REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Centrala PKP Cargo przenosi się do Katowic

Subskrybuj nas na Youtube
Centrala PKP Cargo przenosi się do Katowic.
Centrala PKP Cargo przenosi się do Katowic.
PKP CARGO

REKLAMA

REKLAMA

Według informacji Wojciecha Derdy, członka zarządu PKP Cargo ds organizacyjnych, centrala spółki zostanie przeniesiona do Katowic do końca 2015 r.

Do końca roku zakończy się przygotowywany proces przenosin działalności centrali spółki PKP Cargo m.in. z Krakowa i Warszawy do Katowic – poinformował w środę członek zarządu PKP Cargo ds. organizacyjnych Wojciech Derda.

REKLAMA

W połowie lipca spółka zapowiedziała przenosiny swoich biur z Krakowa i Warszawy do Katowic. W wydanym wówczas komunikacie PKP Cargo podały m.in., że nastąpi to jesienią tego roku, a także, że zmiana lokalizacji nie oznacza likwidacji miejsc pracy.

„Jesteśmy w trakcie procesu przenoszenia naszej centrali do Katowic. Dzisiaj PKP Cargo posiada kilka lokalizacji, w których umieszczona jest centrala – w Bydgoszczy, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Chcielibyśmy, aby główna działalność i główne tematy związane z bytnością centrali były umiejscowione w Katowicach” - powiedział PAP w środę Derda.

Zobacz też: Badanie trzeźwości pracownika

REKLAMA

„Ten proces trwa i zakończy się w tym roku” - dodał. „Jesteśmy w trakcie kończenia przygotowań do przenosin; jeszcze się nie przenosimy” - uściślił. Zasygnalizował również, że w związku ze zmianą lokalizacji centrali spółki przemieszczane będą ogółem „setki osób”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Biurowiec w Katowicach, który zajmować będzie PKP Cargo, znajduje się tuż przy autostradzie A4, przy ulicy Francuskiej. Według wcześniejszych informacji zlokalizowane tam będą: katowicka centrala spółki, siedziba Zakładu Południowego PKP Cargo oraz inne komórki firmy rozsiane dotąd po terytorium woj. śląskiego. W środę Derda zaznaczył, że do nowej siedziby przeniesiona zostanie m.in. z katowickiej ul. Korfantego główna dyspozytura spółki.

„W Katowicach i na Śląsku zlokalizowana jest znaczna większość naszych operacji i kluczowych klientów. To (przeniesienie siedziby – PAP) ułatwi nam również prowadzenie biznesu. Zawsze w Katowicach PKP Cargo było bardzo mocno obecne, dzięki tym działaniom będziemy jeszcze bardziej umacniać naszą obecność w regionie” - zasygnalizował Derda.

Zobacz też: Umowa najmu długoterminowego samochodu osobowego, a podatkowa umowa leasingu na gruncie ustawy o PDOP

REKLAMA

Według wcześniejszych informacji skupienie działań w jednej lokalizacji w Katowicach ma m.in. pozwolić na lepszą komunikację wewnętrzną oraz usprawnić procesy związane z obsługą klienta (powstanie m.in. główne Centrum Obsługi Klienta) i wykonywanie bieżących zadań firmy. Dzięki obecności w Katowicach, PKP Cargo ma też być w stanie skuteczniej połączyć centra przemysłowe w Polsce i Czechach i zaoferować klientom nowoczesne rozwiązania logistyczne (w maju br. spółka kupiła AWT - czeskiego przewoźnika z siedzibą w Ostrawie).

PKP Cargo jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce i drugim w Unii Europejskiej. Powstała w 2001 r. W 2014 r. grupa PKP Cargo osiągnęła 4,257 mld zł przychodów i 276 mln zł zysku netto, przewożąc 111 mln ton ładunków.

PKP Cargo stała się też inicjatorem i pomysłodawcą nowego Europejskiego Kongresu Logistycznego Onecargo, który odbędzie się 5-6 października w Katowicach. Jego organizatorem będzie Grupa PTWP, która m.in. od 2009 r. organizuje też w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy.(PAP)

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA