REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Jakubowski Ryszard
Najlepszym rozwiązaniem zarówno dla kierowcy, jak i dla zwierzęcia jest zapewnienie mu stałego towarzystwa osoby, którą lubi. fot. Archiwum
Najlepszym rozwiązaniem zarówno dla kierowcy, jak i dla zwierzęcia jest zapewnienie mu stałego towarzystwa osoby, którą lubi. fot. Archiwum

REKLAMA

REKLAMA

Sporo osób zabiera ze sobą w samochodową podróż ulubione zwierzątko. Jedne znoszą jazdę samochodem całkiem dobrze, inne są zdenerwowane, przerażone.

REKLAMA

Nie można przewidzieć reakcji zwierzęcia na nieznaną mu sytuację. Może ono ją zignorować, a może wpaść w panikę. Jeżeli spanikowane zwierzę zacznie miotać się po wnętrzu auta, wcześniej czy później znajdzie się pomiędzy kierowcą i kierownicą albo zasłoni mu przednią szybę lub utrudni dostęp do hamulca. Dlatego decydując się na jazdę z pasażerem o tak nieprzewidywalnych reakcjach należy się odpowiednio zabezpieczyć.

REKLAMA

Najlepszym rozwiązaniem zarówno dla kierowcy, jak i dla zwierzęcia jest zapewnienie mu stałego towarzystwa osoby, którą ono lubi i szanuje, której ufa i której polecenia chętnie wykonuje. Zwierzę czuje się wówczas bezpieczne i nie reaguje paniką lub agresję, gdy nagle wydarzy się coś, czego nie zna, a co może je przerazić. Jeżeli zwierzę jest bardzo niechętne jeździe, denerwuje się, próbuje opierać się przed wejściem do samochodu, trzeba uciec się do ostateczności i wieźć je w specjalnej klatce o odpowiedniej wielkości.

Jadąc ze zwierzęciem w aucie należy unikać używania klaksonu oraz sytuacji, w których użyją go inni kierowcy. A więc trzeba jechać spokojnie, rozważnie, nie „wchodzić” nikomu w drogę. Nie hamować gwałtownie, ani nie przyspieszać. Zwierzęta, a zwłaszcza psy, na ogół lubią jazdę samochodem i same chętnie do niego wskakują. Więc nie ma z nimi problemów, jeżeli nie dojdzie do sytuacji, którą one zrozumieją jako stwarzająca im lub ich panu zagrożenie.

Zobacz też: Jak przygotować samochód do dłuższej trasy – co sprawdzić: olej, ciśnienie w oponach, wycieraczki, światła

Na dłuższe, kilkugodzinne wyprawy należy zapewnić zwierzęciu picie i jedzenie. Zwłaszcza picie jest bardzo ważne. Niestety, wiąże się to z częstszymi postojami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Latem i przy słonecznej pogodzie także wiosną i jesienią nie wolno zostawiać zwierzęcia w samochodzie przy całkowicie zamkniętych oknach. Temperatura w takiej „szklanej pułapce” może osiągnąć bardzo szybko 40 i więcej stopni Celsjusza, co może skończyć się nawet śmiercią zwierzęcia w męczarniach.

Przewóz zwierzęcia w samochodzie zwykle kończy się koniecznością czyszczenia tapicerki i dywaników z jego włosów. Współczesne odkurzacze nieźle sobie z tym radzą, warto jednak mieć pod ręką także szczotkę do ubrań o twardym włosiu albo specjalne wałeczki z klejącą się powierzchnią, które znakomicie zbierają różne pyłki i włosy z różnych tkanin. Naklejone zanieczyszczenia zmywa się z nich łatwo nawet zimną wodą i wałeczek po tym zabiegu odzyskuje natychmiast swoje właściwości. Wałeczki takie są produkowane w kilku rozmiarach. Do zastosowania w samochodzie najlepsze są największe z nich. Taki wałek przyda się także do czyszczenia garderoby z sierści i pyłków. 

Zobacz też: Samochodem po Europie i świecie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA