REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Paliwa premium i czyszczenie wnętrza silnika? Shell ma ciekawy pomysł

paliwa premium, czyszczenie wnętrza silnika, czyszczenie tłoków, czyszczenie zaworów
Paliwa premium i czyszczenie wnętrza silnika? Shell ma ciekawy pomysł
Shell

REKLAMA

REKLAMA

5 lat pracy badawczej i udział takich marek, jak Ferrari, BMW i Ducati. To wszystko ma zagwarantować nowym paliwom premium Shella możliwość usunięcia do 100 proc. osadów z wnętrza jednostki napędowej. Shell przywiózł je najpierw do Warszawy, a później wszystkich stacji w Polsce.

Shell Track Lab. Laboratoryjne badania w ciężarówce

Shell postanowił przedstawić wszystkim kierowcom w Polsce nowe paliwa premium. W tym celu na błoniach PGE Narodowego w Warszawie zorganizował Shell V-Power Day. Choć ilość atrakcji sprawiła, że nowe paliwa tak naprawdę stały się tłem dla imprezy. Temu ciężko się jednak dziwić. W końcu uczestnicy mieli do dyspozycji symulatory jazdy, tor ze zdalnie sterowanymi modelami pojazdów, pokazy stuntu motocyklowego czy pokazy dynamiczne modeli BMW M oraz Hyundai. I to nadal nie koniec. Bo jednym z gwoździ programu stały się odwiedziny w Shell Track Lab. To mobilne laboratorium paliw Shell, obecne na każdym wyścigu Formuły 1.

REKLAMA

Ciekawostka? Shell Track Lab w przypadku wyścigów F1 jest w stanie wykonywać badanie nazywane morfologią silnika. W jego ramach z silnika bolidu pobiera się próbkę oleju. Jej badanie jest w stanie wykazać czy motor wytrzyma kolejny wyścig. W razie wątpliwości zespół może zarządzić wymianę jednostki napędowej. To minimalizuje ryzyko wybuchu motoru w czasie wyścigu.

Paliwa potrafią czyścić silnik? Shell tak twierdzi

REKLAMA

Bardziej kluczowe z punktu widzenia tego materiału jest mimo wszystko paliwo. Nowe paliwo premium Shella. Nowe Shell V-Power to efekt 5. lat pracy badawczej. Do zespołu marka zaprosiła w sumie 150 naukowców z sześciu centrów badawczo-rozwojowych. A do tego Shell chętnie pracował z partnerami motoryzacyjnymi. Lista w tym przypadku również jest długa. Wskazówki przekazywały takie firmy, jak Scuderia Ferrari, BMW M, Ducati, Ford i Hyundai.

Suche dane dotyczącego nowego Shell V-Power wyglądają nieźle. Benzyna lub diesel są w stanie usunąć aż do 100 proc. osadów zgromadzonych we wnętrzu jednostki napędowej na takich elementach, jak wtryskiwacze, zawory czy tłoki. Jednocześnie formuła paliwa zapobiega powstawaniu złogów w przyszłości. Na tym jednak nie koniec. Bo "czystszy" silnik oznacza płynniejszą pracę. Płynniejsza praca z kolei pozwala na przywrócenie 100 proc. osiągów motoru i pomaga uzyskać lepszą wydajność spalania. W skrócie samochód stanie się oszczędniejszy.

Sprawniejszy silnik to spore oszczędności. Na paliwie, ale i serwisie

Koszty eksploatacji samochodu oczywiście na spalaniu się nie kończą. Potężne znaczenie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach mają bowiem koszty serwisowania i ewentualnych napraw pojazdu.

Paliwa najlepszej jakości to dłuższe życie elementów silników samochodowych i oszczędność dla kierowców związana z kosztami przeglądów i napraw. To jest szczególnie istotnie w panujących warunkach ekonomicznych i wysokiej inflacji – mówi Monika Kielak-Łokietek, prezeska zarządu Shell Mobility i członkini zarządu Shell Polska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA