REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Opel Astra F: demontaż miski olejowej

Robert Kuśpiel
Opel Astra F demontaż miski olejowej.
Opel Astra F demontaż miski olejowej.

REKLAMA

REKLAMA

Demontaż miski olejowej nie jest skomplikowany. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować miskę olejową w Oplu Astra F.

REKLAMA

Na początku unosimy samochód za pomocą tradycyjnego lewarka i podpieramy go na podstawkach. Wszystkie prace przy uniesionym samochodzie wykonujemy wyjątkowo ostrożnie. Następnie demontujemy przednią rurę wydechową i przechodzimy do spuszczenia oleju silnikowego. Podstawiamy pod miskę olejową puste naczynie i zlewamy stary olej. W tym celu wykręcamy z miski olejowej korek spustowy za pomocą klucza nasadowego. Podczas wykonywania tej czynności należy zachować szczególną ostrożność. Na początku olej wypływa z dużym ciśnieniem i istnieje ryzyko poparzenia. Po zlaniu całego oleju należy wkręcić śrubę spustową.

REKLAMA

Teraz odkręcamy przewód elektryczny od czujnika poziomu oleju w przypadku kiedy jest wkręcony fabrycznie w miskę olejową. Następnie odkręcamy blaszaną osłonę sprzęgła obok miski olejowej. Odkręcamy wszystkie śruby mocujące miskę olejową i zdejmujemy ją. Kolejny krok to odkręcenie wspornika rurki prowadzącej bagnet oleju. Na końcu wyjmujemy odrzutnik oleju, jeśli występuje w danej wersji silnikowej.

Zobacz też: Opel Astra F: wymiana i kontrola pasków klinowych

REKLAMA

Przechodzimy do zamontowania miski olejowej. Na początku czyścimy za pomocą szczotki drucianej śruby mocujące. Następnie usuwamy pozostałości po uszczelce gumowej. Powierzchnia przylegania musi być idealnie czysta i równa. Teraz naciągamy na odrzutnik oleju nową uszczelkę gumową. Warto wiedzieć, że występuje kilka wersji odrzutnika oleju. Jeżeli nie można zdjąć starej uszczelki, to należy wymienić cały odrzutnik. W wersjach z uszczelkami korkowymi należy włożyć jedną uszczelkę pod odrzutnik, a drugą bezpośrednio nad odrzutnik.

Przykręcamy wspornik rurki prowadzącej bagnet. Teraz pokrywamy masą uszczelniającą powierzchnie przylegania miski. W silnikach 1.6 przykręcamy delikatnie miskę olejową. Następnie dokręcamy osłonę blaszaną sprzęgła oraz rurę wydechową. Podłączamy przewód do czujnika poziomu oleju i przystępujemy do napełnienia silnika olejem. Po jeździe próbnej należy sprawdzić szczelność miski olejowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Opel Astra F: pomiar ciśnienia sprężania

Dwuczęściowa miska olejowa

Na początku wyjmujemy z boku miski olejowej wtyk złącza elektrycznego od wskaźnika poziomu oleju. Odkręcamy śruby mocujące miskę olejową i pociągamy ją delikatnie do siebie.
Przystępujemy do wymiany. Na początku oczyszczamy dokładnie śruby mocujące miskę olejową. Następnie czyścimy powierzchnię styku miski olejowej za pomocą szmatki nasączonej w benzynie. Przystawiamy miskę olejową z nową uszczelką i wkręcamy śruby mocujące. Opuszczamy samochód na koła i uzupełniamy silnik nowym olejem. Po jeździe próbnej sprawdzamy czy nie ma wycieków.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

REKLAMA

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA