REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Targi Taropak - co nowego w tym roku?

Wózek widłowy STILL
Wózek widłowy STILL
STILL

REKLAMA

REKLAMA

Tradycja targów opakowań Taropak sięga 1973 r. Przez ten czas wydarzenie zyskało miano jednego z najważniejszych w Polsce. Co nowego będzie czekało na odwiedzających w tym roku?

W tym roku po raz pierwszy TAROPAKowi towarzyszyć będzie Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. Podczas organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej konferencji, odbędą się prezentacje technologicznych nowinek mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w procesach składowania, dystrybucji i logistyki wewnętrznej. Dodatkowo, każdego z dnia trwania targów będą miały miejsce prelekcje i dyskusje dotyczące jednego z tematów przewodnich Forum.

REKLAMA

Temat bezpieczeństwa na tegorocznych targach Taropak

REKLAMA

Pierwszy dzień poświęcony zostanie skuteczności środków prewencyjnych: przepisów i regulacji prawno-technicznych. Motywem przewodnim rozmów prowadzonych 30 września będą z kolei kwestie prawidłowej eksploatacji sprzętu magazynowego. Trzeciego dnia poruszane mają być zagadnienia przydatności szkoleń i certyfikacji. Na zakończenie, 2 października, prowadzone będą panele dyskusyjne na wybrane tematy związane z bezpieczeństwem. Co dzień z „instytucjonalnym obrońcą”, prezentującym wytyczne w danym obszarze, polemizować będą przedstawiciele najważniejszych dostawców sprzętu i eksperci branży logistycznej.

– Wyodrębnienie na TAROPAKu części w pełni poświęconej kwestiom bezpieczeństwa to ruch w bardzo dobrym kierunku – mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska, jednego z partnerów I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. – Zainteresowanie tematem pośród naszych klientów zauważalnie rośnie. Podczas konferencji będziemy dążyć do upowszechnienia wiedzy o sprzyjających bezpieczeństwu rozwiązaniach technicznych firmy STILL. Opowiemy również więcej o naszym projekcie szkoleniowym „Akademia Bezpieczeństwa STILL” – zapowiada Paweł Włuka.

Zobacz też: Prototypowy wózek widłowy

12 edycja Sztaplar Show - rywalizacja wózków widłowych

REKLAMA

Targom TAROPAK towarzyszyć będzie również 12 edycja Sztaplar Show. Wydarzenie budzi duże emocje ze względu na prowadzoną w jego ramach rywalizację operatorów wózków widłowych. Tradycyjne zmagania mistrzów jazdy między regałami zostaną w tym roku wzbogacone o elementy wprowadzone po raz pierwszy na poprzedniej edycji targów w 2012 roku.
Pierwszego i drugiego dnia wydarzenia odbywać będzie się Sztaplar TEST. Zgłoszone przez producentów wózki będą oceniane na podstawie kilku przejazdów pod kątem ergonomii, komfortu pracy, funkcjonalności i osiągów. Poziom wykonania zadań będzie na bieżąco komentowany przez specjalistę z zakresu logistyki i magazynowania. Każdej maszynie zostaną wystawione cząstkowe noty końcowe w kluczowych obszarach działania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Od początku do końca targów TAROPAK na stanowiskach Sztaplar Show trwać będzie giełda używanych wózków widłowych. Ma ona umożliwić gościom zapoznanie się z ofertą czołowych dystrybutorów sprzętu intralogistycznego i kupno maszyn w atrakcyjnych cenach. – Giełda wózków używanych przeprowadzona podczas TAROPAK 2012 była w naszej ocenie ogromnym sukcesem – mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska. – Poznaliśmy lepiej potrzeby klientów. Wykorzystaliśmy te doświadczenia m.in. planując pracę Centrum Odnawiania Wózków Widłowych STILL. Dzięki temu w tym roku pojedziemy na Sztaplar Show z rozbudowaną ofertą, dostosowaną do potrzeb polskich przedsiębiorstw – deklaruje Paweł Włuka.

Zobacz też: Ewolucja na rynku magazynowym dzięki tymczasowym konstrukcjom

Stałe pozycje w programie targów Taropak

Oczywiście, prócz nowych bloków tematycznych, na TAROPAKu możemy spodziewać się również wszystkiego, z czym od lat kojarzą się targi. Nie zabraknie ekspozycji Innovations for Logistics i szeregu atrakcji dla przedstawicieli branży opakowaniowej. Tradycyjnie, równolegle z wydarzeniem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będą spotkania branż korzystających z usług logistycznych, mających kluczowe znaczenie dla obrotu pojemnikami w naszym kraju. Polagra-Tech, Polagra-Food, Polagra-Gastro oraz Invest Hotel umożliwią networking na szeroką skalę i nawiązanie kontaktów biznesowych z potencjalnymi klientami. Warto więc zarezerwować czas na przełomie września i października i wziąć udział w jednym z największych wydarzeń tego typu w naszym kraju.

Źródło: Materiały prasowe STILL

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA