REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na czym polega pool paletowy?

Na czym polega pool paletowy?
Na czym polega pool paletowy?
Magazynuj.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pool paletowy to zjawisko wpisujące się w trend płacenia za użytkowanie przedmiotów, a nie wykupywanie ich na własność. Na czym polega?

Coraz więcej przedsiębiorstw zamiast przeznaczać większą część środków na zakup poszczególnych przedmiotów, decyduje się płacić jedynie za ich użytkowanie. To zazwyczaj jest bardziej efektywne.  I tak na przykład outsourcing, do którego jeszcze kilka lat temu podchodzono raczej nieufnie, zaczął kojarzyć się z ciekawym rozwiązaniem i po prostu jedną z wielu opcji, która przynosi korzyści biznesowe. 

REKLAMA

Zobacz też: Jak dobrać oświetlenie w magazynie, by ograniczyć koszty?

Jeszcze do niedawna, klienci z dużą dozą ostrożności odnosili się do pomysłu, aby całą ich logistykę związaną z ruchem palet powierzać zewnętrznym firmom. Obecnie nie jest to już nic budzącego obawy, ale coraz bardziej atrakcyjne rozwiązanie – zarówno ekonomicznie, jak i logistycznie. „Gdy wspominam początki na rynku polskim, pamiętam sporą zachowawczość i dystans. Na szczęście nasi partnerzy byli otwarci i chętnie słuchali tego co mamy do powiedzenia, a spotkania, dyskusje i dokładne wyjaśnienia na czym polega pool paletowy przyniosły efekty. Od tamtego czasu coraz więcej osób daje się przekonać do czerwonych palet, a grono naszych klientów rośnie – komentuje Tiago Costa, country manager firmy LPR.

Zobacz też: Jak ograniczyć hałas w magazynie?

Na czym polega pool paletowy?

REKLAMA

Firma LPR od początku wiedziała, że najważniejsza jest wysoka jakość usług i maksymalna prostota działania. Dlatego zaangażowanie klientów zostało zminimalizowane i właśnie to budzi ich największe uznanie – fakt, że to LPR odpowiada za wszystkie kwestie związane z zarządzaniem paletami, takimi jak: sortowanie, kontrola jakości, czyszczenie i naprawa palet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Cała operacja związana z obrotem paletami rozpoczyna się od złożenia przez klienta zamówienia, które potem LPR dostarcza w określone miejsce. Klienci użytkują otrzymane palety oraz wysyłają na nich towary do dystrybutora, który je gromadzi i informuje LPR o możliwości odbioru. Czerwone palety trafiają z powrotem do LPR, który je sortuje i odnawia zgodnie z zapotrzebowaniem (te zbyt zniszczone są utylizowane), po czym palety są gotowe do ponownego użytku.

Zobacz też: Autonomiczny wózek widłowy

LPR dostarcza swoim klientom rozwiązania, dzięki którym mogą oni oszczędzać czas i pieniądze, a najwyższa jakość czerwonych palet gwarantuje profesjonalny i prawidłowy przebieg łańcucha dostaw. Jeśli więc można przekazać komuś zaufanemu nadzór nad częścią prac, by móc skupić się na innych aspektach biznesu – czemu tego nie robić, przecież to same korzyści!” – podsumowuje Tiago Costa.

Źródło: Materiały LPR

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA