REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Fiat Seicento: odpalanie z pilota – opis krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Robert Kuśpiel
Zainstaluj odpowiedni alarm i odpalaj autko z plota.
Zainstaluj odpowiedni alarm i odpalaj autko z plota.

REKLAMA

REKLAMA

Odpalanie samochodu z pilota to jeden z wielu dodatkowych gadżetów, które możemy zamontować osobiście. Wiąże się to z instalacją odpowiedniego alarmu.

REKLAMA

Rozpoczynamy od podłączenia wiązki zasilania. Po pierwsze demontujemy dolną obudowę kierownicy. Zaraz po niej wykręcamy górną z zachowaniem ostrożności, aby uniknąć uszkodzenia. Niestety, wkręty znajdują się pod spodem, więc nie jest to prosta czynność. Najlepszym i najwygodniejszym miejscem do podłączenia kabelków bez ich skracania jest licznik. Decydując się na takie rozwiązanie, musimy go wykręcić. Mocują go dwie śruby nad stacyjką oraz jedna z tylnej strony pod szybą.

REKLAMA

Gdy licznik jest już odkręcony, należy pociągnąć go w swoją stronę zdecydowanym ruchem. Dzięki temu wyciągniemy z komory linkę prędkościomierza. Dla ułatwienia możemy ją odpiąć. W tym celu ciągniemy białą tulejkę i w miarę możliwości zdejmujemy całą linkę. Licznik przymocowany jest na trzech wtyczkach. Teraz trzeba zdemontować dwie wtyczki znajdujące się przy stacyjce. Odpinamy je oraz odwijamy lekko instalację, aby uzyskać swobodny dostęp w celu lutowania.

Zobacz też: Jak zdiagnozować drobne usterki elektryczne?

REKLAMA

Następnie zakładamy na takie połączenie koszulkę termokurczliwą. W tym momencie zajmujemy się podłączeniem alarmu. Czerwony kabelek łączymy z brązowym, a żółty z pomarańczowym i pomarańczowo-białym po drugiej stronie kostki, czyli wykonujemy mostek. Natomiast zielony kabelek podłączamy do niebiesko-żółtego. Odcinamy czerwony przewód znajdujący się blisko stacyjki i podpinamy cienki czarno-żółty. Gruby czarno-żółty przewód łączymy z kablem idącym do wiązki. Jest to obwód uruchamiający rozrusznik.

Z głównej wiązki podłączamy przy liczniku następujące kable: szaro-czarny z szaro–żółtym, czyli kontrolką oleju. Następnie łączymy pomarańczowo-fioletowy z różowo-czarnym, czyli kontrolką hamulca ręcznego. Musimy przypiąć kierunki do wyłącznika świateł awaryjnych. Robimy to następująco, kabelek zielono-czarny łączymy z zielonym oraz zielono-żółty z niebieskim. Przystępujemy do końcowych czynności, czyli wkładamy piny do wtyczek i wsadzamy je do licznika. Podłączamy wtyczki do stacyjki i łączymy czarny kabel z masą. Składamy wszystkie elementy i uruchamiamy samochód.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jak naprawić elektromagnes rozrusznika?

Wrzucamy luz i zaciągamy hamulec ręczny. Wkładamy kluczyk do stacyjki i wciskamy w pilocie przycisk otwierania drzwi. Puszczamy go i wciskamy ponownie. Silnik powinien się uruchomić.

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Łodzi zrobią porządek z hulajnogami

Łódź chce zapanować nad hulajnogami. Źle zaparkowane, leżące na chodniku jednoślady utrudniają przejście pieszym, więc włodarze chcą uporządkować ich zwrot. Do końca maja w Śródmieściu powstanie 313 miejsc do parkowania hulajnóg - ich działania dopilnują operatorzy.

Amerykańskie cła odbiją się na polskim przemyśle motoryzacyjnym

Jak to możliwe skoro w Polsce nie produkuje się samochodów, które trafiają na amerykański rynek? Ale wartość wytwarzanych w Polsce komponentów montowanych w tych pojazdach szacowana jest nawet na 350 mln euro rocznie. O tym, co nas czeka w branży w rozmowie z PAP mówi prezes PZPM, Jakub Faryś.

Jazda na rowerze staje się ulubionym sportem Polaków

Jazda na rowerze z każdym rokiem zyskuje na popularności. Kolarstwo uchodzi za ulubioną aktywność fizyczną Polaków. Rodacy nie zadowalają się już zwykłym "góralem". Ci, którzy planują w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dwa kołka kupują kolejny rower albo wymieniają na lepszy.

Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

REKLAMA

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

REKLAMA

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

REKLAMA