REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Studenci z Polski w drugim etapie Valeo Innovation Challenge

Studenci z Politechniki Wrocławskiej w drugim etapie konkursu Valeo Innovation Challenge
Studenci z Politechniki Wrocławskiej w drugim etapie konkursu Valeo Innovation Challenge
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu Valeo Innovation Challenge. Ich zadaniem jest opracowanie produktu lub systemu, który przyczyni się do powstania bardziej inteligentnych i intuicyjnych samochodów do 2030 roku.

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zakwalifikowali się do drugiego etapu prestiżowego konkursu Valeo Innovation Challenge i powalczą ze studentami z uczelni z całego świata o nagrodę w wysokości 100 000 euro.

REKLAMA

REKLAMA

Konkurs Valeo Innovation Challenge jest otwarty dla studentów inżynierii z całego świata, i ma na celu zachęcenie do aktywnego udziału w projektowaniu innowacji motoryzacyjnych polegających na zaprojektowaniu produktu lub systemu, który przyczyniłby się do powstania bardziej inteligentnych i intuicyjnych samochodów do 2030 roku. Zwycięska drużyna wróci do domu z nagrodą pieniężną w wysokości 100 000 euro, a zespoły zajmujące drugie i trzecie miejsce otrzymają po 10 000 euro. 20 zespołów, które zakwalifikowano do drugiego etapu, ma opracować prototyp swojego projektu. Każdy z zespołów już w tej chwili otrzymał od Valeo kwotę 5000 euro na ten cel.

Konkurs przyciągnął studentów z całego świata. Reprezentują oni łącznie 12 krajów z czterech kontynentów: Chiny, Egipt, Niemcy, Indie, Malezję, Polskę, Rosję, Hiszpanię, Turcję, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Uzbekistan.

Z ich grona, do wtorku 1 września 2015 roku, zostanie wybranych sześć zespołów finałowych, które otrzymają zaproszenia do zaprezentowania swoich projektów przed jury w Paryżu. Ogłoszenie trzech najlepszych zespołów nastąpi we wtorek, 29 września 2015 roku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firma Valeo ogłosiła już nazwiska 11 członków jury konkursu Valeo Innovation Challenge, którym będzie przewodniczył prezes Valeo Jacques Aschenbroich.

Zobacz też: Silnik przyszłości stworzony przez polskich studentów?

W skład jury weszli wybitni przedstawiciele świata nauki, a także eksperci Valeo:

  • Jacques ASCHENBROICH: prezes zarządu Valeo,
  • Bruno BONNELL: przedsiębiorca specjalizujący się w dziedzinie technologii cyfrowych oraz robotyce. Jest twórcą wielu przedsiębiorstw z tego sektora, a w tym: Infogrames / Atari, Infonie, Game One, Ivolution, Robopolis, Awabot etc. Zajmuje stanowisko Lidera projektu Robotics w francuskim ministerstwie ekonomii, finansów i technologii cyfrowych. Jest również ambasadorem projektu „Communicating Better” we francuskim ministerstwie spraw zagranicznych i międzynarodowego rozwoju. Sprawuje również funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki EMLYON Business School,
  • André CHIENG: przewodniczący Asiatique Européenne de Commerce
    i wiceprzewodniczący Komitetu Francja-Chiny, zagraniczny doradca handlowy Francji w Chinach,
  • Yotam COHEN: współtwórca startupu Wibbitz, developera aplikacji, która automatycznie przekształca dowolny artykułu, post lub wypowiedź na kanale informacyjnym w syntetyczną animację wideo, oraz dyrektor departamentu badań i rozwoju Wibbitz,
  • Guillaume DEVAUCHELLE: wiceprezes ds. innowacji i rozwoju naukowego w Valeo,
  • prof. dr inż. Welf-Guntram DROSSEL: dyrektor Instytutu Fraunhofera
    ds. Obrabiarek i Technologii Formowania w Dreźnie (Niemcy), z doświadczeniem
    w dziedzinie adaptroniki i akustyki,
  • Gérard FELDZER: przewodniczący Regionalnego Komitetu Turystyki Ile de France, [theIle de France] członek Komisji Transportu i Mobilności, konsultant i felietonista, były pilot linii lotniczych Air France i były prezes francuskiego Muzeum Powietrza
    i Kosmosu,
  • Claudie HAIGNERÉ: w latach 2010–2015 prezes Universcience, a następnie dyrektor europejskich badań kosmicznych w Europejskiej Agencji Kosmicznej; pierwsza Francuzka, która odwiedziła Międzynarodową Stację Kosmiczną, były minister ds. badań i nowych technologii i były minister spraw europejskich,
  • Hans-Peter KUNZE, były Starszy Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesowego w Valeo. Jest członkiem Rady Doradców w firmie Schnellecke Logistics Group oraz w Radzie Strategów spółki UTAC CERAM.
  • Christophe PERILLAT: główny dyrektor operacyjny w Valeo,
  • Jacques ROUGERIE: francuski architekt wizjoner i oceanograf z doświadczeniem
    w zakresie środowisk podwodnych,
  • Cédric VILLANI: francuski matematyk, dyrektor Instytutu Henriego Poincarégo
    i profesor Uniwersytetu im. Claude’a Bernarda w Lyonie, w 2010 roku otrzymał Medal Fieldsa,

Valeo przeznacza niemal 11% przychodów ze sprzedaży oryginalnego sprzętu na innowację, którą grupa traktuje priorytetowo. Większość programów badawczych i rozwojowych koncentruje się na projektowaniu technologii zmniejszających emisję dwutlenku węgla
w pojazdach silnikowych i promowaniu intuicyjnej jazdy. Ta znajdująca się w czołówce przedsiębiorstw zgłaszających patenty we Francji firma zatrudnia blisko 11 tys. naukowców pracujących w 50 centrach badawczo-rozwojowych rozsianych po całym świecie.

Spółka Valeo opracowała szeroką gamę innowacyjnych produktów i technologii, które w 2014 roku stanowiły 35% jej portfela zamówień. W 2015 roku 22 krajów przyznało firmie Valeo znak Najlepszego Pracodawcy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA