REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016

Concorso d’Eleganza Villa d’Este
Concorso d’Eleganza Villa d’Este
BMW

REKLAMA

REKLAMA

Concorso d’Eleganza Villa d’Este to jeden z najwykwintniejszych konkursów elegancji pojazdów klasycznych na świecie. Jak konkurs będzie wyglądał w tym roku?

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016

Od 20 do 22 maja 2016r. wysokiej klasy zabytkowe pojazdy o fascynującej historii zabiegać będą o względy wysoko wykwalifikowanego jury i uznanie publiczności w mieście Cernobbio nad Jeziorem Como w północnych Włoszech. Co roku, komisja Concorso d’Eleganza Villa d’Este ustanawia kategorie podkreślające różne aspekty historii przemysłu motoryzacyjnego. Na rok 2016 wprowadzono dwie nowe kategorie. Kategoria zatytułowana „GT powraca – Złota era samochodów sportowych, 1950 - 1975” skupiać będzie przedstawicieli gatunku Gran Turismo, samochodów popularnych przede wszystkim w Europie. Natomiast klasa „Pęd ku ekstrawagancji - Samochody ery Studia 54, 1975 - 1986” zabierze nas w czasy, kiedy królowała muzyka disco, a w świetle reflektorów stały modele definiowane ekstrawagancją w zakresie technologii i wzornictwa. W kategorii tej znajdą się względnie młodzi kandydaci, co jest dowodem na to, że komisja po raz kolejny rozszerza zakres samochodów prezentowanych w Concorso d’Eleganza Villa d’Este, aby przyciągnąć nowych kandydatów i widzów.

REKLAMA

Oznacza to, że w tegorocznym Concorso d’Eleganza Villa d’Este pojazdy podzielone będą na osiem kategorii.

Zobacz też: BMW Motorrad - 90 lat historii

Kategorie Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016

Kategoria „Samochody rajdowe – Bohaterowie sceny specjalnej, 1955 - 1985” zaprezentuje spektakularne samochody wyścigowe z trzech dekad rajdów; „Odważna odmienność – Wzornictwo łamiące konwencję” to kategoria skupiająca wyjątkowo śmiałe, często kontrowersyjne, ale pionierskie nowe modele z zakresu technologii i wzornictwa; do tego unikatowe samochody konstruowane dla wyróżniających się klientów – przede wszystkim od lat 1920 do lat 1950 – przez znanych producentów, zgrupowane w kategorii „Sur mesure et haute couture – Unikaty dla koneserów”.

Zobacz też: Historia motoryzacji: pierwsze auta ze znakiem BMW

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejne dwie kategorie dedykowane są samochodom z czasów przedwojennych, które chociaż rzadko spotykane, pozostają w pamięci. Kategoria „Przedwojenna dekadencja – Wzloty motoryzacyjnej fantazji” poświęcona jest ociekającym luksusem autom z lat 1920 i 1930, podczas gdy „Przedwojenne supersamochody - Szybkie i ekstrawaganckie” skupia się na pogoni za osiągami i prędkością, które również były charakterystyczne dla tej epoki. Kolejny punkt programu to „Samochody gwiazd – Ze srebrnego ekranu do studia”; ta kategoria prezentuje pojazdy, których historia jest ściśle związana z historią filmu. Wystawiane będą modele, które kiedyś grały główne role w znanych filmach lub były w posiadaniu gwiazd.

Źródło: Materiały prasowe BMW

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża TSL w 2025 r. - najważniejsze trendy. Transformacja cyfrowa, regionalizacja łańcuchów dostaw, restrukturyzacja

W 2025 r. spodziewane jest ożywienie polskiej gospodarki. Według prognoz PKB wzrośnie do 3,7 proc. wobec 3,1 proc. w 2024 roku. – Aby wykorzystać prognozowane przyspieszenie firmy muszą wziąć pod uwagę trendy, które będą kształtować sektor transportu, spedycji i logistyki w 2025 roku, jednocześnie zmieniając oblicze całej branży – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Szajka złodziei samochodów rozbita. Łącznie odzyskano 19 pojazdów

Policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżą samochodów w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim. W wyniku ich działań odzyskano 19 pojazdów warte około 2 milionów złotych, a także skradzione części samochodowe.

Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA