REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

DHL Express zmienia samolot dla klientów z Polski północnej

REKLAMA

REKLAMA

DHL Express zmienił samolot transportujący międzynarodowe przesyłki lotnicze klientów z regionu północnej Polski. Wcześniejszy samolot został zastąpiony przez ATP Freighter, o dużo większej ładowności i lepszych parametrach technicznych.

ATP Freighter obsługuje połączenie pomiędzy sortownią przesyłek lotniczych (gateway) w Gdańsku, zlokalizowaną przy lotnisku im. Lecha Wałęsy, a jednym z trzech globalnych centrów przeładunkowych DHL Express w Lipsku (Niemcy).

REKLAMA

Zmiana samolotu oznacza konkretne korzyści dla firmy i dla klientów. Przede wszystkim – większa ładowność. ATP ma powiększoną kabiną ładunkową i 7 ton ładowności netto, czyli o blisko 60% więcej niż jego poprzednik. Prawie dwukrotnie, z 4 do 7, zwiększyła się liczba kontenerów lotniczych, które mogą być jednorazowo przetransportowane. Ten model ma II kategorię lądowania, czyli potrzebuje tylko 300 m widoczności, aby wylądować, co pozwala na lądowanie również w złych warunków pogodowych, np. mgły, w rejonie Gdańska. Transportowiec jest bardziej ekonomiczny w użytkowaniu, zużywa mniejszą ilość paliwa i osiąga większą prędkość niż poprzednik, co oznacza, że pokonuje trasę Lipsk – Gdańsk – Lipsk w krótszym czasie.


„Od dłuższego czasu obserwujemy jak systematycznie rośnie liczba przesyłek naszych klientów z regionu Polski północnej. To dlatego inwestujemy w rozwój naszej infrastruktury lotniczej i podjęliśmy decyzję o zamianie samolotu. Wszystkie wiążące się z tym korzyści pozwalają nam na zapewnienie najwyższej jakości serwisu międzynarodowego lotniczego naszym klientom z północnej Polski” powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland).

Wygodniejszy załadunek

REKLAMA

ATP ma udogodnienia ułatwiające codzienną obsługę. Należą do nich przesuwane na bok drzwi załadunkowe (zamiast jak w innych modelach samolotów, otwierane do góry), dzięki czemu mogą być otwierane nawet w czasie silnego wiatru. Jest zaawansowanym turbośmigłowcem, co zmniejsza prawdopodobieństwo takich zdarzeń jak wpadnięcie ptaka do silnika samolotu. Samolot jest też bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Jest obsługiwany przez linie lotnicze Atlantic Airlines, współpracujące z DHL Express.

„Tylko w ciągu ostatnich miesięcy tego roku odnotowaliśmy dwucyfrowe wzrosty w liczbie przesyłek międzynarodowych lotniczych eksportowych i importowych. Przed Gdańskiem, wymieniliśmy na większy samolot w Katowicach (Pyrzowicach) transportujący przesyłki klientów z Polski południowej. Wprowadzamy i rozwijamy pakiety usług dodatkowych, które wspierają prowadzenie biznesu przez naszych klientów. Z pewnością nadal będziemy pracować nad ulepszeniem oferty usług, hasło „Excellence. Simply delivered” zobowiązuje każdego pracownika DHL Express na całym świecie” podsumował Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland).

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża TSL w 2025 r. - najważniejsze trendy. Transformacja cyfrowa, regionalizacja łańcuchów dostaw, restrukturyzacja

W 2025 r. spodziewane jest ożywienie polskiej gospodarki. Według prognoz PKB wzrośnie do 3,7 proc. wobec 3,1 proc. w 2024 roku. – Aby wykorzystać prognozowane przyspieszenie firmy muszą wziąć pod uwagę trendy, które będą kształtować sektor transportu, spedycji i logistyki w 2025 roku, jednocześnie zmieniając oblicze całej branży – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Szajka złodziei samochodów rozbita. Łącznie odzyskano 19 pojazdów

Policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżą samochodów w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim. W wyniku ich działań odzyskano 19 pojazdów warte około 2 milionów złotych, a także skradzione części samochodowe.

Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA