REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak bezpiecznie transportować drewno? ITD podpowiada

Jak bezpiecznie transportować drewno? ITD podpowiada
Jak bezpiecznie transportować drewno? ITD podpowiada
GITD

REKLAMA

REKLAMA

Jak bezpiecznie transportować drewno? To pytanie, które ITD zadały Lasy Państwowe. Współpraca obydwu podmiotów przynosi poradnik dla kierowców.

Jak bezpiecznie transportować drewno? To łączy ITD i LP

Podniesienie bezpieczeństwa w transporcie drewna, ochrona nawierzchni dróg przed degradacją, zwalczanie przestępstw i wykroczeń w obrocie drewnem i surowcem drzewnym to cele, które przyświecają zacieśnieniu współpracy pomiędzy Inspekcją Transportu Drogowego i Lasami Państwowymi. Porozumienie dotyczące wspólnych działań podpisali dziś Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica.

REKLAMA

Bezpieczny transport drewna to jedno

Bezpieczny transport drewna wymaga od kierowcy wysokich umiejętności, a od przewoźnika odpowiedzialności. I niestety czasami jej brakuje. Wciąż wycofywane są z ruchu przeciążone pojazdy przewożące drewno. Tonaże są przekroczone nawet o kilkanaście ton. Taki transport nie tylko niszczy drogi, ale stwarza realne zagrożenie w ruchu – mówił Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

ITD i LP będą też zwalczać przestępstwa i wykroczenia

REKLAMA

W podpisanym dziś dokumencie podkreślono m.in. potrzebę zwalczania przestępstw i wykroczeń w obrocie drewnem i surowcem drzewnym oraz ich transportu, a także legalności i prawidłowości transportu drogowego drewna, surowca drzewnego oraz innych produktów leśnych.

Bezpieczeństwo to nasz cel główny. Ładunków jest kilkaset tysięcy, a przemnażając je przez wagę tych ładunków i biorąc pod uwagę przeładowywanie pojazdów przewożących drewno, trzeba zwrócić uwagę na to, jak to wpływa na stan dróg. Za ciężkie pojazdy zagrażają również uczestnikom tych dróg. Nasza współpraca już funkcjonuje od wielu lat, ale pojawiają się nowe wyzwania, więc zmieniają się także cele. Podpisane dzisiaj porozumienie daje nam wiele możliwości. W trakcie wspólnych kontroli będzie m.in. możliwość sprawdzenia transportów pod kątem gatunków przewożonego drewna, a to wiąże się z jego objętością i masą, a także weryfikacji pod kątem legalności pochodzenia drewna. Zdarza się, niestety, że drewno pochodzi z nielegalnego obrotu – mówił Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica.

Jak bezpiecznie transportować drewno, współpraca ITD i lasów państwowych, Józef Kubica, Alvin Gajadhur

Jak bezpiecznie transportować drewno, współpraca ITD i lasów państwowych, Józef Kubica, Alvin Gajadhur

Jak bezpiecznie transportować drewno? ITD podpowiada

gov.pl

ITD dostarczy wiedzę o przepisach. LP o drewnie

REKLAMA

Inspektorzy ITD są wysokiej klasy specjalistami. Dlatego podzielą się z pracownikami Lasów Państwowych wiedzą o przepisach i zasadach, które są wymagane w przewozach drewna, w tym dotyczących pojazdów nienormatywnych, dopuszczalnych wymiarów, mas i nacisków osi pojazdów, zasad zabezpieczenia ładunku drewna przed przemieszczeniem się w trakcie przewozu drogowego, czy warunków technicznych, jakie musi spełnić pojazd, którym wykonywany jest transport.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Natomiast pracownicy Lasów Państwowych podzielą się z ITD wiedzą o sposobach rozpoznawania rodzajów drewna, cechowania i znakowania drewna, metodach określania objętości i masy drewna na środkach transportu drogowego, a także dokumentacji, która jest sporządzana przy wywozie drewna z lasów. Planowane są również działania upowszechniające wiedzę o bezpieczeństwie w przewozach drewna wśród kierowców i przewoźników.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA