REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co zostawiamy w Uberze? Na liście krab, mrożone frytki i ekologiczne jajka

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
oprac. Kuba Brzeziński
Co zostawiamy w Uberze, przedmioty zgubione w uberze
Co zostawiamy w Uberze? Na liście krab, mrożone frytki i ekologiczne jajka
Materiały prasowe Uber

REKLAMA

REKLAMA

Co zostawiamy w Uberze? Czasami naprawdę dziwne rzeczy... Bo pasażerowie gubią w czasie przejazdu nie tylko telefony czy paszporty.

Raport Lost&Found Index 2023 Ubera pokazuje przedmioty, które pasażerowie przejazdów zostawiali w pojazdach. Co z niego wynika? Najczęściej sprawa dotyczy przedmiotów codziennego użytku. Niektóre rzeczy potrafią bezszelestnie wysunąć się z naszej kieszeni, a inne kładziemy obok siebie i zapominamy o ich obecności. I choć lista przedmiotów najczęściej gubionych jest mocno typowa, w całym raporcie nie brakuje nietuzinkowych ładunków, które były pozostawione przez podróżujących.

REKLAMA

Polacy często zostawiają coś w Uberze. Jesteśmy czwartym narodem na świecie

Wśród najbardziej roztargnionych narodów zajmujemy wysokie, czwarte miejsce zaraz za podium, na którym znalazły się Hiszpania, Katar oraz Francja. Przedmioty najczęściej gubimy w sobotę, a datą, w której odnotowano najwięcej zgłoszeń o zgubionych rzeczach, był 22 sierpnia. Najbardziej zapominalskie miasta w Polsce to Warszawa, Poznań, Wrocław oraz Kraków.

Co i kiedy zostawiamy w Uberze? Lista Top 10 jest dość typowa

Zgodnie z najnowszym indeksem "Lost & Found", przygotowanym przez firmę Uber, 12 rzeczy najczęściej zostawianych podczas przejazdów to:

  1. Telefon
  2. Portfel
  3. Torba/plecak
  4. Klucze
  5. Okulary
  6. Słuchawki
  7. Odzież
  8. Torebka
  9. Kapelusz/czapka
  10. Paszport
  11. Vape (e-papieros)
  12. Paszport

Jak się okazuje - w zależności od dnia tygodnia pasażerowie mają tendencję do gubienia innych rzeczy. I tak, w poniedziałki najczęściej ludzie zapominają ładowarek, we wtorki najczęściej rozstajemy się z kluczami, a portfele najczęściej uciekają od nas w środy. Pieniądze bezszelestnie opuszczają nasze kieszenie w czwartki, zegarki i biżuteria lubią wypadać w piątki, paszporty gubimy w soboty, podczas gdy artykuły spożywcze i zakupu zostawiamy w niedziele.

W Uberze często zostawiamy instrumenty, ale także i jedzenie

REKLAMA

Mimo iż przejazdom z aplikacją Uber często towarzyszy muzyka z radia, podróżni potrafią zabrać ze sobą nie tylko własne albumy (jeden zapominalski pasażer zostawił całą kolekcję płyt winylowych Beyonce), ale nawet instrumenty, które wystarczyłyby do tego, by stworzyć własną orkiestrę kierowców. W Uberach zostawały m.in. mandoliny, akordeony, flety, miksery i gramofony DJ-a, oboje i cymbały.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kategoria spożywcza jest tak zróżnicowana jak gusta kulinarne pasażerów. I chociaż znajdują się w niej takie przekąski jak jabłka, jogurt, wędlina czy batoniki to niezwykle zdziwiony musiał być kierowca, który na tylnym siedzeniu odkrył… kraba. Poniżej przedstawiamy ranking najbardziej osobliwych znalezisk z kategorii jedzenie:

  • Krab
  • Krakersy solankowe
  • Kurczak fettuccine alfredo
  • Resztki z kolacji
  • Deska wędlin 
  • 4 słoiki sosu alfredo
  • 24 świeże ekologiczne jajka
  • 6 opakowań mrożonych frytek
  • 6 serników

Co zostawiamy w Uberze? Czasami przedmioty są mocno nietypowe

Podróżując, zostawiamy przedmioty, które towarzyszyły nam nie tylko podczas urlopów, czy wakacji, ale także ze ślubu. I chociaż obrączka mogła się zsunąć, to obecność na liście pełnego smokingu może zaskakiwać. Co jeszcze znalazło się w kategorii ślubnej?

  • Obrączki
  • Welon
  • Zdjęcia ślubne
  • Smoking
  • Pas do smokingu

Z indeksu Lost and Found można wywnioskować, że pasażerowie korzystający z aplikacji Uber reprezentują różne galaktyki, a także posiadają magiczne moce. Albo, że są fanami różnych filmowych franczyz, bowiem kategoria "Zabawki oraz literatura" prezentuje się następująco:

  • Różdżka ze świata Harrego Pottera
  • Uszy myszki Minnie czarne i fioletowe
  • Srebrna przypinka Star Wars
  • Figurka Misfits
  • Miecz Świetlny
  • Tamagotchi
  • Kapitan Ameryka (kaczka)
  • Pamiątka z salonu Michaela Jacksona 
  • Figurka Jessicki Rabbit
  • Gra planszowa Willy Wonka

Jak odzyskać przedmiot zgubiony w Uberze?

Jeśli zdarzyło nam się pozostawić jakiś przedmiot w samochodzie, najprościej jest skontaktować się z kierowcą za pomocą opcji "kontakt" w aplikacji. Jeśli zostawiliśmy telefon, należy zalogować się na konto Uber w komputerze i wykonać wskazane czynności:

  1. Wejdź w zakładkę "Twoje przejazdy" i wybierz przejazd, po którym zostawiłeś w aucie swoją własność.
  2. Wybierz opcję "Zgubiony przedmiot".
  3. Przejdź do zakładki "Kontakt z kierowcą w sprawie zagubionego przedmiotu".
  4. Przewiń stronę na sam dół i wpisz numer kontaktowy, pod którym można się z Tobą skontaktować, a następnie kliknij "Prześlij".
  5. Odbierz połączenie telefoniczne bezpośrednio od kierowcy.
  6. Potwierdź z kierowcą czas i miejsce odbioru przedmiotu, jeśli ten go wcześniej znalazł.

Zarówno podczas próby kontaktu z kierowcą, jak i w przypadku zostawienia swojego numer, połączenia będą anonimizowane - ani kierowca, ani pasażer nie zobaczą swoich prawdziwych numerów telefonu.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA