Odebranie prawa jazdy po zdanym egzaminie
REKLAMA
REKLAMA
Dokumenty
REKLAMA
Przed zapisem na egzamin, musimy złożyć do ośrodka egzaminacyjnego odpowiednie dokumenty. Oczywiście, są to nasze zdjęcia, zaświadczenie lekarskie, zaświadczenie o ukończeniu kursu, kopia dowodu tożsamości. Po zdanym egzaminie, ośrodek przesyła wszystkie dokumenty oraz zaświadczenie o pozytywnym wyniku do Starostwa Powiatowego, odpowiedniego dla naszego adresu zameldowania lub do Urzędu Miasta. Tam dokumenty są sprawdzane, a następnie przesyłane do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Tam właśnie powstanie nasze prawo jazdy, które odbierzemy w Wydziale Komunikacji, odpowiednim dla naszego miejsca zameldowania.
Zobacz również: Jakie wyróżniamy kategorie prawa jazdy?
Opłaty
Za prawo jazdy będziemy musieli zapłacić 70 złotych. Poniesiemy również dodatkową opłatę skarbową, w wysokości 5 zł, oraz ewidencyjną w wysokości 1 zł. Jeśli do dokumentów dodajemy załączniki, za każdy z nich zapłacimy 50 groszy.
Zobacz również: Prawo jazdy dla niepełnosprawnych
Informacje
Czas oczekiwania na wydanie prawa jazdy jest różny, w zależności od sytuacji w danym okresie i w obrębie danej placówki. Często zdarza się, że prawo jazdy będzie gotowe wcześniej, niż przewidziano i warto dowiadywać się, czy tak właśnie się nie stało. Taką informację możemy pozyskać nawet telefonicznie, dzwoniąc do naszego Wydziały Komunikacji.
REKLAMA
REKLAMA