REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Ford Tourneo Custom 2.2 TDCi - test
Ford Tourneo Custom 2.2 TDCi - test
One Press Photo

REKLAMA

REKLAMA

Redakcja motoryzacyjna portalu Infor.pl wybiera każdego miesiąca spośród recenzowanych samochodów zwycięzców w kategoriach Rozum oraz Serce.

W kategorii Rozum rządzi wybór rozsądku. Największą szansę na podium mają w tym przypadku samochody mające niewygórowaną cenę, są oszczędne i mają duże walory praktyczne.

REKLAMA

Z kolei powyższe kryteria mają mniejsze znaczenie w kategorii Serce. W tym przypadku szansę na wygraną mają modele, które wzbudzają u  kierowcy największe emocje.

W lutym zrecenzowaliśmy następujące modele:

Test Skoda Superb 2.0 TSI DSG L&K

Test Ford Tourneo Custom 2.2 TDCi Titanium

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Test Dacia Logan 0.9 TCe: optymalna konfiguracja

Test Audi Q3 2.0 TFSI quattro: jak działa napęd 4x4?

Test Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI DSG Highline

Test Toyota Corolla 1.6 Valvematic/132 KM

Test Hyundai i30 1.6 GDI 135 KM 3d Premium

Głosowanie w kategorii rozum:

REKLAMA

Tomasz Korniejew: Nie powinno dziwić, że w przypadku wyboru z rozsądku wygra Dacia Logan. Choć nie w każdej konfiguracji Logan jest rozsądnym wyborem, akurat zrecenzowany przez nas egzemplarz okazał się strzałem w dziesiątkę. Logan łączy w sobie walory samochodu rodzinnego z umiarkowanymi kosztami eksploatacji oraz zakupu.

Kamil Fraszkiewicz: Choć nie jestem fanem aut Dacii, to akurat Logan w wersji z silnikiem 0.9 TCe wydaje się być całkiem sensownym autem. Z jednej strony rumuńskie auto oferuje naprawdę dużo miejsca dla czwórki dorosłych osób a z drugiej turbodoładowany silnik zapewnia wystarczające osiągi aby sprawnie i bezpiecznie wyprzedzać inne pojazdy na trasie. Na dodatek zużycie paliwa jest naprawdę niskie.

Zwycięzcą w kategorii rozum jest Dacia Logan 0.9 TCe

Głosowanie w kategorii serce:

REKLAMA

Tomasz Korniejew: W lutowym zestawieniu nie ma pojazdu, który jednoznacznie by mnie porwał. Jednak hipisowski luz i wynikające z tego emocje niesie ze sobą minivan Forda. Rozmiary samochodu jednoznacznie przekreślają go jako zwycięzcę w kategorii wybór z rozsądku. Tego typu samochody nie są królami ciasnych, zatłoczonych miejskich parkingów. Za to perspektywa podróżowania z paczką przyjaciół przez całą Europę z deskami surfingowymi na dachu, czyni z Forda Tourneo Custom samochód, który porusza wyobraźnię i serce.

Kamil Fraszkiewicz: Nie przypominam sobie drugiego takiego miesiąca, który był tak ubogi pod kątem aut mogących zawładnąć sercem ich użytkownika. Audi Q3 choć drogie, nie daje frajdy z jazdy.. Z kolei Superb, mimo mocnego silnika benzynowego, to w gruncie rzeczy nieco bezpłciowa limuzyna, które oferuje jednak ogromne walory użytkowe. Dlatego zwycięzcą tej kategorii w moim odczuciu jest Ford Tourneo Custom 2.2 TDCi. 9-osobowa, bardzo funkcjonalna kabina, niezłe wyposażenie i ogromna swoboda ruchów pozwalają myśleć o tym aucie jako idealnym kompanie wakacyjnych czy weekendowych wojaży z przyjaciółmi. I właśnie w tym tkwi siła tego modelu - jest kreatorem ciekawych przygód, mogących zapaść głęboko w serce!

Zwycięzcą w kategorii serce jest Ford Tourneo Custom 2.2 TDCi

Dacia Logan 0.9 TCe 2013
Kamil Fraszkiewicz
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA