REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przewozy do Rosji w 2017 r. Znamy liczbę zezwoleń

Przewozy do Rosji w 2017 r. Znamy liczbę zezwoleń.
Przewozy do Rosji w 2017 r. Znamy liczbę zezwoleń.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Znamy liczbę zezwoleń na transport do Rosji w 2017 r. W porozumieniu Polski i Rosji na 2017 r. zostało przyznanych Polsce więcej zezwoleń na transport do krajów trzecich niż w 2016 r.

Przewozy do Rosji w 2017 r. Znamy liczbę zezwoleń

9 listopada 2016 r. w Krakowie odbyło się posiedzenie polsko – rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Rozmowom przewodniczyli wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaj Asauł. Wzięli w nich udział także przedstawiciele organizacji zrzeszających międzynarodowych przewoźników drogowych.

REKLAMA

Zobacz też: Węgry wprowadzą płacę minimalną m.in. dla polskich kierowców?

REKLAMA

- Podpisaliśmy porozumienie, które w przyszłym roku ma zapewnić stabilizację w przewozach pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską. To były trudne rozmowy, w których staraliśmy się uwzględnić stanowisko obu stron, tak aby zarówno przewoźnicy z Polski jak i Rosji mieli zapewnione warunki spokojnej, w pełni komfortowej pracy jeśli chodzi o liczbę zezwoleń. Myślę, że to, co na dzisiaj mogliśmy uzgodnić, to się udało – powiedział po zakończeniu rozmów wiceminister Szmit.

W 2017 r. Polska i Rosja otrzymają w sumie po 190,5 tys. zezwoleń na przewozy drogowe. Polska otrzyma 142 tys. zezwoleń na przewozy dwustronne / tranzytowe, 48 tys. na przewozy do/z krajów trzecich (o 8 tys. więcej niż w 2016 r. roku) oraz 500 zezwoleń  na nieregularne przewozy osób.

Strona  rosyjska uzyska natomiast 180 tys. zezwoleń na przewozy dwustronne / tranzytowe, 10 tys. na przewozy do/z krajów trzecich oraz 500 na nieregularne przewozy osób.

Po raz pierwszy od 2004 roku wynegocjowano dla Polskich przewoźników tak duży kontyngent zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich.

- Zezwolenia na przewozy z i do krajów trzecich to najbardziej poszukiwane zezwolenia, bo na nich przedsiębiorcy mogą najbardziej zarobić – dodał J. Szmit.

Podjęte decyzje i ustalenia pozwolą polskim przewoźnikom drogowym na zwiększenie możliwości wykonywania operacji transportowych na rynku rosyjskim.

Obecnie udział transportu do Federacji Rosyjskiej w przewozach międzynarodowych wykonywanych przez polskich przewoźników to ok. 4%. Spadek aktywności polskich przedsiębiorców w przewozach do i z Rosji jest związany z obowiązującymi sankcjami gospodarczymi, a także z postawą rosyjskich służb kontrolnych.

Podpisano instrukcję dla służb kontrolnych i przewoźników drogowych

Podczas rozmów omówiono również realizację warunków przewozów po podpisaniu instrukcji dla służb kontrolnych i przewoźników drogowych. Zawarte w instrukcji ustalenia będą nadal wykorzystywane do szybszego podejmowania interwencji i rozpatrywania spraw problemowych po obu stronach w ramach powołanej podczas negocjacji w Gdańsku ( 31 marca – 1 kwietnia 2016 r.) dwustronnej Grupy roboczej, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele MIB, ITD oraz przewoźników.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy można przerobić samochód spalinowy na elektryczny?

    Przerobienie samochodu na napęd elektryczny staje się nośnym hasłem. Nośnym, ale czy realnym? Istnieje taka możliwość. Konwersje pojazdów spalinowych na elektryczne są jak najbardziej wykonalne. Takimi właśnie przeróbkami zajmuje się nawet polska firma.

    Zmiany w Park & Ride Warszawa. Ładowanie elektryków będzie płatne. Zniknie Karta Eko

    Podczas parkowania w ramach Park & Ride Warszawa kierowcy samochodów elektrycznych stracą możliwość bezpłatnego ładowania pojazdu i zniknie wydawana im Karta Eko. A to nie koniec zmian. Kiedy zaczną obowiązywać?

    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydajną flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    REKLAMA

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    REKLAMA

    Podatek od samochodu w 2026 r. Kilka tysięcy zł rocznej opłaty jest realne?

    Podatek od samochodu w 2026 r. został zapisany w KPO. Ma dotyczyć wszystkich aut spalinowych i będzie opłacany corocznie. Jaką stawkę będą musieli płacić kierowcy? Czy nowa opłata jest pewnikiem?

    Na stacjach ceny paliw już niższe, a będzie jeszcze taniej!

    Wreszcie obniżki cen paliw na stacjach. To pierwsze od połowy października, a analitycy przewidują, że to jeszcze nie koniec. Na przełomie listopada i grudnia maja spaść ceny wszystkich paliw.

    REKLAMA