REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Montaż instalacji gazowej krok po kroku

Montaż instalacji LPG wymaga szczególnej dokładności mechanika.
Montaż instalacji LPG wymaga szczególnej dokładności mechanika.
AC S.A.

REKLAMA

REKLAMA

Właściwy montaż instalacji LPG to proces wymagający dokładności i wiedzy. Jak krok po kroku zamontować instalację gazową w samochodzie?

Montaż instalacji gazowej krok po kroku – przed montażem

Każdy rzetelny „Gazownik” zanim w ogóle przystąpi do montażu instalacji LPG skrupulatnie skontroluje stan techniczny jednostki napędowej i układu wydechowego, a także ogólną kondycję pojazdu. Wszelkiego rodzaju niesprawności np. w układzie zapłonowym silnika uniemożliwią prawidłowe funkcjonowanie i w efekcie prawidłowy montaż instalacji gazowej. Dlatego, gdy podczas oględzin kondycji pojazdu zostaną wykryte usterki montaż systemu LPG zostanie przełożony na czas naprawy.

REKLAMA

Zobacz też: Awarie instalacji LPG: co może się zepsuć?

Montaż instalacji gazowej krok po kroku – dobór odpowiednich komponentów

Jednym z najważniejszych elementów układu instalacji LPG jest sterownik. Dobieramy go głównie do stopnia zaawansowania jednostki napędowej.

Nie mniej istotne są wtryskiwacze, które wybiera się względem czasu wtrysku benzyny na wolnych obrotach. Z kolei reduktor musi być dopasowany do mocy jednostki napędowej.

Dobór odpowiednich komponentów wymaga gruntownej wiedzy, stąd warto korzystać z usług autoryzowanych przez producenta instalacji LPG warsztatów zajmujących się montażem instalacji LPG. Regułą w renomowanych warsztatach jest spisanie protokołu przed przystąpieniem do prac montażowych. Protokół jasno określa stan techniczny pojazdu, co pozwala rozstrzygnąć spory w przypadku, gdy auto zostanie uszkodzone podczas prac warsztatowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na końcu ustala się miejsce, w którym zostanie zainstalowany wlew LPG oraz przełącznik B/G.

Zobacz też: Weryfikacja stanu technicznego auta przed montażem instalacji LPG

Montaż instalacji gazowej krok po kroku – rozplanowanie elementów układu instalacji

Mimo że istnieją ogólne wytyczne odnośnie rozmieszczenia poszczególnych elementów instalacji LPG w komorze silnika (np. reduktor umieszcza się poniżej zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego) to każdy montaż wymaga indywidualnego planowania.

Należy wziąć pod uwagę późniejsze prace serwisowe przy instalacji i tym samym zapewnić łatwy dostęp do kluczowych elementów układu.

Zobacz też: Oszczędności wynikające z jazdy na LPG na przykładzie Skody Octavii I

Montaż instalacji gazowej krok po kroku – regulacja instalacji LPG

Po zamontowaniu instalacji należy przystąpić do regulacji całego układu. W tym celu należy dokonać kalibracji sterownika – zarówno podczas pracy na wolnych obrotach, jak i podczas jazdy testowej. To bardzo istotne, a niestety część serwisów LPG ogranicza się jedynie do regulacji sterownika na wolnych obrotach. Brak regulacji sterownika podczas jazdy poskutkuje kłopotami z eksploatacją instalacji LPG. Renomowane warsztaty podczas jazd testowych zwrócą także uwagę na poprawność pracy reduktora. Samochód z poprawnie wyregulowaną instalacją da użytkownikowi wiele przyjemności i zaoszczędzi niepotrzebnych wizyt w warsztacie.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA