REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

BMW K 1600 GTL Exclusive

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
BMW K 1600 GTL
BMW K 1600 GTL
BMW

REKLAMA

REKLAMA

Motocykl turystyczny BMW K 1600 GTL Exclusive posiada 6-cylindrowy silnik o mocy 160 KM i bardzo bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Oto co oferuje najnowsza maszyna bawarskiego producenta.

BMW K 1600 GTL Exclusive: wyposażenie niczym w aucie klasy Premium

Standardowe wyposażenie BMW K 1600 GTL Exclusive jest bardzo bogate i przewyższa nawet to oferują inni producenci motocykli nawet w najbogatszych odmianach. „Exclusive” ma m.in. centralny zamek z systemem alarmowym oraz elektroniczną regulację zawieszenia ESA II dla optymalnego zestrojenia parametrów sprężyn i amortyzatorów niezależnie od obciążenia. Dynamiczna Kontrola Trakcji (DTC) podnosi poziom bezpieczeństwa podczas przyspieszania, a innowacyjny system Kontrola Startu pod Górę (HSC) przejmuje najtrudniejsze elementy ruszania pod wzniesienie, nawet jeśli motocykl jest obciążony pasażerem i/lub bagażem. Oczywiście  BMW K 1600 GTL Exclusive jest seryjnie wyposażany również w BMW Motorrad Integral ABS – tak jak wszystkie motocykle BMW.

REKLAMA

Zobacz też: Nowe BMW R 1200 RT - opis modelu

BMW K 1600 GTL Exclusive: nietypowe i pionierskie rozwiązania

Nowością w skali świata jest wtopiona w pokrywę topcase’a folia stanowiąca antenę radiową. Gwarantuje nie tylko najlepszy możliwy odbiór, ale i estetykę na najwyższym poziomie. O komfort pasażera nawet w najdłuższej podróży zadba nowa konstrukcja tylnego siedzenia z ogrzewaniem oparcia i wygodnymi podłokietnikami. Na liście standardowego wyposażenia znajdziemy też dodatkowe światła LED, adaptacyjną ksenonową lampę główną, kontrolę ciśnienia w oponach, dodatkowe światło stopu, orurowanie ochronne silnika, oświetlenie podłoża, a także diodowe światło dzienne LED oraz – po raz pierwszy w motocyklu BMW – bezkluczykowy rozruch Keyless Ride.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

BMW K 1600 GTL Exclusive: wygląd

Ekskluzywna stylizację BMW K 1600 GTL Exclusive podkreślają m.in. aluminiowa nakładka na zbiornik paliwa, w pełni chromowany wydech czy nowy zestaw zegarów. Estetykę i elegancję nowego BMW K 1600 GTL Exclusive wyraża też kolorystyka. Połączenie lśniąco-białej, czterowarstwowej powłoki lakierniczej Mineral z imponującymi chromami daje efekt imponujący; kontrast zaś tworzą matowy metallic Magnesium i srebrzysty metallic Glacier na osłonach chłodnicy. Doskonałym dopełnieniem jest dostosowana kolorystycznie tapicerka kanapy kierowcy, kanapy pasażera, jego oparcia i podłokietników.

Zobacz też: BMW R nineT - motocykl na rocznicę!

Najważniejsze cechy BMW K 1600 GTL Exclusive:

  • Znakomity rzędowy silnik 6-cylindrowy o ogromnej mocy, szczególnie potężny na niskich i średnich obrotach;
  • Moc maksymalna 118 kW (160 KM) przy 7750 obr./min i maksymalny moment obrotowy 175 Nm przy 5250 obr./min;
  • Ponad 70% maksymalnej wartości momentu obrotowego dostępne jest już od 1500 obr.min;
  • Trzy tryby jazdy do wyboru: „Deszcz”, „Trasa”, „Dynamiczny”;
  • Wysoki standard bezpieczeństwa czynnego dzięki BMW Motorrad Integral ABS (zintegrowany);
  • Dynamiczna Kontrola Trakcji (DTC) dla maksymalizacji bezpieczeństwa podczas przyspieszania;
  • Układ jezdny z zawieszeniem duolever i paralever z idealnym rozkładem masy i pozycjonowaniem środka ciężkości dla jak najlepszych własności jezdnych i jak najwyższego komfortu jazdy;
  • Elektroniczna regulacja zawieszenia ESA II dla optymalnej adaptacji do wszelkich warunków jazdy i obciążenia;
  • Nowe zegary, nowy układ zestawu wskaźników i wyrafinowane powierzchnie chromowe (nowość!);
  • Zestaw wskaźników o zwiększonej funkcjonalności (nowość!);
  • Większa powierzchnia kanapy, podłokietniki i nowe, podgrzewane oparcie by pasażer podróżował w jak najwyższym komforcie;
  • Obicie wnętrz kufrów i kufra centralnego (haftowane);
  • Bezkluczykowy rozruch i centralny zamek dla maksymalnie łatwego użytkowania i zabezpieczenia (nowość!);
  • Kontrola Startu pod Górę dla łatwego i komfortowego ruszania pod wzniesienie (nowość!);
  • Zintegrowana folia antenowa dla optymalnego odbioru radiowego i ekskluzywnej stylistyki (pierwsza na świecie!);
  • Adaptacyjna ksenonowa lampa główna dla wyższego poziomu bezpieczeństwa w czasie nocnych podróży;
  • Światło dzienne LED (nowość!);
  • Dodatkowe lampy LED;
  • Oświetlenie podłoża;
  • System audio z przygotowaniem do montażu urządzenia nawigacyjnego i interfejsem do sterowania iPodem, odtwarzaczem MP3, USB, łącznościa Bluetooth i radiem satelitarnym (radio sat. dostępne tylko w USA i Kanadzie);
  • Innowacyjny design zapewniający wyjątkowo skuteczną ochronę przed wiatrem i deszczem;
  • Niezwykle staranna, 4-warstwowa powłoka lakiernicza (nowość!);
  • Bogate wyposażenie i obfita paleta akcesoriów dostosowanych do najwyższych standardów BMW Motorrad.
  • Cena: od 104 tys. zł

Źródło: materiały prasowe BMW Motorrad

BMW K 1600 GTL
BMW
BMW K 1600 GTL
BMW
BMW K 1600 GTL
BMW
BMW K 1600 GTL
BMW
BMW K 1600 GTL
BMW
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA