REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sodexo korzysta z DRON SDX

Duży obiekt magazynowy
Duży obiekt magazynowy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Sodexo On-site Services świadczące usługi facility managment wprowadziło do swojej floty drona DRON SDX. Latające urządzenie usprawni zbieranie informacji z trudno dostępnych miejsc.

DRON SDX - co to jest?

Oferowany przez Sodexo DRON SDX to rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować szybkość i precyzyjność wielu codziennych zadań realizowanych na rzecz operatorów logistycznych i deweloperów powierzchni  magazynowych. Dzięki Dronowi SDX przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych możliwe jest szybkie i precyzyjne zebranie informacji
z trudnodostępnych miejsc, sprawdzenie wielu tysięcy metrów pokryć dachowych, przepustowości parkingów oraz dróg wjazdowych i wyjazdowych. A to nie jedyne zastosowania bezzałogowca. Urządzenie pozwala na bezproblemowe inspekcje szczelności świetlików dachowych i oceny techniczne elewacji rozległych budynków bez konieczności rozstawiania ciężkiego sprzętu.
Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, np. w czujniki podczerwieni, doskonale sprawdza się także jako narzędzie do wykrywania strat ciepła budynków. DRON SDX pozwala również na sporządzanie dokumentacji fotograficznej niezbędnej do oceny potencjalnych lokalizacji oraz monitorowanie rozległych obszarów peryferyjnych. Bezzałogowiec jest także doskonałym uzupełnieniem statycznych kamer bezpieczeństwa, może również zastąpić lub wspomóc pieszy
i mobilny patrol w parkach logistycznych. Monitorowanie na żywo całego terenu za pomocą drona to nie tylko możliwość szybkiego oraz przemyślanego reagowania, ale także znaczne obniżenie kosztów związanych z ochroną parku.

REKLAMA

Zobacz też: Jak zaprojektować magazyn?

Dron SDX - do zadań specjalnych

REKLAMA

Zasięg do 1000 metrów, niewielkie wymiary, niskie koszty realizacji lotu oraz wydajność pozwalająca na 12 minut pracy na jednym akumulatorze to jedynie kilka z wielu zalet najnowszej oferty Sodexo - DRONA SDX. Bezzałogowiec, charakteryzuje się szybkim czasem przygotowania do startu, możliwością stabilnego pozostawania w jednym miejscu w powietrzu oraz wykonywania zadań nawet przy dużym wietrze sięgającym 36 km/h, a także niskich i wysokich temperaturach.

Rama powietrznego statku Sodexo, wykonana z włókna węglowego oraz rurek z tkaniny węglowej 3K, waży mniej niż 600 g, a rozpiętość jej skrzydeł sięga 70 centymetrów. Dzięki niezwykle precyzyjnemu wykonaniu oraz zastosowaniu wysokiej jakości elementów montażowych - aluminium oraz odlewów z duraluminium – cała konstrukcja charakteryzuje się niezwykłą surowością, brakiem łamliwych łączników z tworzywa oraz małą liczbą drobnych elementów.

Zobacz też: Pierwsza jazda Ford Mondeo 1.5 EcoBoost 160 KM

Ponadto rama ma sporą elastyczność i pozwala Dronowi SDX na odbijanie się od przeszkód terenowych np. stalowych konstrukcji, drzwi, gzymsów czy ścian. Sztywne i wytrzymałe podwozie umożliwia bardzo dobrą stabilizację nawet przy bardzo szybkich drganiach modelu, co jest istotne np. przy wykonywaniu dokumentacji fotograficznej.

Źródło: Materiały prasowe Sodexo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    UE wprowadza normę Euro 7. Surowsze warunki homologacji samochodów i silników

    Rada Unii Europejskiej przyjęła 25 września 2023 r. swoje stanowisko negocjacyjne w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego homologacji pojazdów (w tym samochodów) i silników. Chodzi o wprowadzenie normy Euro 7. Celem projektu jest obniżenie emisji substancji zanieczyszczających powietrze w transporcie drogowym.

    Czy jest możliwe odebranie samochodu za przekroczenie prędkości?

    Czy policjant może zabrać kierowcy samochód za przekroczenie prędkości? Może! Tyle że na razie policjant, ale nie w Polsce. Pójście w tym kierunku w naszym kraju jest jednak możliwe. Trzeba oczywiście na to jeszcze nieco poczekać.

    Prawo jazdy kat. B+. Rodzaj pojazdów, zakres uprawnień

    UE chce majstrować przy prawie jazdy. Nowy pomysł polega na podzieleniu obecnej kategorii B na kategorię B i B+. Stopniowanie uprawnień ma być sposobem na poprawę bezpieczeństwa. Tyle że pomysł wcale bezpiecznie nie brzmi. Sprawdźcie szczegóły.

    Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

    Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

    REKLAMA

    Ile kosztuje kurs redukujący 6 punktów karnych?

    Kurs redukujący 6 punktów karnych powrócił. Kierowcy rzucili się do ośrodków ruchu drogowego w całym kraju, ale zszokowała ich jedna rzecz. Cena szkolenia wzrosła 3-krotnie. WORD-y chyba postanowiły odbić sobie chude lata.

    Konfiskata samochodu za przekraczanie prędkości - czy to możliwe?

    Zbliża się termin wejścia w życie przepisów umożliwiających konfiskatę pojazdów za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Podczas gdy władze mają czas na przyjrzenie się ewentualnym konsekwencjom tej nowelizacji, ustawa przegłosowana przez Sejm wciąż wzbudza wiele emocji. Niektórzy właściciele pojazdów obawiają się, że z czasem ten rodzaj kary będzie miał znacznie szersze zastosowanie. Czy w przyszłości może dojść do wprowadzenia w Polsce konfiskaty aut za przekroczenie prędkości, skoro takie przepisy obowiązują od lat w innych krajach Europy?

    Za co zabierają prawo jazdy na 3 miesiące?

    W Polsce są przepisy pozwalające na odbieranie kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące. Te działają jednak w ściśle określonych przypadkach. Scenariusze są tak naprawdę trzy. Dziś każdy z nich dokładnie omówię w tym poradniku.

    Naklejka w strefie czystego transportu. Zniknie, zanim się pojawi?

    Naklejka w strefie czystego transportu miała się stać must have. Teraz rządzący wycofują się z tego pomysłu. I choć idą w dobrym kierunku, ten nadal jest problematyczny, ale dla gmin. Bo choć pojawiła się furtka kasująca nalepkę w SCT, ta okazuje się kosztowna.

    REKLAMA

    Unijne rozporządzenie AFIR. Wyższe wymogi dla infrastruktury ładowania elektryków!

    Rozporządzenie AFIR, przyjęte w lipcu tego roku przez Radę Unii Europejskiej, nakazuje rozbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Czy Polska jest na to gotowa?

    Akcja „Prędkość” w środę 20 września. Drogówka zapowiada wzmożone kontrole

    Policjanci ruchu drogowego będą w środę 20 września prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość” – poinformował podkom. Marcin Sulik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że działania będą prowadzone w ramach corocznej europejskiej kampanii „Roadpol Safety Day 2023”.

    REKLAMA