REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kurorty narciarskie: Austria

Izabela Miernikiewicz
Austria jest jednym z najpopularniejszych krajów na świecie, jeśli chodzi o wybór miejsca na narty.
Austria jest jednym z najpopularniejszych krajów na świecie, jeśli chodzi o wybór miejsca na narty.

REKLAMA

REKLAMA

Austriackie tereny górskie to raj dla miłośników jazdy na nartach. Kraj jest nastawiony na zimową turystykę górską i dobrze przygotowany do obsługi turystów. Austria przyciąga ze względu na bliskie położenie, ogromną bazę noclegową i atrakcyjne tereny narciarskie.

Przed wyjazdem na narty do Austrii warto przeczytać nasz poradnik:

REKLAMA

Zobacz też: Samochodem na narty: Austria

Zillertal Arena

Największy, liczący 165 km tras ośrodek w rejonie Zillertal. Zillertal Arena stanowi połączenie ośrodków: Zell, Gerlos, Gerlosplatte, Koenigsleiten. Jest najbardziej zróżnicowanym pod względem tras i malowniczo atrakcyjnym ośrodkiem w okolicy. Trasy mogą być sztucznie dośnieżane, by zapewnić jak najlepsze warunki. Nie zapomniano o początkujących narciarzach i snowboardzistach, dla których przygotowano szkółki i łatwiejsze trasy. Do dyspozycji są również dwa tory saneczkowe: Arena Coaster oraz nocny tor saneczkowy Gerlosstein, a turyści mogą liczyć na korzystanie z usług bezpłatnego Skubisa. Sezon narciarski rozpoczyna się tutaj w pierwszych dniach grudnia i kończy w kwietniu.

Zobacz też: Dla kogo jest paszport tymczasowy i jak go uzyskać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ischgl

W kurorcie, leżącym w dolinie Pauznan o śnieg nie musimy się martwić w zasadzie przez cały sezon . Atutem jest przede wszystkim szeroka oferta tras o różnorodnym stopniu trudności i połączenie ze szwajcarską stroną oraz położenie wysoko nad poziomem morza. W sercu sezonu ośrodek jest dość oblegany, ale świadczy to jedynie o jego atrakcyjności. Niestety na zakwaterowanie w okresie sezonu mogą pozwolić sobie jedynie zamożni narciarze. Przeważają trasy dla średniozaawansowanych, co nie znaczy, że innych brakuje. Miłośnicy snowboardu i narciarstwa biegowego też nie mogą narzekać na zbyt małą liczbę tras. Ośrodek ma dobrze rozwinięte zaplecze apres-ski.

Zobacz też: Samochodem na narty: Szwajcaria

Zell am See – Schmittenhöhe

Kurort położony nad jeziorem Zeller, w regionie Ziemii Salzburskiej .Ośrodek bardzo chętnie odwiedzany przez Polaków. Należy wraz z Kaprun do terenu Europa Sportregion, oferującego możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportu. Na narciarzy, mniej i bardziej doświadczonych czeka ponad 200 km tras, w sezonie trwającym od grudnia do kwietnia. Oprócz tego ośrodek umożliwia również latanie zimą - amatorzy paraglidingu znajdą tu coś dla siebie. Można też wybrać się w powietrze z trenerem, asekurującym cały lot, by czuć się bezpiecznie. Trasy saneczkowe i jazda na łyżwach po zamarzniętym jeziorze to standard oferowany przez kurort.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują na terenie Unii Europejskiej?

Saalbach Hinterglemm Leogang

Jeden z ładniejszych kurortów narciarskich w Ziemi Salzburskiej. Bezgraniczne szaleństwa na trasach liczących ponad 200 km, przejazdy nowoczesnymi wyciągami i przyjazna atmosfera to w skrócie wszystko co powinien wiedzieć narciarz o regionie. Ośrodek jest otoczony tunelem, a wewnątrz istnieje strefa wyłączona z ruchu samochodowego, narciarze mają możliwość korzystania z wyciągów zabierających ich prosto z centrum. Jeśli pogoda nie dopisze i śniegu będzie zbyt mało, ośrodek zapewnia dośnieżanie stoków. Południowe stoki są przeznaczone przede wszystkim dla początkujących i rodzin z dziećmi. Cechują się łagodnością, nie brakuje jednak tras dla potrzebujących dużej dawki emocji. Istnieje również możliwość uprawiania pieszej turystyki i saneczkarstwa. Wieczorem Saalbach staje się centrum zabawy i odpoczynku, szczególnie młodych ludzi. Nie brakuje tu też imprez pod gołym niebem. Nieco spokojniej i drożej jest w Hinterglemm.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Niemcy

