REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zlokalizować kierowcę auta flotowego?

Jak zlokalizować kierowcę auta flotowego?
Jak zlokalizować kierowcę auta flotowego?
Media

REKLAMA

REKLAMA

Rynek oferuje wiele systemów monitoringu pojazdów począwszy od zaawansowanych, zainstalowanych i ukrytych w konstrukcji aut, po najprostsze, przenośne. Te ostatnie sprawdzą się w firmach z niewielką flotą pojazdów.

O zaletach monitorowania pozycji i tras pokonywanych przez samochody nie trzeba chyba przekonywać nikogo, kto zarządza flotą pojazdów. Optymalizacja wydatków związanych z obsługą aut oraz możliwość rozliczania mobilnych pracowników z wykonanych zadań, stanowią dziś podstawę działań fleet menagerów. Są jednak firmy, w przypadku których zaawansowane rozwiązania lokalizacyjne okazują się… zbyt zaawansowane, a przez to niepotrzebne. Wystarczy im bowiem możliwość kontrolowania tego, czy np. stażysta, sekretarka lub serwisant wykonali powierzone im zadanie, odwiedzając wybranego klienta lub dostarczając przesyłkę pod wskazany adres. Jeśli przy okazji da się zabezpieczyć pojazd przed zakusami złodziei, a konkretnie umożliwić odnalezienie samochodu w razie kradzieży, to właściciele firmy będą tym bardziej zadowoleni.

REKLAMA

Zobacz też: Pracodawca nie chce zwrócić kosztów za użytkowanie samochodu

Do nich właśnie skierowane są usługi monitoringu pojazdów, takie jak Gdzie Jest Auto. Za jej pośrednictwem, przy użyciu smartfona z systemem Android lub iOS oraz serwisu www, możliwy jest nie tylko całodobowy monitoring samochodu, ale także lokalizowanie auta na żądanie niezależnie od tego, gdzie się ono znajduje. Usługa pozwala również na wyznaczenie trasy do pojazdu z miejsca,
w którym znajduje się użytkownik, a funkcja „strażnik” informuje o przemieszczeniu się samochodu, nawet gdy ma on wyłączony silnik (to m.in. zabezpieczenie na wypadek kradzieży polegającej na odholowaniu pojazdu).
Co więcej – istnieje możliwość ustawienia alarmu prędkości, po której przekroczeniu aplikacja sygnalizuje zbyt szybkie poruszanie się lokalizowanego auta. Ta funkcja może być wykorzystywana jako element polityki kadrowej poprzez nagradzanie pracowników poruszających się zgodnie z przepisami. Taki styl jazdy wpływa bowiem bezpośrednio na zmniejszenie zużycia paliwa oraz ograniczenie prawdopodobieństwa wypadków i kolizji generujących koszty (naprawy aut, przestój pojazdów, zwyżki w ubezpieczeniach komunikacyjnych). 
„Gdzie Jest Auto to produkt przygotowany z myślą o firmach, które nie potrzebują skomplikowanych systemów monitoringu, a rozwiązania prostego i skutecznego, a przy tym niedrogiego” – mówi Marcin Brysiak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie Locon, dostawcy usługi Gdzie Jest Auto.

Zobacz też: Pierwsza jazda Ford Mondeo 1.5 EcoBoost 160 KM

Z usługi mogą skorzystać właściciele samochodów wyposażonych w złącze OBD 2, do którego podłącza się nadajnik GPS. To proste rozwiązanie, działające na zasadzie plug-in, a więc nie wymagające żądnej ingerencji w systemy pojazdu i dające się wykonać w kilka sekund. Konieczna jest też subskrypcja usługi aktywowana darmowym SMS-em o odpowiedniej treści z podziałem na operatorów. Wraz z wysłaniem SMS-a automatycznie tworzone jest konto w usłudze, a użytkownik otrzymuje wiadomość z hasłem i informacją, że loginem jest jego numer telefonu.

Źródło: Materiały prasowe Locon Sp. z o. o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Formuła E z nowymi oponami. Od 2026 r. dostarczać je będzie Bridgestone

    Bridgestone powraca do sportu motorowego. Od roku 2026 będzie wyłącznym dostawcą opon do Formuły E. Co to oznacza dla japońskiej marki? "Dalszą koncentrację na zrównoważonym rozwoju".

    Jakim samochodem nie wjedziesz do SCT w Warszawie od 1 lipca 2024 r.? Konkretna lista, a na niej ulubieńcy Polaków

    W strefie czystego transportu w Warszawie nie ma miejsca dla ulubieńców Polaków. Nie wjedzie do niej ani Passat B5, ani Golf IV. A to dopiero początek zestawienia. Oto długa lista modeli, które 1 lipca 2024 r. dostaną "bana" na centrum Warszawy.

    Gołoledź na drogach w tym tygodniu. IMGW ostrzega przed czarnym lodem. Jak go rozpoznać?

    Na drogach w Polsce pojawiła się gołoledź. IMGW ostrzega zatem kierowców z 12 województw przed naprawdę trudnymi warunkami. Co oznacza czarny lód na drodze? I jak zachować się podczas jazdy po oblodzonej drodze?

    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    REKLAMA

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    REKLAMA

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    REKLAMA