REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program „Ford Używane”

Agnieszka Kalinowska
Nowe wzory obręczy kół ze stopów lekkich i nowa paleta dostępnych kolorów również wpłynęły pozytywnie na odświeżenie wyglądu Forda Fiesty.
Nowe wzory obręczy kół ze stopów lekkich i nowa paleta dostępnych kolorów również wpłynęły pozytywnie na odświeżenie wyglądu Forda Fiesty.
Redakcja

REKLAMA

REKLAMA

Jakość samochodów oferowanych na rynku pojazdów używanych w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Dzięki inicjatywie Forda sytuacja może ulec poprawie, a osoby kupujące samochody z tzw. drugiej ręki nie będą musiały się obawiać o prawdziwość przebiegu, czy kondycję techniczną nabywanego auta.

Ford Polska stworzył nowy projekt sprzedaży samochodów używanych w sieci dilerskiej. Przedsięwzięcie to wystartowało 17 czerwca 2013 roku i ma na celu uzupełnić strategię rozwoju Forda na polskim rynku. Na potrzeby tego programu opracowano specjalne standardy operacyjne i eksploatacyjne oraz reklamę. Rozprowadzanie pojazdów odbywa się w oparciu o centralny system zarządzania sprzedażą samochodów Ford DCO. Nawiązano również współpracę z przedsiębiorstwami sektora leasingowego i wypożyczalniami samochodów, mając na celu odkup aut z rynku flotowego i detalicznego.

REKLAMA

Zobacz też: Używany Ford Focus I: tania niespodzianka

Cele programu Ford Używane

Pierwszym celem jest rozwój profesjonalnego biznesu dilerskiego sprzedaży pojazdów używanych poprzez budowę sieci „Ford Używane”, podejmowanie samochodów używanych marki Ford z rynku krajowego, wzrost wielkości sprzedaży aut używanych w sieci oraz najwyższą jakość produktu.
Drugim celem jest podtrzymanie długoterminowego przywiązania klientów Forda poprzez profesjonalną obsługę serwisową i blacharsko-lakierniczą, sprzedaż wiązaną (auto używane- auto nowe) a także produkty finansowe korzystne dla klientów.

Zobacz też: Używany Ford Focus 1.0 EcoBoost 125 KM - koszty eksploatacji

Elementy programu Ford Używane

REKLAMA

Pierwszym istotnym elementem tego programu jest certyfikat jakości pojazdu wystawiony przez serwis dilera w oparciu o standardy największego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Pojazdów DEKRA. Jest to profesjonalny opiniodawca, specjalizujący się w technicznych kontrolach samochodów Stowarzyszenie przeprowadza w samych Niemczech co roku kilka milionów obowiązkowych badań technicznych, dopuszczających pojazdy do ruchu. Prowadzą specjalną bazę danych i publikuje raporty awaryjności aut. Certyfikat ten sprawia, że klient kupujący używane auto nie martwi się o stan techniczny auta po okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela. Każdy pojazd wyceniony jest zgodnie z danymi zawartymi w publikacjach firmy EurotaxGlass.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejnym elementem jest zabezpieczenie wiarygodność przebiegu auta w okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela. Istotą zabezpieczenia jest gwarancja składająca się z dwóch segmentów. Pierwszy to: ubezpieczenie kosztów naprawy, zabezpieczające klienta przez rok w przypadku wystąpienia awarii (jeśli pojawi się potrzeba auto może być naprawione w każdym serwisie sieci Ford Polska). Drugi element to „assistance drogowy”, zabezpieczający kierowcę w przypadku awarii w podróży.

Zobacz też: Używany Ford Kuga: SUV-ik z pazurem

Trzecim ważnym elementem programu jest Centralny System Zarządzania sprzedażą samochodów używanych Ford DCO. Wiąże on w swym zamyśle dilera, operatora DEKRY, menadżera do spraw aut używanych w Ford Polska, firmę ubezpieczeniową (gwarancja i assistance), EurotaxGlass, moduł aukcji DEKRA Car Exchange oraz portale internetowe.
Ostatnim, czwartym elementem programu są standardy ekspozycyjne, pozwalające na wyróżnienie samochodów używanych w salonie dilerskim. Obejmują one informację o pochodzeniu auta z programu sprzedaży aut używanych Forda (na tablicy rejestracyjnej, na panelu informacyjnym na dachu samochodu oraz na banerach ustawionych obok auta).

Zasilanie systemu Ford Używane

Pojazdy trafiające do programu „Ford Używane” pochodzą z bardzo różnych źródeł. Są to auta od klientów indywidualnych, po części zaś z firm branży leasingowej oraz wypożyczalni samochodów, firm windykacyjnych i FCE Bank Polska należącego do grupy Ford. W tym projekcie znajdują się samochody z innych krajów UE oraz samochody własne dilerów. W przyszłości program będzie również zasilany samochodami z sieci Forda w Europie.

Zobacz też: Samochód dla studenta - tani, trwały i oszczędny

Profity

Przede wszystkim klient kupuje auta sprawne pod względem technicznym, z wiarygodnym przebiegiem i bezpieczne od strony formalnej. Beneficjentami tego projektu są również firmy dostarczające samochody, co wiąże się z wiarygodnością odbiorcy pojazdów. Nie bez znaczenia są też większe możliwości w zakresie oferowania samochodów nowych z gwarantowanym odkupem po zakończeniu transakcji. Docelowo program „Ford Używane” ma być ochroną wartości rezydualnej samochodów marki Ford na polskim rynku, a autoryzowana sieć Ford Polska przejmie część dystrybucji samochodów Forda. Wszystkie informacje o programie „Ford Używane” dostępne są na stronie internetowej www.ford.pl, gdzie dla każdego z pojazdów dołączona jest pełna dokumentacja razem z certyfikatem jakości pojazdu.

Zobacz też: Używane auto od 10 do 20 tys. zł – jakie wybrać?

Uczestnicy

W nowym przedsięwzięciu Forda biorą dzisiaj udział 24 punkty dilerskie na terenie całej Polski, stanowiące dwie pierwsze grupy programu. Do grupy pierwszej należą 24 punkty w Warszawie, Włocławku, Tychach, Białymstoku, Gliwicach, Gdyni, Częstochowie, Wrocławiu, Elblągu, Starogardzie Gd. i Rzeszowie, Bielsku Białej, Chorzowie, Łodzi, Koszalinie, Opłotkach, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie i Nowym Sączu.

W grudniu 2013 r. zostanie włączona do programu druga grupa 12 punktów dilerskich w Płocku, Tarnowie, Bydgoszczy, Lublinie, Opolu, Koninie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Radomiu, Rybniku, Piasecznie i Toruniu. Trzecia grupa zasili system w pierwszym kwartale 2014 r. Będzie to 14 dilerów z Sosnowca, Piły, Poznania, Olsztyna, Lublina, Ostrołęki, Krakowa, Warszawy, Katowic, Siedlec, Kalisza i Leszna. Łącznie w programie, docelowo będzie uczestniczyć 50 dilerów Forda.

Zobacz też: Samochód z USA i Europy - różnice


Źródło: informacja prasowa FORD

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

REKLAMA

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

REKLAMA

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA