REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak usunąć zapach papierosów z samochodu?

Zuzanna Gawor-Kotkowska
Usuwanie zapachu papierosów z samochodu  fot. Newspress
Usuwanie zapachu papierosów z samochodu fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Zapach papierosów może być wyczuwalny w przedziale pasażerskim samochodu przez długi czas. Podpowiadamy, jak się go pozbyć.

Okna

Przede wszystkim musimy otworzyć wszystkie okna w samochodzie, a jeśli mamy auto o nadwoziu typu hatchback, liftback, kombi lub minivan, to również warto otworzyć bagażnik. Zapewnijmy wnętrzu naszego auta tyle świeżego powietrza, ile to możliwe. Najlepiej byłoby, gdybyśmy zadbali o jakieś bezpieczne miejsce (np. działka), gdzie moglibyśmy pozostawić otwarty samochód na cały dzień.

REKLAMA

Zobacz także: Jak wysuszyć wnętrze samochodu?

Tapicerka

Musimy usunąć odór z wszystkich części samochodu, pokrytych tkaniną. Najskuteczniejszą metodą jest wtarcie proszku do prania w tapicerkę. Pamiętajmy jednak, aby zrobić to delikatnie i koniecznie używać preparatu odpowiedniego dla prania kolorowego. W ten sposób unikniemy wybielenia materiału i brzydkich plam. Proszek należy pozostawić w samochodzie np. na całą noc, a następnie dokładnie odkurzyć. Możemy również umieścić w samochodzie na noc małą miseczkę z octem winnym, który powinien zadziałać podobnie do palonej kawy w starej szafie, czyli oczyścić auto z wszelkich zapachów. Jeśli jednak nie ufamy zapachowi octu, warto do miseczki z wodą wycisnąć sok z owoców cytrusowych, takich jak pomarańcza, cytryna czy grejpfrut. Trzeba jednak się liczyć z tym, że samochód będzie pachniał przez dłuższy czas właśnie cytrusami. Warto też porządnie wymyć wszystkie plastikowe i skórzane elementy. Powinniśmy stosować specjalnie przeznaczone do tego celu preparaty (dostępne w supermarketach).

Zobacz też: Jak czyścić wnętrze pojazdu?

Odświeżacz powietrza

Gdy wykonaliśmy już któryś powyżej wymienionych zabiegów, dopiero wówczas nadchodzi czas na odświeżacz powietrza. Wbrew pozorom najlepiej działają przeznaczone do rozpylania, a nie odświeżacze stałe, które możemy zawiesić gdzieś w samochodzie lub umieścić przy nawiewie ciepłego powietrza. Problemem może być jednak to, że dostępne w supermarketach preparaty nie do końca zdają egzamin. Najlepiej byłoby zamówić na stronie internetowej producenta odświeżacz z katalogu. Profesjonalne kosmetyki działają bardzo dobrze, dają trwały efekt i mimo tego, że są nieco droższe, wydatek się na pewno opłaci. Możemy też wtedy wybrać dowolny zapach. O ich jakości świadczy fakt, że są to odświeżacze stosowane do prania tapicerki na myjniach ręcznych. Na rynku są również dostępne specjalne odświeżacze do usuwania zapachu papierosów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak przygotować auto do długiego postoju?

Należy pamiętać, że same środki odświeżające zapach działają krótko i tak naprawdę nie mają szans z cuchnącym papierosami wnętrzem. Na szczęście istnieje kilka zabiegów, do których możemy się uciec, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Najważniejsze jest, że możemy zrobić to sami, zaoszczędzając przy tym sporo pieniędzy.

Polecamy: Samochód w firmie - zmiany od 1 kwietnia 2014

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bez dofinansowania zakupu w programie Mój elektryk sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce całkowicie wyhamuje

W rok niemal podwoiła się liczba samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce. Teraz jednak nastąpiło gwałtowne hamowanie tego trendu. Eksperci prognozują: polska droga do elektromobilności wyglądała na długą, teraz zaś zniknęła nawet perspektywa mety.

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

REKLAMA

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

REKLAMA

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

REKLAMA