REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Klasy alarmów samochodowych

 Flota Auto Biznes
FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.
Klasy alarmów samochodowych
Klasy alarmów samochodowych

REKLAMA

REKLAMA

Jakie są rodzaje i klasy alarmów samochodowych? PIMot podzielił dostępne na rynku urządzenia ze względu na ich skuteczność i poziom trudności obejścia.

Klasy alarmów samochodowych

Alarm samochodowy klasy POP

REKLAMA

Alarmy klasy popularnej POP ograniczają się zwykle do reakcji na otwarcie maski, drzwi i klapy bagażnika. Wszczynają wówczas alarm sygnałami świetlnymi i syreną.

Alarm samochodowy klasy STD

Klasa standardowa STD to alarmy o budowie modułowej. Mają co najmniej jedną blokadę silnika, czujnik chroniący wnętrze i syrenę z własnym zasilaniem, są sterowane urządzeniami ze zmiennymi kodami.

Zobacz też: Montaż zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, a gwarancja pojazdu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Alarm samochodowy klasy PRF

Systemy klasy profesjonalnej PRF mają już co najmniej dwa czujniki chroniące wnętrze, dodatkowy czujnik otwarcia maski, dodatkową blokadę silnika lub system antynapadowy oraz kodowany wyłącznik serwisowy. Nie tylko syrena, ale i sam alarm posiada dodatkowe zasilanie. Trudniejszy do złamania jest także system kodowania pilota.

Alarm samochodowy klasy Extra

Najwyższa klasa Extra oprócz funkcji urządzeń niższych klas ma także czujnik położenia pojazdu oraz powiadomienie drogą radiową lub telefoniczną o uruchomieniu alarmu.

Zobacz też: Pojazd firmowy, a abonament za radio

Statystyki kradzieżowe

Jak podaje policja, w ciągu ostatnich 12 lat kilkakrotnie spadła liczba kradzionych samochodów. W 2000 roku policja wszczęła ponad 70 tysięcy postępowań przygotowawczych w sprawach kradzieży samochodów, natomiast w 2011 r – już tylko 16 285. W miastach doszło do 14 714 przestępstw. Wskaźnik wykrycia wyniósł 22,5% i było 0,1 procent większy niż rok wcześniej. Najczęstsze miejsca kradzieży to ulica (7 069 aut), parking samochodowy (6 995), parking przy centrum handlowym (234), garaż (209), bezpośrednio przy budynkach mieszkalnych (85), droga szybkiego ruchu (48), las (42), stacja paliwowa (39), ogródki działkowe, domki wypoczynkowe (30), teren budowy (26). Wartość skradzionych samochodów wg deklaracji pokrzywdzonych to 509,8 mln zł.

Obowiązkowe zabezpieczenia

Tomasz Majer, ekspert ds. ubezpieczeń Grupy PGD

- Przy zawieraniu ubezpieczenia Autocasco, które obejmuje także ryzyko kradzieży, są wymagane różnego rodzaju zabezpieczenia. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własne warunki i procedury, które je określają. Generalnie przy samochodach o mniejszej wartości, zwykle do około 50 000 złotych, wymagane jest jedno zabezpieczenie. Najczęściej jest to fabrycznie montowany immobiliser. Przy droższych autach trzeba zamontować dodatkowy system, natomiast przy najbardziej luksusowych pojazdach, wymagane są dwa lub trzy zabezpieczenia, w tym system lokalizacji pojazdu. W przypadku zamontowania systemu lokalizacji pojazdu, istnieje możliwość udzielenia dodatkowych zniżek w składce.

Zobacz też: Odmowa wypłaty odszkodowania za zły stan drogi, co dalej?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA