REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Opel Vectra A: demontaż gaźnika 2EE

Robert Kuśpiel
Opel Vectra A demontaż gaźnika 2EE
Opel Vectra A demontaż gaźnika 2EE

REKLAMA

REKLAMA

Dokładne czyszczenie gaźnika wymaga jego demontażu. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować 2EE w Oplu Vectra A.

Cała operacja wymaga pewnej znajomości budowy auta. Jeśli podchodzimy do tego pierwszy raz najlepiej poprosić o pomoc bardziej doświadczoną osobę.

REKLAMA

Zobacz też: Jak usunąć nieszczelności pomiędzy gaźnikiem i kolektorem ssącym?

REKLAMA

Pierwszy krok to odłączenie masowej klemy akumulatora. Następnie należy zdemontować filtr powietrza. W tym celu odkręcamy trzy nakrętki na pokrywie filtru i wyjmujemy je razem z uszczelkami i podkładkami. Podnosimy do góry cały filtr i odłączamy przewód podciśnienia od gaźnika. Następnie odłączamy od filtra elastyczny przewód odpowietrzający skrzynię korbową. Teraz możemy wyjąć filtr powietrza.

Polecamy oznaczyć (za pomocą taśmy) przewody podciśnienia i przewody biegnące do gaźnika. Po wykonaniu tej czynności możemy je odłączyć. Kolejny krok to odpięcie wtyczki od czujnika położenia przepustnicy. Następnie odłączamy wtyczkę od siłownika przepustnicy wstępnej a na końcu od siłownika przepustnicy głównej. Teraz odłączamy i zatykamy przewód paliwowy.

Zobacz też: Opel Vectra A: wymiana termostatu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zamocowany jest on na opasce, którą należy poluzować i delikatnie zsunąć. Przewód paliwowy najlepiej zatkać plastikowym korkiem lub śrubą o odpowiedniej średnicy. Rozpinamy złącze podgrzewania układu przejściowego i odkręcamy przewód masowy. Następnie odłączamy przewód podciśnienia zaworu zwrotnego spalin. Wyjmujemy linkę przyspieszenia z gumowego uchwytu. Chwytamy za nią i ciągniemy do dołu. Wyjmujemy ją ze wspornika razem z uchwytem i odczepiamy koniec linki z pierścienia.

Teraz odkręcamy gaźnik i zdejmujemy z kołnierza izolującego. Pamiętajmy o zabezpieczeniu kolektora dolotowego. Nie można dopuścić do wprowadzenia zanieczyszczeń. W tym celu najlepiej zakryć go czystą szmatką.

Przechodzimy do montażu. Najpierw zdejmujemy szmatkę i dokręcamy gaźnik na kołnierzu. Podłączamy przewód paliwowy i zabezpieczamy go za pomocą opaski. Następnie instalujemy przewody elektryczne do siłownika przepustnicy głównej, czujnika położenia przepustnicy oraz do siłownika przepustnicy wstępnej. Montujemy linkę przyspieszenia do pierścienia i wkładamy gumowy uchwyt do wspornika i wsuwamy pancerz linki w uchwyt.

Zobacz też: Opel Vectra A: demontaż miski olejowej

Teraz podłączamy przewody podciśnienia zgodnie z oznaczeniem. Łączymy elementy podgrzewacza układu przejściowego. Przykręcamy przewód masy do gaźnika oraz podpinamy przewód podciśnienia zaworu powrotnego spalin. Na końcu montujemy filtr powietrza i podłączamy klemę masową do akumulatora.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża TSL w 2025 r. - najważniejsze trendy. Transformacja cyfrowa, regionalizacja łańcuchów dostaw, restrukturyzacja

W 2025 r. spodziewane jest ożywienie polskiej gospodarki. Według prognoz PKB wzrośnie do 3,7 proc. wobec 3,1 proc. w 2024 roku. – Aby wykorzystać prognozowane przyspieszenie firmy muszą wziąć pod uwagę trendy, które będą kształtować sektor transportu, spedycji i logistyki w 2025 roku, jednocześnie zmieniając oblicze całej branży – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Szajka złodziei samochodów rozbita. Łącznie odzyskano 19 pojazdów

Policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżą samochodów w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim. W wyniku ich działań odzyskano 19 pojazdów warte około 2 milionów złotych, a także skradzione części samochodowe.

Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA