REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Yanosik Autostop do czego służy?

Yanosik Autostop do czego służy? Fot. Fotolia
Yanosik Autostop do czego służy? Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aplikacje na urządzenia mobilne coraz częściej działają w oparciu o sieć społecznościową. Dzięki aplikacji Yanosik Autostop użytkownicy mogą m.in. "złapać stopa" w trasie.

Carpooling to znany niemal na całym świecie system wspólnego podróżowania prywatnym samochodem. Grupa osób jadących w tym samym kierunku umawia się na wspólny przejazd i dzieli koszty podróży. Aby ułatwić im kontakt i uczynić podróż bezpieczniejszą, powstają portale i aplikacje, które umożliwiają szybkie wyszukanie tras i kontakt między użytkownikami. Do takich narzędzi należy m.in. Yanosik AutoStop. Od mu podobnych odróżnia się tym, że posiada dodatkową funkcję – „łapania stopa” na trasie.

REKLAMA

Szybkie tempo życia sprawia, że dla ludzi liczy się każda minuta. Rzadko kiedy mamy czas i motywację, by czekać przy drodze na kierowcę, który nas podwiezie – Decydując się na jazdę autostopem trzeba wziąć pod uwagę, że dużo czasu zajmuje nie tyle samo czekanie na pojazd, ale też wydostanie się z centrum miasta. Na autostopowanie trzeba mieć czas – przekonuje Kasia, wieloletnia autostopowiczka.

Zobacz też: Nawigacja samochodowa, a system opłat za autostrady

Umów się na podróż wcześniej

REKLAMA

Jako naród, jesteśmy coraz bardziej otwarci na nowe doświadczenia, ale przy tym również zapobiegliwi i ostrożni. Dlatego wybieramy carpooling – Widzimy duży potencjał w umawianiu przejazdów z wyprzedzeniem, ale oczywiście zostawiamy w aplikacji funkcję „autostop”. Mało jest osób spontanicznych, które wychodzą na drogę i dopiero tam szukają transportu. Większość woli mieć pewność, że dojedzie do celu na czas - mówi Adam Tychmanowicz, który stworzył aplikację.

W okresie jesienno-zimowym autostopowiczów jest coraz mniej. Część z nich decyduje się planować podróże bez wychodzenia z domu - Za oknem coraz zimniej, więc sezon na autostop się kończy. Poza tym nie tylko podróżnicy szukają wspólnych przejazdów. Coraz więcej osób dojeżdża razem na uczelnię czy do pracy – dodaje twórca Yanosika AutoStop.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Test Toyota Verso 1.6 D-4D Premium

Społeczność kierowców

Siłą Yanosika AutoStop jest ponad dwumilionowa społeczność kierowców – użytkowników Yanosika. Codziennie porusza się ich po polskich drogach nawet do 100 000. Yanosik to aplikacja, która informuje o fotoradarach, patrolach policji, utrudnieniach i zagrożeniach na drodze, a teraz została wzbogacona o funkcję wspólnych przejazdów. Carpooling z Yanosikiem to jedyne rozwiązanie w Polsce, które już w momencie powstania miało w zanadrzu dużą społeczność kierowców. Narzędzie bowiem opiera się na interakcji dwóch aplikacji – Yanosik (dla kierowców) i Yanosik AutoStop (dla pasażerów). 

Źródło: Materiały prasowe YanosikAutoStop.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA