REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co na targach TSL- SilesiaTSL Expo oraz SILPOSTEX

REKLAMA

REKLAMA

Tegoroczne targi (17-18 kwietnia) w Sosnowskiej hali Expo Silesia obfitowały w branżowe spotkania i dały możliwość rozmów na tematy związane z problemami i nowymi rozwiązaniami w branży.

To jedyne wydarzenie wystawiennicze o takim charakterze w Polsce - łączące spedycję, logistykę, magazynowanie oraz transport kolejowy. Złotym partnerem Targów zostało PKP CARGO Logistics.

REKLAMA

Podczas wydarzenia, odbyła się ciekawa debata dotycząca problemów transportu szynowego w Polsce i Środkowej Europie. Stanowiła ona integralną część konferencji pt. „Nowe strategie i technologie w transporcie, spedycji i logistyce”.

Moderatorem spotkania był Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, Poseł Janusz Piechociński. Wsparcie naukowe konferencji zapewniła Katedra Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej w Katowicach, którą reprezentował ponownie prof. Marek Sitarz.

REKLAMA

Podczas targów odbyła się część Spotkań Transportowych pod hasłem „Jak zarabiać więcej. Jak inwestować właściwie”, organizowanych przez miesięcznik TSL Biznes. Wydarzenie to jest cyklem bezpłatnych konferencji i szkoleń dla przedsiębiorców branży transportowej.

W drugim dniu Targów Południowy Klaster Kolejowy wspólnie z firmą OTTIMA Plus Sp. z o.o. zorganizował konferencję pt.: „Rozwój transportu kolejowego w kontekście aktywności inicjatyw klastrowych. Doświadczenia polskie i międzynarodowe".

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jedne z najważniejszych tematów jakie poruszono podczas tego wydarzenia to: „Szybki transfer technologii kolejowych na polskim rynku za pośrednictwem inicjatyw klastrowych” oraz „Doświadczenie wdrażania nowoczesnych rozwiązań w transporcie kolejowym na przykładzie Saksońskiego Klastra Kolejowego”.

Przedsięwzięcie, dofinansowane z środków Unii Europejskiej, cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko mediów, ale i zainteresowanych tematem.

REKLAMA

W tym samym czasie odbywała się konferencja portalu Pracujwlogistyce.pl pt. „Witamy w branży - czyli pierwsza praca w logistyce!”. Zaproszenie na tą konferencję skierowane było do osób chcących związać swoją karierę zawodową z branżą usług transportowo -spedycyjno – logistycznych. 

W czasie SilesiaTSL EXPO oraz SILPOSTEX przyznano medale i wyróżnienia Targowe. I tak medal Expo Silesia powędrował do firmy PKP CARGO S.A. za produkt: EKL 7 - Elektroniczna księga logistyki - System informatyczny wspomagający zarządzanie przewodami w PKP CARGO S.A.

Wyróżnienie przyznano firmie OUTPUT42 Sp. z o.o. za produkt: TRACK42 - Aplikacja do monitorowania dostaw kontenerowych. Ponadto MEDAL otrzymała firma DB SCHENKER za interesującą aranżację przestrzeni stoiska targowego oraz wyróżnienie – firma PROMAG za ciekawy sposób prezentacji oferty Targowej. 


POCZTA POLSKA otrzymała wyróżnienie za wsparcie nowej inicjatywy targowej jaką były towarzyszące Targom SilesiaTSL EXPO premierowe Targi SILPOSTEX.
Na stoisku firmy CEZ CARGO podjęto rywalizację o tytuł Mistrza Kierownicy.

Każdy uczestnik konkursu odbył 10-minutową jazdę SYMULATOREM JAZDY SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM I AUTOBUSEM. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 uczestników z kategorią C i D. Zwycięzcą został Pan Daniel Skrzypczyk z Lubojni, który miał najlepsze parametry jazdy i najmniejsze spalanie.

Ponadto podczas dwóch dni targowych na stoisku wspomnianej firmy odbywał się dyżur ekspercki, podczas którego zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej na temat Unijnych dyrektyw dla przewoźników drogowych i autokarowych.

W czasie targów, odbyła się też kolejna edycja zawodów na najlepszego kierowcę wózka widłowego "Forklift Cup", organizowana przez firmę A.B.Z CENTRUM.

Premierowe targi pocztowo – kurierskie

W terminie targów SilesiaTSL EXPO zadebiutowała nowa impreza Targi Branży Pocztowej i Kurierskiej SILPOSTEX. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, którego celem była prezentacja ofert i osiągnięć firm związanych z przemysłem pocztowym i kurierskim na polskim rynku, promocja branży i popularyzacja wiedzy i technologii z różnych sektorów związanych z przesyłaniem towarów i informacji oraz wykreowanie stałego miejsca spotkań branży i integracja środowisk z nią związanych.

Przedsięwzięcie realizowane było w przededniu liberalizacji polskiego rynku pocztowego uzyskało pozytywną opinię Poczty Polskiej, która była partnerem głównym targów.

Na czas wystaw przygotowano II Pokaz Filatelistyczny TRANSPORT-2012 połączony z II Seminarium Filatelistycznym TRANSPORT-2012. Obyło się również seminarium „Nowości i kierunki rozwoju branży kurierskiej i pocztowej.

Poczta Polska zaprezentowała ofertę na temat: „Przesyłka Biznesowa oraz Przesyłka Gabarytowa” a firma Latała i Wspólnicy wygłosiła prezentację: „Aspekty prawa pocztowego w rozwoju rynku usług kurierskich i pocztowych”.

Organizatorzy zapraszają już dziś na kolejną edycję targów 16-17 kwietnia 2013 r.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA