REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak podróżować ze starszym dzieckiem?

Dota Szymborska
fot. Toyota
fot. Toyota

REKLAMA

REKLAMA

„Małe dziecko mały problem, duże dziecko duży problem.“ Niestety to zdanie odnosi się także do podróży autem z naszą pociechą. Starszak jest dużo bardziej wymagającym pasażerem od niemowlaka.

Nie tylko niemowlaki są wrażliwe na temperaturę, kilkulatek również może się przeziębić, gdy źle wyregulujemy klimatyzację w aucie. Przed dłuższą podrożą warto skontrolować działanie klimatyzacji w samochodzie. Nie chcemy przecież spędzić kilku godzin wdychając dziwne zapachy albo posiłkując się otwieraniem i zamykaniem okien. Osadzający się w klimatyzacji grzyb może też wywoływać reakcje alergiczne, pamiętajmy więc o czyszczeniu układu.

REKLAMA

Zobacz również: ISOFIX - co to jest?

Jeżeli już wiemy, że klimatyzacja działa prawidłowo, pamiętajmy o zasadzie, by temperatura wewnątrz auta, (gdy podróżujemy upalnym latem) nie różniła się zbyt znacząco od temperatury na zewnątrz. Oczywiście podczas zimy nikt nie zaleca podróżowania w minusowych temperaturach. Jeżeli na dworze jest zimno, ustawmy temperaturę na około 23- 24 stopnie i pamiętajmy o tym by rozebrać malucha! Zawsze można go przykryć kocykiem. Ważne jest to by dziecko się nie spociło.

Częste postoje

Gdy jedziemy z kilkulatkiem ważne jest, by zatrzymywać się, co godzinę, półtorej, czasem nawet częściej. Pamiętajmy, że pęcherz małego dziecka nie jest tak pojemny jak dorosłego! Dodatkowo częste postoje są niewątpliwą atrakcją dla dziecka. Wcześniej, gdy podróżowaliśmy z niemowlakiem po prostu, co pewien czas zmienialiśmy dziecku pieluchę. Teraz musimy być przygotowani do odwiedzania przydrożnych toalet. Dobrym rozwiązaniem jest wożenie ze sobą nocnika przenośnego (składanego na jednorazowe woreczki), nie musimy wtedy się martwić o stopień czystości napotkanych toalet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odpowiednia pora

Wielu rodziców woli podróżować nocą, dzięki temu unika wielu postojów, kilkulatek przesypia noc w foteliku a rano, gdy dojeżdżamy na miejsce przeznaczenia wysiada z auta wyspany i zadowolony.

Przed podróżą należy też zadbać o tak zwane dodatkowe atrakcje, przygotujmy specjalne płyty do słuchania, zabawki czy też zastanówmy się, w co możemy się z naszym maluchem bawić w aucie.

Zobacz również: Jak podróżować z niemowlakiem?

Żelazna zasada

Każdy pasażer podróżuje przypięty pasami bezpieczeństwa! Nigdy, ale to nigdy nie wypinajmy dziecka z fotelika, nie pozwalajmy na zabawy, przy których maluch niebezpiecznie wychyla się ze swojego fotelika. Dbajmy o bezpieczeństwo naszego dziecka.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA