REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jaki prezent kupić kierowcy?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jakub Tujaka

REKLAMA

REKLAMA

Gorączka przedświątecznych zakupów nie może ominąć także branży motoryzacyjnej. Wiele osób stanie przed wyborem prezentu dla miłośnika motoryzacji. Przygotowaliśmy listę najciekawszych według nas prezentów dla kierowcy.

Przed podjęciem decyzji o konkretnym zakupie warto zastanowić się, czy szukamy prezentu praktycznego, czy czegoś, co dostarczy obdarowanemu rozrywki.

REKLAMA

Naszą listę propozycji rozpoczniemy od przedmiotów, które mają zastosowanie praktyczne:

Kosmetyki samochodowe: pasjonaci motoryzacji często bardziej dba o swoje auto, niż o siebie, więc zestaw kosmetyków samochodowych na pewno sprawi im radość. W takim zestawie powinny znaleźć się zarówno preparaty przeznaczone do karoserii, jak i do wnętrza auta. Wszystkie niezbędne środki chemiczne znajdziemy w hipermarketach na stoiskach z akcesoriami motoryzacyjnymi, lub w sklepach z częściami do samochodów.

Cena zestawu kosmetyków: od 50 do 800 złotych.

Zobacz też: Test Ford C-Max: Van w rozmiarze mini

Nawigacja satelitarna: samochodowe urządzenie nawigacyjne do doskonały prezent dla kierowców, którzy często podróżują w nieznane regiony. Nawigacja pomoże znaleźć optymalną drogę, ominąć korki, a także ostrzeże przed fotoradarem. Niektóre urządzenia mogą także służyć do odtwarzania muzyki, filmów i do przechowywania zdjęć cyfrowych lub innych plików.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Cena urządzenia nawigacyjnego: od 300 złotych.

Skrobaczka w rękawicy: Zaskoczeni przez zimę bywają nie tylko drogowcy, ale i niektórzy kierowcy. Producenci akcesoriów samochodowych przygotowali na tę okoliczność skrobaczkę na stałe zespoloną z rękawicą, aby chronić rękę przed śniegiem i zimnem.

Cena skrobaczki w rękawicy: około 20 złotych.

Zobacz też: Przygotowanie auta do zimy - podstawowe czynności

Multitool: wielozadaniowe urządzenie przyda się w każdym samochodzie. Już podstawowe modele mają nóż, szczypce, śrubokręty itp., więc pomogą poradzić sobie z drobnymi awariami.

Cena urządzenia Multitool: od 100 złotych.

Maty śniegowe lub łańcuchy na koła: dla kierowców, którzy zimą często wyjeżdżają w góry lub zjeżdżają z utwardzonych dróg.

Cena łańcuchów na koła: od 100 złotych.

Cena mat śniegowych: od 150 złotych.

Zobacz też: Jak ruszać z głębokiego śniegu?

Przejdźmy do propozycji, które dostarczą obdarowanemu kierowcy rozrywki:

Przenośny odtwarzacz DVD: zawodowi kierowcy dużo czasu spędzają na parkingach. Na długie zimowe postoje można im sprezentować przenośny odtwarzacz DVD z zestawem filmów akcji. Takie urządzenia są pożądane zwłaszcza w środowisku kierowców TIRów.

Cena przenośnego odtwarzacza DVD z zestawem filmów: od 400 złotych.

Książka lub album: Co jakiś czas na rynku wydawniczym pojawiają się książki o tematyce motoryzacyjnej. Są to wspomnienia znanych kierowców, ich biografie, a także humorystyczne opowiadania prezenterów najpopularniejszego programu rozrywkowo-motoryzacyjnego „Top Gear”. W księgarniach można też znaleźć albumy pełne zdjęć i opisów najwspanialszych pojazdów.

Cena książki lub albumu: od 40 do 150 złotych.

Przejażdżka supersportowym autem: wiele firm działających w branży rozrywkowej ma w swojej ofercie „bilety” na przejażdżkę autami takimi jak Porsche czy Lamborghini. Dla każdego fana motoryzacji to prawdziwa gratka. W ramach takiej przygody każdy może spróbować swoich sił na torze wyścigowym pod okiem instruktora.

Cena przejażdżki supersamochodem: od 500 złotych.

Zobacz też: Best of test - październik 2011

Prezenty dla młodszych miłośników motoryzacji:

Zestaw klocków Lego: Niektóre zestawy Lego mają nawet po kilka tysięcy elementów. Dużą popularnością cieszą się skomplikowane konstrukcje kultowych aut, np. Volkswagena „Ogórka”.

Cena zestawu Lego: od 50 złotych.

Auta sterowane radiem: Zdalnie sterowane auta należą do grupy najbardziej pożądanych prezentów. Wybór jest olbrzymi, od replik supersportowych aut do popularnych na naszych drogach samochodów kompaktowych. Modele są napędzane silnikami elektrycznymi lub spalinowymi.

Cena auta sterowanego radiem: od 100 złotych.

Wybór prezentów zależy od tego, jak grubym portfelem dysponuje Mikołaj. Jeśli może sobie on pozwolić na wydanie większej sumy pieniędzy, to powinien wziąć pod uwagę poniższe propozycje:

Abarth 500: Stylowe auto sygnowane legendarnym czarnym skorpionem. Zadziorna sylwetka i energiczny silnik zapewnią niezapomniane wrażenia z jazdy.

Cena Abartha 500: około 80 tysięcy złotych.

Zobacz też: Test Fiat 500C: Wspomnień czar!

Mazda MX-5: Idealne auto na prezent. (Nasze wrażenia z jazdy Mazdą MX-5 znajdziesz tutaj). Mały roadster daje dużo frajdy z jazdy za stosunkowo niewysoką cenę.

Cena Mazdy MX-5: około 90 tysięcy złotych.

Volkswagen Golf VI GTI: To właśnie Golf zapoczątkował modę na hot hatche. Auta tego typu łączą walory praktyczne z bardzo dobrymi osiągami.

Cena Golfa VI GTI: około 110 tysięcy złotych.

Zestaw kosmetyków samochodowych Swissvax należy do wyższej kategorii cenowej, koszt takiego zestawu to nawet kilka tysięcy złotych.
Skrobaczka z rękawicą
Multi tool firmy Stanley
Nawigacja satelitarna to bardzo praktyczny prezent. Fot. Fotolia
Na niektórych odcinkach dróg łańcuchy na koła są wymagane. Fot. Fotolia
Volkswagen T1 Camper z Lego to ciekawy prezent dla młodszego miłośnika motoryzacji.
Volkswagen Beetle z klocków Lego
Zdalnie sterowana replika Forda FIesty Kena Blocka
Przenośny odtwarzacz DVD
Abarth 500C Italia Fot. Abarth
Mazda MX-5 Kirei Fot. Moto.wieszjak.pl
Volkswagen Golf GTI Edition 35 Fot. Volkswagen
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA