REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Radom stanie się ważnym ośrodkiem rozwoju grupy Airbus

Subskrybuj nas na Youtube
Radom stanie się ważnym ośrodkiem rozwoju grupy Airbus. Fot. Fotolia
Radom stanie się ważnym ośrodkiem rozwoju grupy Airbus. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Grupa Airbus zamierza uczynić z Radomia istotny ośrodek rozwoju. Rozwiązania, nad którymi pracują naukowcy z uniwersytetu radomskiego będą wdrażane do produkcji w fabryce którą Airbus wybuduje w tym mieście.

Radom ma stać się ważnym ośrodkiem rozwoju grupy Airbus w Polsce. Zgodnie ze strategią firmy, koncepcje nowych rozwiązań, nad którymi już pracują naukowcy z radomskiego uniwersytetu, będą wdrażane do produkcji w zakładzie, który Airbus planuje wybudować w tym mieście.

REKLAMA

Jak podkreślił w czwartek na konferencji prasowej szef Badań i Innowacji Airbus Helicopters Tomasz Krysiński, naukowcy z Radomia opracowali innowacyjne rozwiązania, które znajdą się na wyposażeniu śmigłowców produkowanych przez Airbusa. „Pomysł pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu pozwoli w sposób bardzo skuteczny zwiększyć sprawność, obniżyć masę i podnieść efektywność bardzo ważnego elementu wyposażenia śmigłowca” – powiedział Krysiński. Zastrzegł, że szczegóły badań są na razie objęte tajemnicą przemysłową i zostaną ujawnione we wrześniu.

Zobacz też: Hispano-Suiza otworzyło w Polsce centrum logistyczne

Nowe elementy mają być produkowane w zakładzie, który Airbus zamierza wybudować w Radomiu. Według Krysińskiego ma tutaj znaleźć pracę 250 osób.

REKLAMA

Firma Airbus Helicopters - jeden z największych producentów śmigłowców w świecie – rozpoczął współpracę w Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu w ubiegłym roku. Wówczas informowano, że współpraca ma dotyczyć badań nad autopilotami do helikopterów lżejszej konstrukcji oraz systemami antywibracyjnymi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak ocenił prezes Airbus Group Polska Sebastian Magadzio, Radom jest ważnym ośrodkiem dla rozwoju działalności firmy w Polsce. „Zależy nam na ciągłości całego procesu, począwszy od prac projektowych, które odbywają się na tutejszym uniwersytecie, do produkcji, która będzie prowadzona także w Radomiu” – podkreślił prezes.

Zobacz też: Jak zmierzyć efektywność łańcucha dostaw?

Airbus Group jest liderem w dziedzinie aeronautyki, przestrzeni kosmicznej i usług pokrewnych. W 2014 roku Grupa - w skład której wchodzą firmy Airbus, Airbus Defence and Space i Airbus Helicopters - wygenerowała przychody w wysokości 60,7 miliarda euro i zatrudniała około 138 600 pracowników. Airbus Group jest też udziałowcem firmy ATR - produkującej samoloty turbośmigłowe, konsorcjum Eurofighter i dostawcy systemów rakietowych - spółki MBDA.

Airbus jest obecny w Polsce od 2001 r. Obecnie zatrudnia 900 osób, głównie z zakładach w Warszawie i Mielcu. Grupa planuje długofalowe inwestycje w Polsce. Ma się z nimi wiązać stworzenie 1250 bezpośrednich i 2000 pośrednich miejsc pracy.

Obecnie MON negocjuje umowę z konsorcjum pod wodzą Airbus Helicopters, które zaoferowało śmigłowiec H225M Caracal (w maju przeszedł on wojskowe testy w Polsce). Wart ok. 13 mld zł kontrakt na 50 wiropłatów w różnych wersjach ma zostać podpisany jesienią.(PAP)

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

REKLAMA

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

To już pewne: będą zmiany w cenach za badania techniczne pojazdów. Co czeka kierowców i stacje kontroli pojazdów

Jak informuje resort, jeszcze w grudniu 2024 roku złożono wniosek o wpisanie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Ma ona na celu całkowitą rewolucję w opłatach za badania techniczne samochodów i innych pojazdów.

REKLAMA