REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Po czym poznasz agresywnego kierowcę?

Agresywna jazda jest najczęstszą przyczyną kolizji na drodze  Fot. Fotolia
Agresywna jazda jest najczęstszą przyczyną kolizji na drodze Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Masz spersonalizowaną tablicę, zmodyfikowany wydech lub oklejone auto? Prawopodobnie jesteś agresywnym kierowcą.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich psychologów, kierowcy którzy mają zmodyfikowane auto, znacznie częściej wykazują się agresywnym zachowaniem wobec innych użytkowników dróg. 90% z nich to mężczyźni.

REKLAMA

Zauważalny jest również wzrost poziomu agresji ze strony kobiet. Przeciętny wiek nadpobudliwego kierowcy wynosi przeciętnie od 25 do 44 lat.

Zobacz też: Więcej praw dla rowerzystów

REKLAMA

Za jazdę agresywną uznaje się między innymi: trzymanie się na zderzaku innego auta, przekraczanie prędkości, agresywne ruszanie na światłach, niesygnalizowanie manewrów. Sytuacje, które potęgują występowanie agresywnych zachowań są łatwe do przewidzenia. Na pewno jest to jazda w korkach i utrudnienia ruchu związane z remontami. Wzmożony ruch na trasie dojazdów do pracy czy czas powrotów z wakacji i długich weekendów, również nie sprzyjają spokojnej jeździe.

Specjaliści doradzają, że najlepszą bronią w walce z piratami drogowymi jest bezwzględny spokój i nie uleganie prowokacjom. Lepiej zjechać im z drogi niż samemu wdawać się w drogową walkę, która może mieć przykre konsekwencje dla nas i innych kierowców.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli ktoś stwarza ewidentne zagrożenie, bezwzględnie powinniśmy powiadomić o tym policję, podając numer rejestracyjny i markę auta. Kierowcy często odpuszczają sprawę, co prowadzi do bezkarności drogowych piratów.

Odczuwasz irytację?

Są sytuacje, w których samemu czujemy, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Pośpiech, rozmowy przez telefon czy nerwowe szukanie czegoś w schowku lub torebce, przyczyniają się do wzrostu zagrożenia. Łagodna muzyka i odpowiednie zaplanowanie trasy są najlepszym wyjściem. Pozwalają uniknąć najgorszego czynnika, czyli pośpiechu.

Zobacz też: Bałagan w przepisach pomaga piratom drogowym

Czasem po prostu warto przyjąć do wiadomości, że nie uda się zdążyć na czas. Kilka minut spóźnienia to cena jaką warto ponieść w zamian za bezpieczne dotarcie do celu. A delikwentów, którzy próbują na nas wymusić włączenie się w drogowe szaleństwo - najlepiej ignorować. To prosta i skuteczna broń z drogowym piractwem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA