REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną kolejnym punktem na mapie

Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną kolejnym punktem na mapie
Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną kolejnym punktem na mapie
Alfa Romeo
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną zostanie włączony do sieci pomiarowej GITD. W Świnoujściu na odcinku drogi DK93 rusza budowa OPP.

OPP w tunelu w Świnoujściu zrealizuje firma Sprint

REKLAMA

Umowę z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia miasto podpisało 24 marca. Sprint zaprojektuje, dostarczy i zainstaluje system stacjonarnego urządzenia rejestrującego średnią prędkość w tunelu pod Świną, na określonym odcinku DK93. Poza tym dostarczy oprogramowanie do jego obsługi oraz zajmie się serwisowaniem systemu.

REKLAMA

Świnoujście położone jest aż na 44 wyspach, dwie największe zamieszkane to Uznam i Wolin. To jedyne takie miasto w Polsce. Jego specyfika powoduje, że jedyną formą komunikacji między wyspami oraz resztą kraju są przeprawy promowe. Z pewnością nie trzeba tłumaczyć, że to znaczna uciążliwość zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Rozwiązaniem będzie oddanie do użytku tunelu pod Świną, który usprawni transport. Taki rodzaj drogi wymaga jednak wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jaki chcemy zapewnić mieszkańcom i gościom odwiedzającym miasto. Instalacja OPP w tym miejscu będzie miała na to kluczowy wpływ – mówi wiceprezydent Świnoujścia, Barbara Michalska.

Jak będzie działać odcinkowy pomiar prędkości w tunelu pod Świną?

REKLAMA

Budowa Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu pod Świną będzie realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Urządzenia będą rejestrować wykroczenia związane z nadmierną prędkością, z uwzględnieniem progów przewidzianych dla różnych rodzajów pojazdów. Przykładowo, dla samochodów osobowych ograniczenie prędkości będzie wynosić 50 km/h w godz. 10:00 – 19:59, 60 km/h w godzinach 20:00 – 09:59, a dla pojazdów ciężarowych 40 km/h przez całą dobę. Urządzenia będą pracować 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Cieszymy się, że już po raz kolejny będziemy instalować system Odcinkowego Pomiaru Prędkości, który będzie działał w tunelu. Pierwsze tego typu rozwiązanie oddaliśmy do użytku w tunelu S2 Południowej Obwodnicy Warszawy, a następne w tunelu na Zakopiance. Tym razem mamy okazję przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w tunelu pod Świną, co wpłynie bezpośrednio na sprawność transportu w Świnoujściu. Kolejki do przeprawy promowej odchodzą już do historii i miło nam, że możemy stać się częścią nowego etapu w historii miasta – mówi wiceprezes firmy Sprint, Waldemar Matukiewicz.

OPP w tunelu po Świną będzie kosztować prawie 1,3 mln zł

Odcinkowy Pomiar Prędkości w tunelu pod Świną nie tylko będzie rejestrował przypadki naruszenia prędkości. Zgodnie z umową, system będzie także gromadził dane statystyczne, jak m.in. liczbę wszystkich przejeżdżających pojazdów, liczbę pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość, liczbę wykonanych zdjęć, czy czas pracy urządzenia. Dane o wykroczeniach będą automatycznie szyfrowane i przesyłane do Centralnego Systemu Przetwarzania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zgodnie z umową system powinien zostać uruchomiony do 26 tygodni od podpisania umowy. Wartość projektu wyniesie 1 294 344,00 zł.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA