnych oraz dwóch silników TFSI sięga od 63 kW (86 KM) do 90 kW (122 KM). Wszystkie jednostki napędowe funkcjonują zgodnie z zasadą downsizingu - zamiast dużej pojemności turbodoładowanie oraz bezpośredni wtrysk paliwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Audi A6 Avant: komfort i klasa

REKLAMA

We wszystkich wariantach Audi A1 przekonuje niskim zużyciem paliwa – od 3,8 do 5,4 litra na 100 km (wartości tymczasowe). 1.6 TDI o mocy 66 kW (90 KM) z manualną skrzynią biegów emituje tylko 99 gramów CO2 na kilometr (wartość tymczasowa). Wszystkie wersje wyposażone są w system rekuperacji oraz w system start-stop. 1.2 TFSI dysponuje nowym systemem zarządzania temperaturą z regulowaną pompą wodną dla obniżenia zużycia paliwa.

W najnowszym modelu dostępna jest siedmiobiegowa skrzynia S tronic. Dwusprzęgłowa przekładnia zmienia biegi szybko, komfortowo i bez wrażenia utraty siły ciągu. Biegi można zmieniać automatycznie lub manualnie, także dźwigienkami na kierownicy.

Audi A1 jako nowy model w segmencie aut kompaktowych skierowane jest do nowoczesnej grupy klientów – ludzi młodych, z metropolii, przywiązujących wagę do stylu życia. Klienci Audi A1 interesują się stylistyką, muzyką, modą i sportem, wśród nich będzie wiele kobiet.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zamiast jechać własnym autem w delegację, pracownicy coraz częściej korzystają z wynajmu samochodu. Dlaczego?

Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród polskich przedsiębiorców oraz pracowników wyjeżdżających w delegacje służbowe. Mobilność rozumiana jako zastępowanie własności wypożyczeniem lub wynajmem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Jechał hulajnogą elektryczną 48 km/h. Dostał mandat w wysokości 900 zł

Jechał hulajnogą elektryczną 48 km/h. Dostał mandat w wysokości 900 zł. Jakie należy mieć uprawnienia, by móc jeździć hulajnogą elektryczną? Kiedy jazda po chodniku jest dopuszczalna? Jakie są zakazy dotyczące prowadzenia hulajnogi elektrycznej?

KGP: 106 383 interwencji, 394 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 383 interwencji.

Kluczowe połączenie Polski z Ukrainą. Droga S17 się wydłuża: nowy odcinek coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S17. Odcinek Piaski Wschód - Łopiennik, o długości 16,6 km, stanie się ważnym elementem trasy łączącej Polskę z Ukrainą. Przetarg wygrało konsorcjum Aldesa Construcciones Polska oraz Aldesa Construcciones, które zrealizuje projekt za 810 mln zł. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowej drogi, ale także rozwój infrastruktury dla bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Co oznacza ta inwestycja dla polskiej sieci drogowej i jak wpłynie ona na komunikację międzynarodową?

REKLAMA

Koniec dopłat do leasingu e-aut: rynek elektromobilności w Polsce zagrożony?

Samochody elektryczne to bardziej ekologiczna wersja tradycyjnych aut. Osoby decydujące się na zakup takiego pojazdu dotychczas mogły liczyć na dofinansowanie. Leasing, będący jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu nowych pojazdów, cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród przedsiębiorców. To właśnie oni stanowią ponad 80% klientów nabywających elektryczne samochody osobowe w Polsce. Niestety od 1 września br. NFOŚIGW podjął decyzję dotyczącą wstrzymania dopłat. Jak to wpłynie na rynek elektryków?

Automatyczny zwrot prawa jazdy. Czy wszyscy z niego skorzystają? 10 września weszły w życie nowe rozwiązania

Zgodnie z opublikowanym komunikatem Ministra Cyfryzacji z 8 sierpnia 2024 r. od wtorku, 10 września 2024 r. zaczęły obowiązywać nowe rozwiązania techniczne dotyczące m.in. zwrotu zatrzymanego prawa jazdy.

Tesla zdetronizowana w Europie. Nowy lider rynku samochodów elektrycznych

Tesla, znana marka samochodów elektrycznych, w 2024 roku była znacznie rzadziej wybierana przez klientów z Europy. W porównaniu z 2023 rokiem, w którym to firma świętowała triumfy na europejskim rynku, ilość sprzedanych modeli była sporym rozczarowaniem. Co spowodowało taki spadek sprzedaży? Kto wyprzedził ubiegłorocznego lidera?

Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

REKLAMA

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

REKLAMA