REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Audi A3 8L: montaż tweeterów i wskaźników doładowania

Robert Kuśpiel
Fot. Audi
Fot. Audi

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym przedstawimy montaż głośników wysokotonowych oraz wskaźników doładowania. Cała operacja nie jest trudna, dlatego zachęcamy do samodzielnego  jej wykonania.

Co będzie nam potrzebne?

REKLAMA

• żywica z utwardzaczem
• szpachla mała
• podkład w sprayu
• papier ścierny o gramaturze, na przykład: 80, 160, 220, 400 oraz wodny: 800

Pierwsza czynność, jaką wykonamy to zerwanie oryginalnego materiału ze słupków.
Następnie robimy dystanse pod głośniki, najlepszym materiałem, z którego można je zrobić to MDF, jednak można wybrać też pierścienie z plastiku. Kolejnym krokiem będzie przyklejenie pierścienia z głośniczkiem do słupka i ustawienie go w odpowiedni sposób. Warto wspomnieć, że trzeba poświęcić na to trochę czasu, liczy się dokładność wykonani.

Zobacz również: Audi A3 8L: wymiana kierownicy

Gdy dobraliśmy odpowiednie ustawienie zdejmujemy słupek, wyjmujemy tweeter i naciągamy na słupek dowolny materiał, może być stara koszula. Wskazane jest, aby nasączyć materiał żywicą za pomocą pędzla. Powtarzamy tę czynność kilka razy do uzyskania grubej warstwy z żywicy. Tak samo robimy ze wskaźnikiem doładowania. 

Używamy do tego na przykład rury z PCV, podobnie jak z tweeterem dobieramy odpowiednią pozycję wskaźnika i naciągamy na niego materiał oraz nasączamy go żywicą.

REKLAMA

Kolejny krok to nakładanie szpachli, czekamy do momentu aż wyschnie, wtedy możemy podjąć próbę szlifowania. Rozpoczynamy od najgrubszego papieru.
Kiedy uzyskamy założony wcześniej kształt i wygląd słupka, pokrywamy go szpachlą w sprayu (możliwa jest również farba podkładowa). Wyschniętą farbę szlifujemy papierem ściernym 800 na mokro.

Ostatni krok to wybranie sposobu, w jaki chcemy mieć wykończony słupek. Proponujemy lakierowanie specjalną strukturą do zderzaków. Odradzamy obijanie tego skórą, ponieważ nie można zrobić tego solidnie. Problemu nie sprawiałoby obicie skórą, samych tweeterów.

Zobacz również: Audi A3 8L: wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Inaczej sprawa wygląda, jeśli dochodzi do tego wskaźnik od turbo. Wymuszałby on obicie paroma kawałkami skóry, efektem takiego posunięcia byłby mało estetyczny wygląd. Najlepiej jest nałożyć strukturę pistoletem lakierniczym po wcześniejszym dobraniu odcienia w lakierni. Jest możliwość kupienia ich także w sprayu.

Czekamy na dokładne wyschnięcie powierzchni i możemy ocenić efekty naszej pracy. Jeżeli wszystko wykonaliśmy z odpowiednią dokładnością, będziemy zadowoleni z modyfikacji. Zaznaczamy, że jest to czasochłonna operacja.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydają flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    REKLAMA

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    Podatek od samochodu w 2026 r. Kilka tysięcy zł rocznej opłaty jest realne?

    Podatek od samochodu w 2026 r. został zapisany w KPO. Ma dotyczyć wszystkich aut spalinowych i będzie opłacany corocznie. Jaką stawkę będą musieli płacić kierowcy? Czy nowa opłata jest pewnikiem?

    Na stacjach ceny paliw już niższe, a będzie jeszcze taniej!

    Wreszcie obniżki cen paliw na stacjach. To pierwsze od połowy października, a analitycy przewidują, że to jeszcze nie koniec. Na przełomie listopada i grudnia maja spaść ceny wszystkich paliw.

    REKLAMA

    Nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu w 2024 r. Standardem stanie się 5 systemów

    Już w roku 2024 także w Polsce pojawi się nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Narzuca ją Unia Europejska. Czy nowe wyposażenie podwyższy ceny aut z salonu? I co z używanymi pojazdami?

    Włamał się do salonu samochodowego, ukradł trzy auta, laptopy, sejf, ekspres do kawy, telewizor

    Na duże łowy wybrał się 26-latek z Łodzi. Z salonu samochodowego ukradł m.in. trzy auta, komputer, gotówkę i telewizor. Policjantom udało się zatrzymać sprawcę, teraz grozi mu do 10 lat więzienia. 

    REKLAMA