REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166?

Rafał Sztoner
Jak rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166? fot. Alfa Romeo
Jak rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166? fot. Alfa Romeo

REKLAMA

REKLAMA

Z czasem przednie reflektory auta mogą zmatowieć i wyblaknąć. Podpowiadamy jak samemu rozebrać i wyczyścić przednie reflektory w Alfie Romeo 166.

Koszt zestawu nowych lamp do Alfy Romeo 166 to kilkaset złotych. Regeneracja ich w specjalistycznej firmie kosztuje tyle, ile połowa ceny nowych lamp. Na szczęście możemy poradzić sobie z tym problemem sami, i to prawie za darmo.

REKLAMA

Zaczynamy od zdemontowania reflektorów i przygotowania kilku potrzebnych narzędzi, jak:

  1. klucz torx
  2. śrubokręt płaski
  3. miska z wodą i delikatnym mydłem czyszczącym
  4. kilka miękkich szmatek

Co dalej?

Zdjęty reflektor najlepiej położyć na podkładce, ponieważ klej łączący klosz z obudową jest dość brudzący i trudno go potem zmyć.
Wyjmujemy żarówki kierunkowskazu, świateł mijania i długich oraz silniczek ustawiania ich poziomu. Jeśli chcemy, możemy także wymontować i umyć oprawki wewnętrzne, choć nie jest to konieczne – wystarczy po prostu przetrzeć je szmatką.

Zobacz również: Jak samemu naprawić parujące reflektory?

REKLAMA

Za pomocą śrubokręta płaskiego odpinamy uchwyty lampy. To jednak za mało, aby zdjąć klosz, ponieważ jest on uszczelniony klejem, który na szczęście zwykle bywa elastyczny. Czy najpierw pomyśleliśmy, by rozciąć klej skalpelem, a potem wszystko skleić? Otóż jeśli chcemy babrać się z silikonem, to można tak postąpić, my jednak polecamy wariant wymagający trochę większego wkładu pracy i pozwalający użyć tego samego kleju ponownie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tym celu musimy sięgnąć po opalarkę lub zwykłą suszarkę do włosów, za której pomocą będziemy stopniowo podgrzewać klej. Należy robić to powoli, aby uzyskać temperaturę około 70 stopni C. Następnie podważamy uszczelkę nożem – teraz już powinno się to udać.

Zobacz również: Wymiana żarówek - jakie wybrać i jak je zainstalować?

REKLAMA

Zdjęliśmy klosz, ale mamy jeszcze osłonę zamontowaną na 4 zaczepy. Pozbędziemy się jej z łatwością dzięki płaskiemu śrubokrętowi.
Kolejnym krokiem będzie umycie odbłyśników w misce z wodą mydłem czyszczącym. Pamiętajmy, że wymagają one zachowania szczególnej ostrożności. Powłoka tych części jest bardzo delikatna i łatwo ją zetrzeć. Miękką szmatką delikatnie zmywamy osad, a potem myjemy osłonę i sam klosz lampy.

Teraz tylko wystarczy odczekać kilka minut, by wszystko wyschło, i już możemy zabierać się za składanie. Przyklejając z powrotem klosz klejem uszczelniającym, musimy ponownie użyć nagrzewnicy lub suszarki. Zwróćmy uwagę na to, by nie rozgrzać go zbyt mocno, ponieważ może nam się rozlać na obudowie. Klej ma być na tyle elastyczny, żeby po przyłożeniu do obudowy można było spiąć lampę zaczepami i pozwolić mu stwardnieć. Na końcu instalujemy silniczek, żarówki i całą lampę, która teraz wygląda niemal jak nowa.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA