Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016
REKLAMA
REKLAMA
Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016
Od 20 do 22 maja 2016r. wysokiej klasy zabytkowe pojazdy o fascynującej historii zabiegać będą o względy wysoko wykwalifikowanego jury i uznanie publiczności w mieście Cernobbio nad Jeziorem Como w północnych Włoszech. Co roku, komisja Concorso d’Eleganza Villa d’Este ustanawia kategorie podkreślające różne aspekty historii przemysłu motoryzacyjnego. Na rok 2016 wprowadzono dwie nowe kategorie. Kategoria zatytułowana „GT powraca – Złota era samochodów sportowych, 1950 - 1975” skupiać będzie przedstawicieli gatunku Gran Turismo, samochodów popularnych przede wszystkim w Europie. Natomiast klasa „Pęd ku ekstrawagancji - Samochody ery Studia 54, 1975 - 1986” zabierze nas w czasy, kiedy królowała muzyka disco, a w świetle reflektorów stały modele definiowane ekstrawagancją w zakresie technologii i wzornictwa. W kategorii tej znajdą się względnie młodzi kandydaci, co jest dowodem na to, że komisja po raz kolejny rozszerza zakres samochodów prezentowanych w Concorso d’Eleganza Villa d’Este, aby przyciągnąć nowych kandydatów i widzów.
REKLAMA
Oznacza to, że w tegorocznym Concorso d’Eleganza Villa d’Este pojazdy podzielone będą na osiem kategorii.
Zobacz też: BMW Motorrad - 90 lat historii
Kategorie Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016
Kategoria „Samochody rajdowe – Bohaterowie sceny specjalnej, 1955 - 1985” zaprezentuje spektakularne samochody wyścigowe z trzech dekad rajdów; „Odważna odmienność – Wzornictwo łamiące konwencję” to kategoria skupiająca wyjątkowo śmiałe, często kontrowersyjne, ale pionierskie nowe modele z zakresu technologii i wzornictwa; do tego unikatowe samochody konstruowane dla wyróżniających się klientów – przede wszystkim od lat 1920 do lat 1950 – przez znanych producentów, zgrupowane w kategorii „Sur mesure et haute couture – Unikaty dla koneserów”.
Zobacz też: Historia motoryzacji: pierwsze auta ze znakiem BMW
Kolejne dwie kategorie dedykowane są samochodom z czasów przedwojennych, które chociaż rzadko spotykane, pozostają w pamięci. Kategoria „Przedwojenna dekadencja – Wzloty motoryzacyjnej fantazji” poświęcona jest ociekającym luksusem autom z lat 1920 i 1930, podczas gdy „Przedwojenne supersamochody - Szybkie i ekstrawaganckie” skupia się na pogoni za osiągami i prędkością, które również były charakterystyczne dla tej epoki. Kolejny punkt programu to „Samochody gwiazd – Ze srebrnego ekranu do studia”; ta kategoria prezentuje pojazdy, których historia jest ściśle związana z historią filmu. Wystawiane będą modele, które kiedyś grały główne role w znanych filmach lub były w posiadaniu gwiazd.
Źródło: Materiały prasowe BMW
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA