REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak przygotować samochód do wiosny? 5 najważniejszych porad

Jak przygotować samochód do wiosny? 5 najważniejszych porad
Jak przygotować samochód do wiosny? 5 najważniejszych porad
Materiały prasowe Würth Polska

REKLAMA

REKLAMA

Jak przygotować samochód do wiosny? To pytanie, które z pewnością zaczyna się tlić w głowach kierowców. Oto 5 najważniejszych porad.

Jak przygotować samochód do wiosny? To pytanie na teraz!

Pogoda ewidentnie zmienia się. Coraz chętniej na niebie pojawia się słońce, a temperatury wyraźnie rosną. Jak przygotować samochód do wiosny? To pytanie, które zadaje sobie obecnie wielu kierowców. I co ważne, odpowiedzią na nie jest nie tylko wymiana ogumienia na letnie. To tak naprawdę początek zabiegów, o których powinien pamiętać kierowca.

REKLAMA

Jak przygotować samochód do wiosny? Po pierwsze nadwozie.

REKLAMA

Zima jest wymagającym okresem dla samochodu. Piach sypany na drogi może uszkadzać lakier, a sól przedostawać się do blach i inicjować procesy korozyjne. Dlatego jedną z pierwszych czynności, które powinniśmy zrobić po ustąpieniu śniegów i mrozów, jest dokładne umycie oraz sprawdzenie lakieru. W sytuacji, w której kierowca nie znajdzie większych uszkodzeń, na myciu i kontroli może poprzestać. Wszelkimi uszkodzeniami należy jednak zająć się na bieżąco, żeby nie dopuścić do pojawienia się rdzy.

Po zimie, wraz ze sprawdzeniem karoserii samochodu, przyjrzyjmy się również komorze silnika i znajdującym się tam gumowym elementom. To też dobra okazja na skontrolowanie stanu płynów eksploatacyjnych. Chodzi tu w szczególności o olej silnikowy oraz płyn chłodniczy i hamulcowy – tłumaczy Krzysztof Wyszyński, Product Manager Würth Polska.

Jakie wycieraczki samochodowe

Jakie wycieraczki samochodowe

Jakie wycieraczki samochodowe kupić? Jak dbać o posiadane już?

Materiały prasowe Würth Polska

Jak przygotować auto na wiosnę? Po drugie zawieszenie i koła.

Zima jest wymagająca nie tylko dla nadwozia, ale i zawieszenia. Dlatego na wiosnę warto pojechać autem na ścieżkę diagnostyczną. W czasie badania mechanik sprawdzi stan poszczególnych elementów zawieszenia, ale też geometrię kół. To pozwoli na wczesne wykrycie usterek oraz poprawienie komfortu jazdy i właściwości jezdnych pojazdu.

Jeżeli o podwoziu już mowa, warto też skupić uwagę na oponach zimowych zdemontowanych u wulkanizatora. Zdjęte zimowe ogumienie warto zakonserwować pianką, która poprawi jego wygląd, ochroni przed promieniowaniem UV oraz pomoże przeciwdziałać spękaniu spowodowanemu upływem czasu. Wystarczy rozpylić preparat na boczną powierzchnię opony i poczekać, aż wyschnie – mówi Krzysztof Wyszyński z Würth Polska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co wymienić w aucie na wiosnę? Kluczowe są wycieraczki!

Podczas jazdy nic nie jest tak ważne, jak widoczność. Szczególnie wiosną, gdy mogą się pojawiać częste i intensywne opady deszczu. A w tej kwestii szczególnego znaczenia nabierają wycieraczki. Wycieraczki, które po zimie mogą mieć zużyte pióra. Na co zwrócić uwagę? Na poszarpaną powierzchnię gumy, pozostające na szybie smugi czy dźwięk przypominający trzeszczenie. Koniec mrozów jest też momentem, kiedy możemy wrócić do korzystania z letniego płynu do spryskiwaczy. Warto zadbać o zalanie nim zbiorniczka w pojeździe.

Jak przygotować samochód do wiosny

Jak przygotować samochód do wiosny

Jak przygotować samochód do wiosny? 5 najważniejszych porad

Materiały prasowe Würth Polska

Jak przygotować samochód do wiosny? Po czwarte klimatyzacja.

REKLAMA

Specjaliści z rynku motoryzacyjnego nie mają żadnych wątpliwości. Klimatyzację najlepiej dezynfekować dwa razy w roku: zarówno wiosną, jak i jesienią. Procedura jest stosunkowo tania do wykonania. Jej cena w mniejszym mieście często nie przekracza 100 zł. Poza tym czyszczenie czy też dezynfekcja klimatyzacji wymaga również obligatoryjnej wymiany filtra kabinowego.

Prawidłowo przeprowadzony proces dezynfekcji powinien również obejmować dokładne czyszczenie parownika oraz wymianę filtra kabinowego. To elementy, na których szybko namnażają się drobnoustroje, dlatego należy im poświęcić szczególną uwagę. Pozostawienie niewymienionego filtra kabinowego oznacza, że usługi nie wykonano poprawnie, ponieważ układ klimatyzacji nie został w całości zdezynfekowany – dodaje Krzysztof Wyszyński z Würth Polska.

Jak przygotować samochód na wiosnę i lato? Po piąte wnętrze.

Ostatnią z odpowiedzi na pytanie jak przygotować samochód do wiosny, są porządki w kabinie pasażerskiej. Odkurzanie i pranie dywaników to podstawa, ale ważne jest też stosowanie właściwej pianki do tapicerki tekstylnej i tworzyw sztucznych. Taki środek czyszczący do pojazdów szybko upora się z zabrudzeniami. Taki zabieg wykonać samemu czy zlecić usługę specjalistycznemu warsztatowi? To zależy...

Choć samodzielne czyszczenie samochodu jest tańsze, a dla części kierowców stanowi wręcz formę relaksu, to należy rozważyć oddanie pojazdu w ręce fachowców. Profesjonaliści od auto detailingu, dzięki posiadaniu całej gamy kosmetyków do samochodu, nie tylko pozbędą się brudu, ale i zabezpieczą ważne powierzchnie, w tym tworzywa sztuczne, gumę, skórę czy alcantarę. Warto im zaufać, bo właściwie zakonserwowane wnętrze wolniej ulega zużyciu, a to pozwala przez długi czas zachować jego dobry wygląd – wyjaśnia Krzysztof Wyszyński z Würth Polska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA