REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Fiat Stilo: jak zamontować osłonę silnika. Poradnik

Robert Kuśpiel
Fiat Stilo: jak zamontować osłonę silnika.
Fiat Stilo: jak zamontować osłonę silnika.

REKLAMA

REKLAMA

Osłona pod silnikiem zapewnia dobra ochronę wszystkich podzespołów przed uszkodzeniami, wodą lub solą. W poradniku tym przedstawimy sposób na montaż osłony silnika w Fiacie Stilo 1.9 JTD.

Co będzie nam potrzebne do montażu osłony silnika w Fiacie Stilo?

REKLAMA

• Podnośnik
• Klucz do kół
• Blachowkręty
• Śruby z nakrętkami
• Śrubokręt gwiazdkowy
• Wiertarka (do wykonania nowych otworów)

W tym poradniku będziemy montować nieoryginalną osłonę silnika. Mamy do wyboru kilka typów. Są dedykowane do silników diesla, benzynowego oraz uniwersalne. My zamontowaliśmy ten ostatni typ. Osłona wymaga modyfikacji, jeżeli mamy silnik na olej napędowy. Musimy wyciąć jej kawałek pod rurę do Intercoolera. Wystarczy przymierzyć, żeby wiedzieć, jaki kształt powinno mieć nasze wycięcie. W benzynowym taki zabieg nie jest potrzebny. Przed montażem warto usunąć wszystkie zabrudzenia z elementów, które będą zakryte na stałe przez osłonę.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć lakier na zimę?

Nasza osłona ma specjalne boczki, to właśnie od nich zaczniemy montaż. Luzujemy śruby koła i podnosimy samochód. Zdejmujemy je i wykręcamy nadkole. Wkładamy osłonę i przykręcamy ją w oryginalne miejsca osłony. Dokładnie są to dwie śruby, które wkręcają się w blaszki – powinny być w tych otworach. Teraz przechodzimy do tylnej części osłony. Przykręcamy ją w oryginalne mocowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Montaż osłony silnika w Fiacie Stilo 1,9 JTD: co dalej?

REKLAMA

Następny krok to montaż przedniej części. Jeżeli będzie nam brakować uchwytu do mocowania, możemy wykorzystać odcięty wcześniej plastik pod rurę od Intercoolera. Łączymy go za pomocą śrub. Pamiętajmy, że mocujemy osłonę przy samym zderzaku. Pod żadnym względem nie montujemy jej do otworów w chłodnicy. Przykręcamy nadkole i montujemy koło. Teraz przechodzimy na druga stronę auta. Postępujemy analogicznie jak po prawej stronie.

Na koniec zostaje nam przykręcenie boczku od dołu i z tyłu. W ten oto sposób mamy zabezpieczone boki auta. Teraz musimy zamontować środkową część osłony. Przykręcamy ją do dwóch pozostałych otworów przy zderzaku. Boczne mocowania montujemy do wcześniej zamontowanych osłon. Może zdarzyć się tak, że otwory montażowe nie będą się pokrywać. W takim wypadku musimy wykonać nowe.

Zobacz również: Jak dbać zimą o szyby?

Oryginalna osłona jest znacznie lepsza w montażu. Mocowania pasują bez zbędnych przeróbek. Jednak cena oryginalnej jest znacznie wyższa niż zamiennika. Przy wymianie oleju nie ma potrzeby demontażu wszystkich elementów. Wystarczy zdemontować środkową część. Polecamy wybierać osłony z mocniejszych materiałów. Są one bardziej wytrzymałe od oryginalnych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA