Co zrobić gdy jasność reflektorów jest za mała?

REKLAMA
REKLAMA
Gdy po wymianie żarówek reflektory nie świecą wystarczająco jasnym światłem, warto zainteresować się ich stanem. Poniżej kilka wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę.
Jasność światła zależy nie tylko od jakości żarówki. Nawet najlepsza nie zda egzaminu, jeśli umieści się ją w zużytym lub brudnym reflektorze. Dlatego oprócz wymiany żarówek przeprowadzanej częściej niż po każdym przepaleniu należy zadbać o reflektor. Przetarcie z zewnątrz szmatką to najprostsza forma. Jednak reflektory zużywają się w trakcie eksploatacji. Stają się zażółcone i zmatowiałe, co zmniejsza jasność emitowanego światła. Wtedy należy je zregenerować, dając je od szlifowania lub polerowania. Znacząco poprawia się wtedy ich przezierność i przejrzystość.
REKLAMA
Zobacz również: Jak ruszać z głębokiego śniegu?
Co pewien czas warto przeczyścić znajdujące się wewnątrz odbłyśniki. Jeżeli czyszczenie przestaje pomagać, oznacza to, że odbłyśniki się wypaliły. Powinny zostać wtedy zregenerowane lub wymienione.
Zobacz również: Jak parkować zimą?
Przeprowadzona prawidłowo regeneracja reflektora wraz z odbłyśnikiem powinna przywrócić lampę do takiego stanu, żeby wyglądała jak nowy element. Jeśli jednak elementy są uszkodzone i nie nadają się do regeneracji, trzeba zainwestować w nową lampę. Inaczej czekają nas kłopoty w razie zatrzymania przez patrol policji i podczas badań technicznych.
REKLAMA
REKLAMA