REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najciekawsze wynalazki marki Goodyear!

Subskrybuj nas na Youtube
Hen van Tuyl, dyrektor Goodyear ds. rozwoju opon do pojazdów użytkowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Hen van Tuyl, dyrektor Goodyear ds. rozwoju opon do pojazdów użytkowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Goodyear

REKLAMA

REKLAMA

Goodyear zasłynął z produkcji opon samochodowych. Przez wiele lat nie tylko doskonalił ale i poszerzał możliwości tradycyjnej opony do auta. Wiele z dawnych rozwiązań do dziś wzbudza uznanie.

Goodyear i jego przełomowe rozwiązania

Pomysłowość w zakresie rozwiązań technologicznych, zrozumienie potrzeb klientów i wszechstronność – między innymi dzięki temu Goodyear należy do najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce już od ponad 8 dekad. Jest jednak coś jeszcze: firma nieustannie potrafi zaskakiwać.

REKLAMA

Goodyear jest jednym z niewielu przedsiębiorstw w Polsce, które mają za sobą tak długą tradycję i zarazem wciąż proponują nowe rozwiązania. Od 1929 r., kiedy w Warszawie powstało pierwsze przedstawicielstwo firmy w naszym kraju, jej produkty wzbudzają powszechne zainteresowanie nie tylko wśród kierowców. Goodyear to także producent sterowców, balonów, a nawet pneumatycznego serca. Amerykański koncern ma na swoim koncie jeszcze jedno ważne osiągnięcie. Jest pierwszą firmą oponiarską na świecie, która wysłała swój produkt w kosmos. Tym samym Goodyearowi udało się zawojować swoimi produktami nie tylko kulę ziemską!

Opona przyszłości

Przyjęcie przez firmę nazwiska wynalazcy Charlesa Goodyeara jako oficjalnej nazwy sprawiło, że koncern pozostał wierny idei tworzenia innowacyjnych produktów i rozwiązań. Do osiągnięć Goodyeara należy m.in. stworzenie już w latach 20. XX wieku pierwszej opony terenowej odpornej na koleiny, opony Lifeguard o podwyższonej stabilności na wypadek przebicia w latach 30., czy też wyposażenie w ogumienie pierwszego pojazdu, który pokonał rekord prędkości na lądzie – 600 mil/h (965 km/h).

Zobacz też: Rusza produkcja opon bezciśnieniowych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jednak firma nie spoczęła na laurach. Tylko w ubiegłym roku wprowadziła m.in. technologię SoundComfort, która zmniejsza hałas spowodowany rezonansem powietrza w ogumieniu. Natomiast na Targach Motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowała oponę koncepcyjną do aut klasy SUV, która ma mniejszą powierzchnię styku z nawierzchnią, co zmniejsza opór toczenia i przekłada się na poprawę efektywności paliwowej oraz redukcję emisji dwutlenku węgla.

Goodyear w sporcie motorowym

Sportowa aktywność marek motoryzacyjnych nie dziwi, ale Goodyear był na tym polu szczególnie widoczny. Przez wiele lat amerykański koncern produkował opony dla Formuły 1, przyczyniając się do zwycięstw m.in. Paula Richarda „Richie” Ginthera, Jackie`ego Stewarta, czy legendy Formuły 1 – Michaela „Schumi” Schumachera. Natomiast do dziś Goodyear dostarcza opony do samochodów biorących udział w popularnych wyścigach NASCAR oraz startujących w Europejskich Mistrzostwach Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA (European Truck Race Championship FIA).

Goodyear w Polsce

REKLAMA

Na wsparcie Goodyeara mogą liczyć też polscy sportowcy. W 2011 roku marka wspierała RMF Caroline Team z Adamem Małyszem na czele, który wraz z zespołem startował w rajdach off-road samochodem Porsche Cayenne, wyposażonym w specjalnie przygotowane opony rajdowe typu off-road. Z tego zespołu wywodzi się działający dziś RMF 4RACING Team, również wspierany przez Goodyeara.
Sport to jednak nie wszystko. Niewiele marek oponiarskich angażuje się kulturalnie, dla Goodyeara to jednak nie problem. Przykłady? GOODFEST, czyli organizowany co roku w Dębicy festiwal współczesnej polskiej muzyki, czy też emitowany przed laty show telewizyjny „The Goodyear Revue”, prowadzony przez znanego i szanowanego muzyka jazzowego Paula Whitemana.
Serce Goodyeara bije też w Polsce

Przez lata działalności Goodyear coraz mocniej zacieśniał więzi z Polską, czego zwieńczeniem było nawiązanie współpracy z Firmą Oponiarską Dębica w 1995 r. Olbrzymie inwestycje w procesy produkcyjne, maszyny i urządzenia sprawiły, że dębicka fabryka awansowała do rangi jednego z najważniejszych ośrodków produkcyjnych Goodyeara w Europie, a jej produkty cieszą się dużym uznaniem wśród wielu europejskich kierowców.

„Za nami już 85 lat historii Goodyeara w Polsce, której efektem są miliony zadowolonych polskich i europejskich kierowców jeżdżących na oponach Grupy Goodyear. Trudno przewidzieć wszystkie nowe rozwiązania i technologie, które w najbliższych latach zostaną wprowadzone w branży motoryzacyjnej, ale jestem pewien, że tak jak dotąd Goodyear nadal pozostanie lider innowacji” – mówi Jacek Pryczek, Dyrektor Zarządzający Goodyear Europa Centralna.

Źródło: materiały prasowe Goodyear

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA