REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy akumulator może niedomagać latem?

akumulator
akumulator

REKLAMA

REKLAMA

Awaria akumulatora latem nie jest czymś niezwykłym. Warto zatem wiedzieć co zrobić aby akumulator nie zawiódł

Eksploatacja akumulatora latem

Kontrolowanie stanu naładowania akumulatora jest równie istotne, jak pozostałych elementów auta. Mało kto wie, że latem akumulator jest równie mocno narażony na rozładowanie, jak zimą. - Zjawisko samorozładowania w upały jest dość popularne. Dotyczy to zwłaszcza starszych typów akumulatorów. Czas ich rozładowania przy 30 st. C może być, nawet dwukrotnie krótszy niż wykazany w instrukcji użytkowania. Wiąże się to z faktem, że wskazany  w instrukcji obsługi czas dotyczy najczęściej optymalnej temperatury otoczenia, w której pracuje samochodowa bateria czyli ok. 20 st. C – tłumaczy Marek Przystałowski z firmy Jenox Akumulatory. - Nierzadko okazuje się wtedy, że akumulator wymaga wymiany. To dość kłopotliwe w czasie wyjazdu, kiedy zależało nam na odpoczynku, a nie dodatkowym stresie. Właśnie przez wzgląd na takie sytuacje zbawienne może okazać się wcześniejsze zdiagnozowanie złego stanu samochodowej baterii i wymiana starego, zużytego akumulatora na nowoczesny, który w pełni sprosta zapotrzebowaniu naszego auta na energię. Inwestycja ta z pewnością poprawi komfort użytkowania samochodu nie tylko w wakacje. – dodaje ekspert z firmy Jenox.

REKLAMA

Zobacz też: Akumulator - mniejszy ale równie mocny

REKLAMA

Choć silnik jest sercem samochodu, to bez akumulatora ani rusz. Dlatego, aby wakacje przebiegły przyjemnie i bezproblemowo, warto o niego zadbać. Przed podróżą należy sprawdzić akumulator przez zbadanie napięcia na końcówkach biegunowych akumulatora (po uruchomieniu silnika powinno mieścić się w przedziale 14,0 – 14,4 V ) i skontrolować poziom oraz gęstość elektrolitu, zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do akumulatora. Aby oszczędzić sobie kłopotu, warto zakupić akumulator bezobsługowy, o niskim poziomie samowyładowania. Sprawdzone produkty oferują nam wysoki komfort użytkowania, a tak jak jest w przypadku produktów marki Jenox, również wysoki prąd rozruchowy. Ułatwia on uruchomienie auta, co dodatkowo wpływa na wygodę użytkowania.

Kiedy upewnimy się już, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do trasy, nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się słońcem i w końcu wakacjami, bo dla naszego auta zrobiliśmy wszystko, aby sprawdziło się w czasie letniej przygody.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

REKLAMA

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA