Bezpieczna podróż samolotem
REKLAMA
REKLAMA
Po pierwsze sprawdź czy do bagażu nie zabrałeś niebezpiecznych przedmiotów lub substancji. Dokładne informacje na ich temat możesz uzyskać u swojego przewoźnika. Zgłoś się odpowiednio wcześniej (przynajmniej 1,5 godz. przed odlotem) do odprawy granicznej.
REKLAMA
Nie zostawiaj bez opieki w halach lotnisk swoich bagaży. Jeśli natomiast zauważysz samotny bagaż, poinformuj o tym fakcie obsługę lotniska. Nie gódź się przewozić bagaży i paczek innych osób, podczas kontroli może okazać się bowiem, że nie możesz wejść z nimi na pokład.
Zobacz również: Co zrobić, gdy okradną Cię za granicą?
REKLAMA
Jeśli jesteś osobą palącą, pamiętaj, aby zarezerwować miejsce w samolocie w sekcji dla palących. Palenie papierosów w innym niż wyznaczone miejsce jest zabronione, dotyczy to również toalet (zwłaszcza podczas rejsów, w których obowiązuje zakaz palenia tytoniu) - w toaletach zainstalowane są automatyczne gaśnice i czujki dymu.
Dokładnie zapoznaj się z instrukcją bezpieczeństwa i uważnie wysłuchaj prezentowanych przez personel pokładowy zasad bezpiecznego zachowania i zasad postępowania na wypadek nagłego zdarzenia. Po wejściu na pokład zwróć uwagę na usytuowanie wyjść awaryjnych.
Zobacz również: Jak złodzieje okradają samochody?
Jeśli cokolwiek Cię niepokoi, zgłoś swoje obawy personelowi pokładowemu, który w odpowiedni sposób zareaguje. W sytuacji awaryjnej staraj się zachować spokój i słuchaj wszystkich poleceń stewardessy.
W trakcie lotu żadne rzeczy nie powinny luzem leżeć na pokładzie. Bagaż podręczny powinien być schowany pod siedzeniem, albo w specjalnie do tego przygotowanej górnej półce bagażowej. Gazety, książki powinny natomiast być włożone do kieszeni poprzedzającej fotel lub oddane stewardesie.
Artykuł przygotowany w oparciu o materiały MSWiA
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.