REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zapinać pasy bezpieczeństwa w ciąży?

Dota Szymborska
fot. Volvo
fot. Volvo

REKLAMA

REKLAMA

Złe samopoczucie w ciąży nie zwalnia kobiety od dbania o bezpieczeństwo swoje i dziecka. Bardzo ważne jest by w sposób prawidłowy zapinać pasy bezpieczeństwa lub też używać specjalnych adapterów.

Odpowiednie zapięcie pasów bezpieczeństwa w samochodzie ratuje życie! Warto wiedzieć, że polskie prawo pozwala kobietom, które są w widocznej ciąży na to by jeździły bez zapiętych pasów. Niestety w Polsce wciąż nie wszyscy pamiętają o tym, że prosta czynność polegająca na przypięciu się pasami jest bardzo ważna, nawet jeśli jesteśmy w ciąży.

REKLAMA

Zobacz również: Jak podróżować z niemowlakiem?

Jak zapinać pasy?

Niektóre ciężarne argumentują, że pas uciska ich brzuch i że źle się czują w czasie jazdy autem. Ponadto obawiają się, że w razie wypadku lub kolizji dojdzie do poronienia. Prawda jest taka, że źle zapięty pas rzeczywiście może (w czasie wypadku przy większej prędkości) to spowodować, lecz jednocześnie pasy bezpieczeństwa ocalą życie ciężarnej. Pas powinien być zapięty pod brzuchem i ma się opierać na kości miednicy, by w razie wypadku pas nie uciskać ani brzucha ani klatki piersiowej.

Specjalne adaptery

Ciężarne mogą również skorzystać z udogodnień. Są nimi adaptery do pasów bezpieczeństwa. Taki sprzęt jest już od wielu lat popularny na Zachodzie, zaleca się by stosować adapter do pasów od drugiego miesiąca ciąży. Zapięcie pasów z adapterem zapewnia bezpieczną podróż zarówno przyszłej mamie jak i jej nienarodzonemu dziecku. Adaptery są bardzo proste w użyciu, można je montować zarówno na przednich jak i tylnych fotelach w aucie.

Gdzie powinna siedzieć ciężarna?

Nie każda przyszła mama może sobie pozwolić na luksus bycia wożoną w aucie, wiele ciężarnych siada za kierownicą samemu. Niestety nie jest to najbezpieczniejsze miejsce, poduszka powietrzna, która eksploduje w razie wypadku może uderzyć w brzuch przyszłej mamy, co niestety może skutkować poronieniem. Znacznie bezpieczniej jest, gdy ciężarna podróżuje na miejscu pasażera. Wtedy poduszki powietrzne będą ratowały życie zarówno mamy jak i nienarodzonego dziecka. Ważne jest by nie wyłączać poduszek powietrznych na miejscu pasażera, trzeba pamiętać, że ich uruchomienie zmniejsza nacisk pasów bezpieczeństwa, maleje więc ryzyko poronienia.

Zobacz również: Jak zamontować fotelik i przewozić dziecko?

Pasy bezpieczeństwa ratują życie! Jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarza każda osoba powinna podróżować autem w odpowiednio zapiętych pasach!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Typy ładowarek samochodowych. Moc ważniejsza od liczby punktów! Przynajmniej dla ciężarówek

    Elektryfikacja oznacza konieczność rozbudowy sieci stacji ładowania. Dziś jednak coraz jaśniejsze staje się to, że do tej pory Europa szła w złym kierunku. Bo na mapie nie liczy się wcale ilość punktów, a oferowania przez nie moc.

    Kto musi odśnieżać drogi? Czasami to obowiązek... kierowcy. Inaczej zapłaci odszkodowanie

    Kierowcy też muszą odśnieżać drogi. Co prawda nie publiczne, ale mimo wszystko obowiązek taki mają. I warto o nim pamiętać. Zwłaszcza że w razie jego zaniedbania, mandat dochodzący do 1500 zł to naprawdę najmniejszy z problemów.

    Powołanie samochodu do wojska w 2024 r. Temat powraca. Jest nowe rozporządzenie

    Temat powołania samochodu do wojska powraca. A wszystko za sprawą rozporządzenia ministra o groźnie brzmiącej nazwie. To mówi o rodzajach rzeczy ruchomych podlegających ewidencji dotyczącej świadczeń na rzecz obrony. Co to oznacza dla kierowców?

    Kara za brak przeglądu. Mandaty czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    Samochód oznacza wygodę. To jednak też obowiązek. I kierowca musi pamiętać nie tylko o polisie OC, ale także ważnym przeglądzie technicznym. Jaka jest kara za brak przeglądu w samochodzie?

    REKLAMA

    Jakie diesle wjadą do strefy czystego transportu? Te silniki oznaczają spokój na lata

    Nie wszystkie diesle nie będą mogły wjechać do stref czystego transportu. Są takie, których właściciele nie muszą się obawiać zakazu wjazdu do SCT przez długie lata! Co jednak z cenami diesli?

    Zmiany dla kierowców w 2024 r. Lista jest długa. Szykuje się kolejna rewolucja w przepisach

    Pojawią się strefy czystego transportu, konfiskata samochodu pijanych kierowców oraz obowiązkowa kamera na kierownicy i czarna skrzynka w aucie. A to dopiero początek zmian dla kierowców, które przyniesie 366 dni 2024 r. W tym materiale znajdziesz pełną listę nowości.

    Mandat za brak płynu do spryskiwaczy w 2023 r. Czy płyn jest obowiązkowy?

    Czy mandat za brak płynu do spryskiwaczy jest jedynie mitem kreowanym przez kierowców? I czym sam płyn do spryskiwaczy jest obowiązkowy w aucie? To dwa kluczowe pytania, które zostały postawione przed tym materiałem.

    Jak zrobić odmrażacz do szyb w domu? To proste i tanie

    Odmrażacze do szyb samochodowych biją rekordy popularności wśród kierowców zimą. Temu nie można się dziwić. Jedno psiknięcie wystarczy, aby szron zniknął. Bez skrobania! Czy taki płyn można jednak zrobić w domu? Sposób jest bardzo prosty, ale i tani.

    REKLAMA

    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    REKLAMA