REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Karty paliwowe - jakie dają korzyści?

Płacenie kartą paliwową za tankowanie oszczędza czas kierowcy
Płacenie kartą paliwową za tankowanie oszczędza czas kierowcy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Karty paliwowe są nieodłącznym atrybutem kierowców jeżdżących w dużych flotach samochodowych. Przedstawiamy jakie korzyści płyną z używania kart paliwowych oraz, czy z kart paliwowych mogą skorzystać mniejsze przedsiębiorstwa.

Karty paliwowe - rodzaje

REKLAMA

Najpopularniejszymi rodzajami kart paliwowych używanymi na polskim rynku są FLOTA - wykorzystywana przez sieć ORLEN i BLISKA oraz Routex, który jest honorowany na stacjach BP oraz Statoil.

W zależności od modelu karty kierowcy mogą płacić nimi za paliwo, myjnię, płyn do spryskiwaczy, a nawet dokonywać innych zakupów - spożywczych (w barach i sklepach znajdujących się na stacjach), czy związanych z eksploatacją samochodu (np. zakup oleju). W wielu przypadkach kartami paliowymi można płacić za przejazd autostradami.

Karty paliwowe - korzyści

Korzyści wynikające z a kart paliwowych należy rozpatrywać dwubiegunowo. Z jednej strony jest to duże ułatwienie dla kierowców, którzy nie muszą używać gotówki do płacenia za paliwo. Nie muszą również oczekiwać na wydrukowanie faktury VAT. Oszczędzają czas. Przedsiębiorstwo, które wprowadza do użytku karty paliwowe uzyskuje rabat na zakup a od sieci paliwowej, z którą się zwiąże umową. Poza rabatem firma ma korzyści wynikające z uproszczonej księgowości (wystawiana jest faktura zbiorcza z danego okresu) oraz z odroczonego terminu płatności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Karty paliwowe - kto może skorzystać?

Firmy paliwowe warunkują podpisanie umowy o wydanie kart paliwowych wolumenem zakupu paliwa. Nie są to wyśrubowane normy, kartę paliwową mogą zdobyć przedsiębiorstwa kupujące już od 300 do 500 litrów paliwa miesięcznie. Naturalnie najmniejsi odbiorcy paliwa nie uzyskają tak korzystnych warunków, jak najwięksi gracze ale na pewno posiadanie kart paliwowych okaże się korzystniejsze niż każdorazowe rozliczenie na stacji po zatankowaniu, jednego z samochodów.

Jak nie karta paliwowa, to co?

Przedsiębiorcy, którzy nie mogą skorzystać z kart paliwowych, bądź z jakiegoś względu nie są zainteresowani posiadaniem takich kart, a dokonują zakupów paliwa w jednym miejscu mogą porozumieć się z konkretną stacją paliw w sprawie rabatu. Stacje paliw stosują tego typu rozwiązania (przyznawanie rabatów) dla klientów, którzy stale dokonują u nich sporych zakupów.

Tekst: Tomasz Korniejew, źródło: Moto.wieszjak.pl - Jakie korzyści daje karta paliwowa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA