REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ile kosztuje odholowanie samochodu przez Straż Miejską w 2016 r.?

Tomasz Korniejew
Ile kosztuje odholowanie samochodu przez Straż Miejską w 2016 r.?
Ile kosztuje odholowanie samochodu przez Straż Miejską w 2016 r.?

REKLAMA

REKLAMA

Ile kosztuje odholowanie samochodu przez Straż Miejską w Warszawie w 2016 r.? Stawki są wysokie, a co więcej - nawet jak holownik zostanie odwołany, właściciel źle zaparkowanego auta zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.

Ile kosztuje odholowanie samochodu przez Straż Miejską w 2016 r.?

O tym, w jakich sytuacjach pojazd może zostać usunięty na koszt właściciela pisaliśmy w tekście: Kiedy pojazd może zostać odholowany na koszt właściciela? . Warto jednak zdawać sobie sprawę z kosztów jakie temu towarzyszą. A te są spore. W poniższej tabeli zawarliśmy cennik usług odholowania oraz przechowywania pojazdów na parkingu strzeżonym obowiązujący na terenie Warszawy w 2016 r.:

REKLAMA

Rodzaj pojazdu  Koszt holowania na parking strzeżony (zł) Opłata za każdą rozpoczętą dobę na parkingu strzeżonym (zł)
Rower lub motorower 110 17
Motocykl 218 24
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t  478 37
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 7,5 t  597 49
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t do 16 t  846 71
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t 1247 132

Opłata za wezwanie holownika?

Niestety do poniesienia dodatkowych kosztów będą również zmuszeni kierowcy, którzy pojawią się przy pojeździe, przed przyjazdem holownika, ale już po wezwaniu go przez policjantów lub strażników miejskich. W takiej sytuacji stawki są obniżone, niemniej wciąż wysokie. W poniższej tabeli zawarliśmy opłaty, które będzie musiał ponieść właściciel pojazdu do którego został wezwany holownik ale nie doszło do odholowania pojazdu. Stawki obowiązujące na terenie Warszawy w 2016 r.:

Opłaty za wezwanie holownika, mimo nieodholowania pojazdu
Rower lub motorower 55 zł
Motocykl 109 zł
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t  239 zł
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 7,5 t  299 zł
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t do 16 t na parking strzeżony 423 zł
Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t 624 zł

Zobacz też: Co grozi za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych w 2016 r.?

W jaki sposób odebrać samochód odholowany na parking?

Gdy wrócimy na miejsce, w którym zaparkowaliśmy samochód i go tam nie zastaniemy, a mamy podejrzenie, że auto mogło zostać odholowane nie panikujmy, tylko zadzwońmy do straży miejskiej po informację.

REKLAMA

Jeżeli okaże się, ze nasz pojazd został usunięty z drogi, konieczna będzie wizyta w komendzie. Tam, po wylegitymowaniu oraz okazaniu dowodu zezwalającego na użytkowanie auta, strażnicy miejscy wydadzą zezwolenie na odbiór pojazdu z parkingu strzeżonego.

Będzie ono niezbędne do odebrania samochodu. Ponadto, podczas wizyty na parkingu, oprócz wspomnianego zezwolenia (wydanego przez straż miejską lub Policję – w zależności od tego, kto wydał decyzję o odholowaniu pojazdu) niezbędne będą dokument tożsamości, dokument upoważniający do użytkowania pojazdu oraz dowód opłaty kosztów związanych z holowaniem i przetrzymaniem samochodu na parkingu strzeżonym.

Niestety nie można wyżej wymienionych opłat rozłożyć na raty.

Przepadek pojazdu na rzecz powiatu

W przypadku, gdy właściciel nie zgłosi się po pojazd w terminie 3 miesięcy od daty odholowania pojazdu na parking, prezydent miasta zwróci się do sądu z wnioskiem o przepadek pojazdu na rzecz powiatu. Wszelkimi kosztami postępowania sądowego zostanie obarczony właściciel pojazdu.

Podstawa prawna: Art. 130a ust. 5c w związku z art. 130a ust. 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z póź. zmianami)

Źródło: Informacje ZDM Warszawa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    REKLAMA

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    Fałszywy mandat od straży miejskiej. Nowy sposób złodziei w Warszawie

    Wezwanie od straży miejskiej wygląda łudząco realistycznie. Prawdziwe jednak nie jest. Fakt, że dokument sporządzili oszuści, a nie strażnicy miejscy, zdradza kilka rzucających się w oczy detali. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać.

    Wracają kontrole na granicy ze Słowacją. Czy twoje auto też skontrolują?

    Na granicy między Polską a Słowacją ponownie pojawią się strażnicy graniczni. Ci nie będą obserwować ruchu, a zatrzymywać pojazdy i je kontrolować. Na jakich autach się skupią i co ma na celu przywrócenie kontroli granicznych? O tym w tym materiale.

    REKLAMA

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami

    Dopłaty gwarantowane przez państwo wpływają na zainteresowanie Polaków elektrykami - wynika z badania zrealizowanego na potrzeby raportu „E-rewolucja w świecie motoryzacji”.

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce?

    Czy Ukrainiec może zrobić prawo jazdy w Polsce? Teoretycznie tak. Teoretycznie, bo przed przystąpieniem do kursu i egzaminu, musi spełnić kilka wymogów dodatkowych. O wszystkich koniecznych formalnościach opowiem w tym materiale.

    REKLAMA