REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Egzamin na prawo jazdy w warszawskim WORDzie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Mieszkowski
Egzamin teoretyczny na prawo jazdy
Egzamin teoretyczny na prawo jazdy

REKLAMA

REKLAMA

Kandydaci na kierowców z Warszawy i okolic egzamin na prawo jazdy mogą zdawać w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie, który mieści się na ul. Odlewniczej 8 w dzielnicy Białołęka.

Warszawski WORD przeprowadza egzaminy państwowe sprawdzające kwalifikacje kandydatów na kierowców, w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy. Przyszli kierowcy mają w Warszawie do wyboru trzy miejsca egzaminowania: przy ul. Odlewniczej 8 (Białołęka), przy ul. Powstańców Śląskich (Bemowo) i przy ul. Radarowa 1 (Okęcie). Egzaminy dla kierowców w WORD Warszawa odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 – 22:00, zaś w piątki i soboty od 6:00 do 14:00. Zapisy na egzamin przyjmuje Biuro Obsługi Klienta pod numerem telefonu (22) 59-76-767.

REKLAMA

Terminy i ceny

Umawiać telefonicznie bądź osobiście termin egzaminu można od poniedziałku do czwartku od 7:00 do 21:30 i w piątki i soboty od 6:30 do 13:45. Koszt egzaminu teoretycznego to 22zł. Egzamin praktyczny kosztuje: kat. A i A1 – 140zł, kat. B. 112zł, kat. B1, C1, D1, T – 135zł, C, D – 160zł, kat. B+E – 160zł oraz C1+E, C+E, D1+E, D+E – 195zł. W przypadku kat. B+E oraz C1+E, C+E, D1+E, D+E egzamin teoretyczny nie obowiązuje.

Zobacz również: Jak wygląda egzamin teoretyczny?

Jakie samochody ma warszawski WORD?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Pojazdy egzaminacyjne jakimi dysponuje warszawski WORD, to przede wszystkim samochody osobowe Toyota Yaris, używane do egzaminowania na kategorię B. Ponadto do egzaminów używane są tutaj m. in. samochód osobowy Toyota Hiace z przyczepą Niewiadów B1000 - egzaminy na kat. B+E, samochód osobowy Opel Vivaro z przyczepą Niewiadów B1000 - egzaminy na kat. B+E, motocykl Yamaha YBR 250 - egzaminy na kat. A, motocykl Suzuki GN 125 - egzaminy na kat. A i A1.

Kandydaci na kierowców pozostałych kategorii mają do dyspozycji m. in. autobus Kapena Cacciamali - egzaminy na kat. D, autobus Autosan - egzaminy na kat. D, ciągnik rolniczy Zetor 3320 z przyczepą Guzmet T070 - egzaminy na kat. T, samochód ciężarowy DAF FA/LF55.220 z przyczepą Gniotpol G8010 - egzaminy na kat. C i C+E oraz samochód ciężarowy Star L70/LE 12.180 z przyczepą Konar JG2 - egzaminy na kat. C i C+E.

Zobacz również: Kiedy egzamin praktyczny będzie przerwany?

Jak dojechać?

Do WORD Warszawa dojechać można jadąc Trasą Armii Krajowej (Trasą Toruńską) zjazd na ul. Marywilską: jadąc od strony Marek w prawo lub jadąc od strony Wisły w lewo. Korzystając z komunikacji miejskiej należy skorzystać z tramwajów 4 i 41 lub autobusu 126 i wysiąść na przystanku „Odlewnicza”.

Czy można się odwołać?

W przypadku zastrzeżeń do sposobu przeprowadzenia egzaminu osobie egzaminowanej przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego WORD Warszawa, tj. do Marszałka Województwa Mazowieckiego. Skargi należy składać za pośrednictwem dyrektora WORD Warszawa, w sekretariacie Ośrodka przy ul. Odlewniczej 8.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 115 999 interwencji, 481 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia + podsumowanie długiego weekendu czerwcowego 2025]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 115 999 interwencji. Byli wzywani do 481 wypadków drogowych.

Prawo jazdy seniorów: Czy możesz je stracić od 1 lipca 2025?

W życie miały wejść nowe przepisy dla kierowców, którzy ukończyli 65 lat. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, seniorzy mieli regularnie przechodzić badania lekarskie kierowców po 65. roku życia, aby zachować ważność prawa jazdy. Dodatkowe obowiązki, w tym częstsze kontrole specjalistyczne (okulistyczne i neurologiczne), czekają również kierowców po 75. roku życia.

Jeden błąd i po egzaminie. Sprawdź nowe zasady egzaminu na prawo jazdy od 1 lipca 2025

Od 1 lipca 2025 roku obowiązują nowe przepisy, które rewolucjonizują sposób przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Wprowadzenie tzw. błędów krytycznych sprawia, że wystarczy jeden poważny błąd, by zakończyć egzamin wynikiem negatywnym – bez szansy na dokończenie jazdy. Sprawdź, czego unikać, aby nie oblać na pierwszym zakręcie.

R.Kubica: Le Mans to wyścig, który powinien zostać zakazany. Ludzie nie śpią przez dwa dni próbując się zdrzemnąć na krzesełku. Jak spalić 12 tys. kalorii w jedną noc

Robert Kubica uważa, że zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans było jego celem odkąd wystąpił w nim pierwszy raz w 2021 r. "Dało mi to mnóstwo pozytywnych emocji, mimo że był to jeden z trudniejszych momentów w mojej karierze" - powiedział podczas briefingu w Warszawie. Podkreślił wyczerpujący charakter tego wyścigu, a brak snu był jednym z poważniejszych wyzwań.

REKLAMA

Do którego momentu dziecko musi jeździć w foteliku? Czy wiek dziecka ma znaczenie? Kto nie musi zapinać pasów bezpieczeństwa? {przepisy}

Nie każdy musi zapinać pasy bezpieczeństwa, ale warto pamiętać, że za nieprzestrzeganie przepisów grożą mandaty. Czy wiesz do którego momentu dziecko musi podróżować w foteliku? Kto jest zwolniony z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa?

Rząd otwiera drogi dla pojazdów autonomicznych [projekt przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy umożliwiający testowanie pojazdów autonomicznych na polskich drogach. Nowe regulacje mają wesprzeć innowacje i rozwój branży motoryzacyjnej, dostosowując przepisy do wyzwań współczesnego transportu.

Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

REKLAMA

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

REKLAMA