REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Yamaha Niken – bardzo nietypowy motocykl z Japonii

Łukasz Kuźmiuk
Yamaha Niken – bardzo nietypowy motocykl z Japonii / fot. Yamaha
Yamaha Niken – bardzo nietypowy motocykl z Japonii / fot. Yamaha
Yamaha

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli myśleliście, że w kwestii motocykli wymyślono już wszystko, to się grubo mylicie. Yamaha zaprezentowała pojazd tak nietypowy, że trudno uwierzyć we wdrożenie go do produkcji. Mowa o modelu Niken, który pojawi się w salonach w przyszłym roku.
Yamaha Niken

Yamaha Niken

Yamaha

REKLAMA

Trzykołowe skutery są w sprzedaży od jakiegoś czasu, ale trzykołowe motocykle z dwoma przednimi kołami to zupełna nowość. Koncepcyjna wizja Yamahy dotycząca takiej konstrukcji została pokazana dwa lata temu. Większość osób związana z motocyklami sądziła, że MWT-9, bo tak nazwano tę maszynę, to jedynie przejaw możliwości japońskiej firmy. Tegoroczny salon motocyklowy EICMA pokazał jednak, że Azjaci mają w sobie sporo odwagi i nie boją się ryzykować.

REKLAMA

Yamaha Niken budzi kontrowersje – nie wszystkim podoba się pomysł zastąpienia przedniego koła dwoma kołami rozstawionymi od siebie w odległości 41 cm. Dodatkowe koło nie oznacza jednak, że nowa Yamaha nie będzie się przechylać. Dzięki zastosowaniu dwóch widelców typu upside down z przodu oraz systemu dźwigniowego motocyklista porusza się na maszynie jak na zwykłym jednośladzie. Maksymalny kąt pochylenia Nikena to 45 stopni. Japończycy twierdzą, że dzięki takiej konstrukcji pojazdu można mocniej hamować w zakrętach, a frajdy z jazdy jest jeszcze więcej. Kolejnym charakterystycznym elementem Yamahy Niken jest szeroka przednia owiewka, pod którą schowano część przedniego zawieszenia.

Nowy model Yamahy napędza trzycylindrowy silnik pochodzący z Yamahy MT-09. Motor o pojemności 847 cm3 generuje 115 KM, co powinno zapewnić dobre osiągi niezwykłej maszynie. Niestety dokładne dane techniczne jeszcze nie są znane. O wytracanie prędkości dba układ hamulcowy składający się z dwóch przednich tarcz hamulcowych o średnicy 298 mm każda oraz tylnej tarczy hamulcowej o średnicy 282 mm. Oczywiście nie mogło zabraknąć ABS-u, a na dodatek Japończycy dorzucili kontrolę trakcji i kilka trybów jazdy.

Yamaha Niken trafi do salonów w drugiej połowie przyszłego roku.

Yamaha Niken / fot. Yamaha
Yamaha
Yamaha Niken / fot. Yamaha
Yamaha
Yamaha Niken / fot. Yamaha
Yamaha
Yamaha Niken / fot. Yamaha
Yamaha
Yamaha Niken / fot. Yamaha
Yamaha
Yamaha Niken / fot. Yamaha
Yamaha
Yamaha Niken / fot. Yamaha
Yamaha
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA