REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sodexo korzysta z DRON SDX

Duży obiekt magazynowy
Duży obiekt magazynowy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Sodexo On-site Services świadczące usługi facility managment wprowadziło do swojej floty drona DRON SDX. Latające urządzenie usprawni zbieranie informacji z trudno dostępnych miejsc.

DRON SDX - co to jest?

Oferowany przez Sodexo DRON SDX to rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować szybkość i precyzyjność wielu codziennych zadań realizowanych na rzecz operatorów logistycznych i deweloperów powierzchni  magazynowych. Dzięki Dronowi SDX przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych możliwe jest szybkie i precyzyjne zebranie informacji
z trudnodostępnych miejsc, sprawdzenie wielu tysięcy metrów pokryć dachowych, przepustowości parkingów oraz dróg wjazdowych i wyjazdowych. A to nie jedyne zastosowania bezzałogowca. Urządzenie pozwala na bezproblemowe inspekcje szczelności świetlików dachowych i oceny techniczne elewacji rozległych budynków bez konieczności rozstawiania ciężkiego sprzętu.
Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, np. w czujniki podczerwieni, doskonale sprawdza się także jako narzędzie do wykrywania strat ciepła budynków. DRON SDX pozwala również na sporządzanie dokumentacji fotograficznej niezbędnej do oceny potencjalnych lokalizacji oraz monitorowanie rozległych obszarów peryferyjnych. Bezzałogowiec jest także doskonałym uzupełnieniem statycznych kamer bezpieczeństwa, może również zastąpić lub wspomóc pieszy
i mobilny patrol w parkach logistycznych. Monitorowanie na żywo całego terenu za pomocą drona to nie tylko możliwość szybkiego oraz przemyślanego reagowania, ale także znaczne obniżenie kosztów związanych z ochroną parku.

REKLAMA

Zobacz też: Jak zaprojektować magazyn?

Dron SDX - do zadań specjalnych

REKLAMA

Zasięg do 1000 metrów, niewielkie wymiary, niskie koszty realizacji lotu oraz wydajność pozwalająca na 12 minut pracy na jednym akumulatorze to jedynie kilka z wielu zalet najnowszej oferty Sodexo - DRONA SDX. Bezzałogowiec, charakteryzuje się szybkim czasem przygotowania do startu, możliwością stabilnego pozostawania w jednym miejscu w powietrzu oraz wykonywania zadań nawet przy dużym wietrze sięgającym 36 km/h, a także niskich i wysokich temperaturach.

Rama powietrznego statku Sodexo, wykonana z włókna węglowego oraz rurek z tkaniny węglowej 3K, waży mniej niż 600 g, a rozpiętość jej skrzydeł sięga 70 centymetrów. Dzięki niezwykle precyzyjnemu wykonaniu oraz zastosowaniu wysokiej jakości elementów montażowych - aluminium oraz odlewów z duraluminium – cała konstrukcja charakteryzuje się niezwykłą surowością, brakiem łamliwych łączników z tworzywa oraz małą liczbą drobnych elementów.

Zobacz też: Pierwsza jazda Ford Mondeo 1.5 EcoBoost 160 KM

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ponadto rama ma sporą elastyczność i pozwala Dronowi SDX na odbijanie się od przeszkód terenowych np. stalowych konstrukcji, drzwi, gzymsów czy ścian. Sztywne i wytrzymałe podwozie umożliwia bardzo dobrą stabilizację nawet przy bardzo szybkich drganiach modelu, co jest istotne np. przy wykonywaniu dokumentacji fotograficznej.

Źródło: Materiały prasowe Sodexo

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

REKLAMA

Chińskie samochody podbijają rynki – teraz także polski, Czy decyduje tylko cena

Chińskie auta nie bez powodu są znacznie tańsze od europejskich. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o zdobycie rynku, a najlepszym argumentem do tego jest przystępna cena. Dla nabywcy zresztą przyczyny są najmniej ważne, liczy się dobra cena.

Strefy Czystego Transportu – fakty, analiza i konsekwencje

Warszawa już wprowadziła Strefę Czystego Transportu (SCT), Kraków się do tego przygotowuje, a kolejne miasta analizują możliwość wdrożenia podobnych rozwiązań. Ale czy SCT to rzeczywiście skuteczna metoda na poprawę jakości powietrza? A może to kolejny projekt, który w teorii brzmi dobrze, ale w praktyce może przynieść więcej problemów niż korzyści?

REKLAMA