REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe silniki pod maską Jeepa Wranglera

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Wrangler, ikona aut terenowych, otrzymał nowe silniki: jednego diesla i jedną benzynę.

Jeep Wrangler oraz Jeep Wrangler Unlimited to ikony marki Jeep. Od teraz mogą pochwalić się nowym wnętrzem wykonanym z materiałów wyższej klasy i poprawionej ergonomii. Pod maską nowych Jeepów znajdziemy 2,8 litrowego diesla o mocy 200 KM i momencie obrotowym 410 Nm wyposażoną w obniżającą spalanie funkcję Start & Stop.  Alternatywą jest jednostka benzynowa o pojemności 2,8 litra, rozwijającą moc 199 KM i moment 315 Nm. 2,8 litrowy diesel w standardzie wyposażony jest w sześciostopniową  przekładnię manualną. 

REKLAMA

Nowy diesel mimo zwiększenia mocy o 13% w porównaniu do poprzedniego modelu, katalogowo spala ponad 10% mniej ropy. Benzynowa 3,8 litrowa jednostka 12 zaworowa V-6 spala zdecydowanie więcej. Dodatkowo samochód wyposażono w czterostopniową przekładnię automatyczną oraz nowy kolektor wydechowy.

Zobacz także: Jeep Commander

W często wybieranej wersji Sahara, nowy hard-top montowany jest w kolorze nadwozia, w przeciwieństwie do modeli poprzednich. Producent nie zapominał o tych co lubią w czasie jazdy poczuć wiatr we włosach.

Wrangler pozostał przy stosowanym od lat napędzie 4x4 Command-Trac i Road-Trac, a także blokadach Tru-Lock przedniego oraz tylnego mechanizmu różnicowego. Do zalet należy elektroniczny układ rozłączania przedniego stabilizatora Active Sway Bar System (ASBS) oraz mosty Dana o wzmocnionych wałkach zębatych. Jak podaje producent ich górny odbiór napędu zapewnia zwiększoną wytrzymałość eksploatacyjną. 

Zobacz także: Sharan nowej generacji już w salonach

Jeep Wrangler i Unlimited produkowane są w trzech wersjach wyposażenia: Sport, Sahara i Rubicon, które oferowane są na głównych rynkach europejskich od stycznia tego roku.

Nowy Wrangler w wersji Rubicon Fot. Fiat
Jeep z funkcją Start & Stop Fot. Fiat
Bezkonkurencyjny w terenie Fot. Fiat
Off-roadowy charakter Fot. Fiat
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile czasu można przechowywać paliwo?

    Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

    Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

    Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    REKLAMA

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    REKLAMA

    Fałszywy mandat od straży miejskiej. Nowy sposób złodziei w Warszawie

    Wezwanie od straży miejskiej wygląda łudząco realistycznie. Prawdziwe jednak nie jest. Fakt, że dokument sporządzili oszuści, a nie strażnicy miejscy, zdradza kilka rzucających się w oczy detali. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać.

    Wracają kontrole na granicy ze Słowacją. Czy twoje auto też skontrolują?

    Na granicy między Polską a Słowacją ponownie pojawią się strażnicy graniczni. Ci nie będą obserwować ruchu, a zatrzymywać pojazdy i je kontrolować. Na jakich autach się skupią i co ma na celu przywrócenie kontroli granicznych? O tym w tym materiale.

    REKLAMA