REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Postęp na rynku opon. Przed jakimi wyzwaniami stoją producenci?

Postęp na rynku opon
Postęp na rynku opon. Przed jakimi wyzwaniami stoją producenci?
VOLKER WARNING
Continental

REKLAMA

REKLAMA

Postęp na rynku opon. Bo na przestrzeni ostatnich dwóch trzech dekad zmieniły się nie tylko oczekiwania kierowców, ale i samochody.

O tym jak zmieniły się opony na przestrzeni dwóch dekad i o tym, jak wygląda obecnie rynek ogumienia w Polsce, opowiadać w tym materiale będzie Piotr Snakowski, Dyrektor Marketingu Continental Opony Polska. Co powiedział na ten temat?

REKLAMA

Zmieniły się samochody. Zmienić musiały się i opony!

REKLAMA

Przez lata kierowcy zmienili swoje upodobania, a to z kolei wpływało na rozwój całego rynku automotive. W ostatnim czasie wybieramy nie tylko większe koła, ale również samochody o znacznie większej mocy niż jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej silniki o wysokich osiągach, zarezerwowane niegdyś dla pojazdów segmentu premium i sportowego, znaleźć możemy również w samochodach popularnych. Dobrze obrazuje to przykład najchętniej wybieranego przez Polaków nowego samochodu, którego moc na przestrzeni 10 lat wzrosła niemal dwukrotnie.

Chcąc zachować bezpieczeństwo na podobnym lub wyższym poziomie, dwukrotnie większa moc powinna być pod kontrolą zaawansowanych technologicznie opon. Dlatego też pracujemy nad tym żeby z każdą nową generacją udoskonalać właściwości jezdne ogumienia.

Postęp na rynku opon wynika też z innych czynników

Bezpieczeństwo na drodze to jednak nie wszystko. Przez lata, oprócz rozmiarów kół i mocy silników, zwiększyła się również świadomość środowiskowa kierowców. W nurcie zrównoważonego rozwoju działamy również w Continental, dążąc do osiągnięcia pełnej neutralności klimatycznej najpóźniej do roku 2050.

Aby osiągnąć ten cel, stosujemy w naszych oponach wiele innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań, takich jak technologia ContiRe.Tex, pozwalająca na wykorzystanie w procesie produkcji opon plastiku pochodzącego z przetworzonych butelek PET. Obecnie po polskich drogach porusza się już ponad 5 000 opon tego typu, co oznacza, że daliśmy drugie życie 50 000 butelek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rynek ogumienia w Polsce w roku 2022

Analizując rynek szczegółowo, sprzedaż opon letnich w Polsce wzrosła w 2022 roku o 3,2 proc., zdecydowany spadek o 10,6 proc. zanotowały jednak opony zimowe. Nieznaczny wzrost o 0,5 proc. odnotowaliśmy również na rynku opon wielosezonowych. W 2022 roku możemy mówić o zahamowaniu dwucyfrowych wzrostów tego segmentu, jakie  rejestrowaliśmy od 2015 roku. Przewidujemy jednak, że zahamowanie to ma charakter tymczasowy. Kategoria ogumienia wielosezonowego rozwija się niezwykle dynamicznie, a na taki typ opony decyduje się coraz więcej kierowców, szczególnie w rejonach, w których sezon zimowy nie obfituje w częste opady śniegu.

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA