REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Felgi, których marek są produkowane w Polsce?

Felgi, których marek są produkowane w Polsce?
Felgi, których marek są produkowane w Polsce?
Moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

W Polsce zlokalizowane są fabryki, które produkują felgi ze stopów lekkich będące oryginalnym wyposażeniem sprzedawanych BMW, Mercedesów-Benzów, Fordów oraz Volkswagenów. Które firmy produkują felgi w Polsce?

Felgi firm ATT, RONAL, RIAL, ALUTEC i ANZIO są produkowane w Polsce

Na inwestycję w naszym kraju zdecydowała się szwajcarska firma Ronal oraz Uniwheels z Niemiec. Pierwszy koncern to największy producent obręczy na pierwszy montaż. Ma dwie fabryki w Wałbrzychu i jedną w Jelczu. W Stalowej Woli powstają felgi firmy Uniwheels, drugiego po Alcar Group wytwórcy obręczy na rynek wtórny i jednocześnie lidera w obręczach na pierwszy montaż. W Częstochowie już od 1983 roku działa Auto Tip Top Sp. z o.o., jedyna rodzima firma produkująca felgi aluminiowe. – Kierowcy często nie są świadomi tego, że marki ATT, RONAL, RIAL, ALUTEC i ANZIO tworzą Polacy – mówi Filip Biesek, Koordynator Działu Felg w Oponeo.pl. – Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i doświadczeniu specjalistów w zlokalizowanych w naszym kraju fabrykach powstają felgi o ciekawym wzornictwie oraz najwyższej jakości.

REKLAMA

Zobacz też: Jakie uszkodzenia felg da się naprawić?

Dlaczego firmy produkują felgi w Polsce?

O tym, że niemiecka i szwajcarska firma otworzyły w naszym kraju fabryki, zadecydowały m.in. finanse. W obniżeniu kosztów pomógł dostęp do specjalnych stref ekonomicznych, gdzie zarówno Uniwheels jak i Ronal zlokalizowały swoje oddziały. Praca polskich filii planowana jest w zagranicznych centrach technologicznych i biurach konstrukcyjnych, ale są one całkowicie samowystarczalne jeśli chodzi o technologię. Obręcze są w nich wyrabiane od chwili roztopienia stopu aluminium do wypuszczenia gotowego produktu. Polska firma Auto Tip Top Sp. z o.o. samodzielnie projektuje modele felg od strony technologicznej oraz wzornictwa. – Dużą część zespołu stanowią pracownicy od lat związani z naszą firmą – mówi Oskar Gorzeński, Kierownik Sprzedaży w Auto Tip Top Sp. z o.o. – To specjaliści, których doświadczenie procentuje na każdym etapie produkcji.
To właśnie doskonale wyszkolona kadra była kolejnym argumentem przemawiającym za otwarciem u nas fabryk przez zagraniczne koncerny. Fachowcy dbają o obręcze, przeprowadzając na każdym etapie produkcji drobiazgowe kontrole. Takie testy pozwalają wykluczyć ze sprzedaży felgi z najmniejszymi nawet wadami. - Prawie 99 proc. naszej produkcji trafia na pierwszy montaż do takich marek aut jak Volkswagen, Audi, Skoda, Mercedes, BMW, Ford, Toyota – mówi Maciej Dejewski, Kierownik Działu Sprzedaży Ronal Polska. – Producenci samochodów wymagają obręczy zachowujących najwyższe standardy.  

Zobacz też: Czym charakteryzują się tańsze felgi bez certyfikatów?

Polska potentatem w produkcji felg

REKLAMA

Felgi ATT kupują głównie rodzimi kierowcy. Te tworzone w fabrykach niemieckiego i szwajcarskiego koncernu trafiają jako oryginalne wyposażenie samochodów następujących marek: Mercedes, Audi, Ford, Volkswagen, Fiat, Skoda, Seat i Toyota - Nasza produkcja w samej Stalowej Woli osiąga miliony obręczy rocznie – zaznacza Ireneusz Piątek z Działu Sprzedaży Uniwheels. – Spokojnie można stwierdzić, że Polska jest potentatem w produkcji felg.
Powstające w naszym kraju obręcze firmy Ronal stanowią ponad 30% wyrobów całego koncernu. - Gdy rozpoczynaliśmy działalność felgi aluminiowe nie były tak popularne jak obecnie. Powoli rynek nasyca się - mówi Krzysztof Brosig, Prezes firmy Ronal Polska. - Powodem tego jest nie tylko coraz większe zainteresowanie obręczami na rynku wtórnym, ale również fakt, że w wielu samochodach alufelgi są częścią fabrycznego wyposażenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na wybór obręczy prócz ciekawego wzornictwa i doskonałej jakości może wpłynąć również świadomość, gdzie taki produkt jest wytwarzany. Warto zainteresować się, czy nie powstaje on w granicach naszego kraju.

Źródło: Oponeo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA