REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

BMW E39: wymiana filtru paliwa i powietrza w silniku benzynowym

Robert Kuśpiel
Wymiana filtru powietrza i paliwa w silniku benzynowym w BMW E39.
Wymiana filtru powietrza i paliwa w silniku benzynowym w BMW E39.

REKLAMA

REKLAMA

Zapchane filtry znacznie pogarszają warunki i jakość pracy naszego auta. Poniżej znajduje się opis, jak krok po kroku wymienić filtr powietrza i paliwa w silniku benzynowym BMW serii 5.

Zaczynamy od wymiany wkładu filtra powietrza. Koszt nowego waha się od 50 do ponad 100 zł. Wymianę przeprowadzamy co 20 000 km. Wszystko jest uzależnione od producenta, którego wybierzemy. Zdecydowanie polecamy marki wyżej usytuowane. Do przeprowadzenia tej wymiany nie potrzebujemy żadnych specjalnych narzędzi. Zaczynamy od wciśnięcia zaczepów mocujących z prawej i lewej strony zasuwy wkładu filtru powietrza.

REKLAMA

Wyjmujemy stary wkład, wycieramy obudowę za pomocą czystej szmatki. Następnie w naszym BMW E39 montujemy nowy filtr i składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Mycie zabrudzonego wkładu w benzynie lub nasycanie olejem jest absolutnie niedopuszczalne.

Zobacz też: Naprawa samochodu 

Przechodzimy do wymiany filtra paliwa w BMW serii 5

REKLAMA

Tutaj wymianę przeprowadza się znacznie rzadziej. W przypadku silnika benzynowego co 80 000 km lub co dwa lata. Koszt to ok. 80 zł wzwyż. Wydłużanie tego okresu nie jest dobre dla silnika benzynowego.
Zaczynamy właśnie od silnika benzynowego. Do przeprowadzenia tej operacji będą nam potrzebne następujące narzędzia i materiały eksploatacyjne
• Podnośnik
• Zaciski do wężyków
• Puste naczynie
• Filtr paliwa (odpowiedni do naszego typu silnika)
• Opaski do mocowania przewodów paliwa

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Filtr paliwa umiejscowiony jest w BMW E39 przy lewej podłużnicy pod siedzeniem kierowcy. Dostęp do niego jest tylko i wyłącznie od dołu auta. Podczas tej pracy nie powinno być wokół nas żadnych źródeł ognia. Unosimy BMW i demontujemy dolną osłonę silnika. Odkręcamy pokrycie obok filtra i ściskamy za pomocą zacisków przewód przed i za nim. Wszystko po to, żeby po wymontowaniu filtra nie było wycieku paliwa.

Zobacz też: Jakie są zalety i wady paliw alternatywnych?

Odłączamy od niego przewody paliwa, odkręcamy i rozsuwamy taśmę mocującą przy filtrze i wyjmujemy go. Zalecamy mieć przy sobie puste naczynie na paliwo, które będzie wyciekać podczas tej wymiany. Montujemy filtr paliwa i przykręcamy wspornik. Należy zwrócić uwagę na jego prawidłowe położenie. Na jego obudowie znajduje się strzałka, która informuje nas o kierunku przepływu w stronę silnika.

Naciągamy giętkie przewody paliwa na króćce filtru i mocujemy je opaskami. Pozostało nam zdjąć zaciski i odpalić samochód. Ustawiamy dźwignię zmiany biegów w położeniu neutralnym, zaciągamy hamulec ręczny i uruchamiamy samochód. Na początku mogę być problemy z rozruchem. Sprawdzamy szczelność wszystkich połączeń. Jeżeli nie widać żadnych wycieków montujemy osłony i opuszczamy auto.

Udajemy się na jazdę próbną, obserwując pracę naszego silnika benzynowego. Nie powinny wystąpić żadne problemy.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

REKLAMA