Kaprun – Kitzsteinhorn

Kurort położony w Ziemi Salzburskiej, u stóp lodowca Kitzsteinhorn. który zapewnia możliwość uprawiania narciarstwa przez cały rok. Zimą w niżej położonych partiach czeka ok. 40 km tras o zazwyczaj średniotrudnym poziomie. Wyciągi, szkółki i snowpark czekają na miłośników snowboardu. Narciarze biegowi znajd ą tu szereg tras dla siebie, a jeśli śnieg nie spadnie z nieba, to pomogą armatki śnieżne. Wraz z opisanym wyżej kurortem Zell Am See tworzy Europa Sportregion. Wieczorami nie można się tu nudzić, ponieważ zaplecze apres-ski jest ogromne i urozmaicone: ballooning, lodowisko, paragliding, tory saneczkowe, kulig z zaprzęgiem konnym, wędrówki górskie, loty samolotem, żeglowanie na lodzie na jeziorze Zeller See, i inne.

Bad Gastein – Schlossalm , Bad Gastein – Graukogel

Nowoczesność- to wspólne hasło określające kurort i to pod wieloma względami. Dotyczy to szczególnie rozbudowanych kompleksów uzdrowiskowych, wodnych aż do wyciągów i szerokiej bazy instruktorskiej i opiekuńczej dla najmłodszych.Centrum sportów zimowych Gastein znajduje się na Ziemi Salzburskiej. W jego skład wchodzą następujące stacje: Stubnerkogel-Angertal-Schlossalm i Dorfgastein-Großarl. Długość tras sięga tutaj ponad 400 km, więc można liczyć na to, że śnieg nie będzie tu dobrem deficytowym. Narciarze, amatorzy snowboardu i carvingu powinni być zadowoleni. Duży wybór tras znajdą tutaj narciarze biegowi. Znajdą tu coś dla siebie amatorzy pieszych wędrówek i chętni do skorzystania z uzdrowiskowego charakteru regionu.

Zobacz też: Samochodem na narty: Słowacja

Kühtai

Położony ok. 20 km od Innsbrucku, mały, jak na austriackie warunki (podobny do polskich) i jak na razie mało znany. Ośrodek jest kameralny i niezatłoczony, między innymi ze względu na swoje wysokie położenie. Propozycja dla osób o niższym zasobie portfela, ale posiadających już pierwsze doświadczenia narciarskie za sobą. Ok. 50 km  tras nie daje dużej możliwości manewru, ale zawsze w niedalekiej odległości są bardziej rozbudowane kurorty, więc można zmienić miejsce białego szaleństwa.

Sölden

REKLAMA

Ośrodek narciarski w Tyrolu, u podnóża dwóch lodowców -  Rettenbach i Tiefenbach, połączonych tunelem, na których położona jest część tras. Region szczególnie interesujący dla zapalonych narciarzy. Region oferuje m.in. kąpiele termalne, park wodny, centrum Freizeit Arena, trzy tarasy widokowe, a także bogate życie nocne. 150 km tras o różnym stopniu trudności, połączonych siecią nowoczesnych wyciągów. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których oprócz tras, przygotowano zjeżdżalnie i basen.

Na lodowcu Rettenbach znajduje się Igloo Village, czyli specyficzny hotel z ośmioma domkami igloo, mogącymi zmieścić nawet 30 osób. Można w ośrodku skorzystać z wypożyczalni sprzętu i tu także testują swoje produkty producenci sprzętu sportowego.

Odległość od Katowic - ok. 960 km.

Zobacz też: Samochodem na narty: Czechy

Freesports Arena Krippenstein

Ośrodek oferuje dużą dowolność w wyborze korzystania z zimowych atrakcji: snowboard, narty, wycieczka psim zaprzęgiem, czy rakietą, lot paralotnią lub trening freeridowy. Poza tym możliwość zjazdów trasami i poza nimi. Długość tras ośrodka wynosi ok. 30 km, w tym jeden 11 kilometrowy zjazd z różnicą wysokości ponad 1500 m. Kurort jest określany stolicą narciarstwa pozatrasowego, pozwalającego na jazdę po zaśnieżonym terenie, obcowaniu z przyrodą. Sezon trwa od połowy grudnia do połowy kwietnia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

REKLAMA

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.

REKLAMA